Plasma 50' - Panasonic czy Samsung ?

PETERONE

New member
Witam

Na wstępie podam dane dla użytkowania TV

1. Pokój z oknem od wschodu
2. Odległość 2,8-3,5m
3. Sygnał - c+ bez hd
4. Żadnych gier, blue-ray etc.
5. Tylko divx ewentualnie dvd.

Wybór padł na panas TX-P50X10Y. Zakres kasy max 3,5 tys zł.

Ale po przeczytanie forum (no może nie całego) pojawiły się wątpliwości :sad:.

1. Czy nie za duży (może TX-P46S10E) ?
2. Czy przy tym sygnale jest sens fullHD?
2. Może w ogóle nie panas - może Samsung ?

Czytałem dużo w porównaniach i widzę, że plasmy samsunga też mają dobre opinie. Może ktoś z was też stał przed takim problemem.
TV na kilka lat - nie interesują mnie takie bajery jak wi-fi, usb etc.
Chciałbym jak najlepsze parametry obrazu dla takiego sygnału.

Będę wdzięczny za każdą pomoc :blagam:.

pzdr
 

gothblack

New member
ja mam ten sam problem.....na pewno 50 będzie w sam raz...nie kupuj mniejszego bo będziesz żałował...i myśl już o blu-ray...to niedługo bedzie podstawa i dlatego ,a przynajmniej ja... myslę o Full HD.....też chciałem Panasa P50X10Y...,ale teraz skłaniam się ku Samsungowi P50B650...w przyszłości zakup odtwarzacza....,ale niestety troche mnie martwią opinie o szarości w samsungo...może Kiki poradzisz w tej sprawie....ewentualnie jeszcze Panasonic serii S wchodziłby w rachubę....fakt,że głównie bedzie leciała cyfrowa UPC ,więc skalowanie bardzo ważne.....niestety nie mam szans u mnie obejrzeć tych tv i porównac..objeździłem wszystkie sklepy:x
 

GrzesiekM

New member
Podepnę się pod temat..
Zdecydowałem się na plazmę 50'
Stoję przed wyborem pomiędzy: Panasonic TX-P50S10E vs. Samsung PS-50B650
Proszę znawców tematu o pomoc w wyborze który z tych dwóch jest lepszy i dlaczego?


Pozdrawiam
 

PETERONE

New member
Witam

Na wstępie podam dane dla użytkowania TV

1. Pokój z oknem od wschodu
2. Odległość 2,8-3,5m
3. Sygnał - c+ bez hd
4. Żadnych gier, blue-ray etc.
5. Tylko divx ewentualnie dvd.

Wybór padł na panas TX-P50X10Y. Zakres kasy max 3,5 tys zł.

Ale po przeczytanie forum (no może nie całego) pojawiły się wątpliwości :sad:.

1. Czy nie za duży (może TX-P46S10E) ?
2. Czy przy tym sygnale jest sens fullHD?
2. Może w ogóle nie panas - może Samsung ?

Czytałem dużo w porównaniach i widzę, że plasmy samsunga też mają dobre opinie. Może ktoś z was też stał przed takim problemem.
TV na kilka lat - nie interesują mnie takie bajery jak wi-fi, usb etc.
Chciałbym jak najlepsze parametry obrazu dla takiego sygnału.

Będę wdzięczny za każdą pomoc :blagam:.

pzdr

Odgrzewam

Od paru dni czytam artykuły na temat problemów panasonica z czernią - czy to prawda czy nie - nie wiem, nie doświadczyłem.
Ale teraz to poważnie zastanawiam się nad zakupem TX-P50X10Y a byłem na 200% zdecydowany.
Parametry odbioru i sygnału się nie zmieniły a może ktoś doradzi inne rozwiązanie - wpadł mi pomysł samsunga PS50B550 - tylko u nich podobno z tą czernią też nie jest za dobrze a do tego jeszcze bzyczą. Ktoś może widział dwa takie tv obok siebie - oczywiście w miarę ustawione - bo z tego co doczytałem samsung fabrycznie ma lepsze nastawy od panasa. Kiki pisał że lepiej przy tych parametrach sygnału będzie z panasem - pytanie o ile gorszy, o ile w ogóle będzie samsung.
Sprawa dość pilna - wiem że pośpiech jest złym doradcą, ale czas leci i mam go coraz mniej.

Czekam na pomysły.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pzdr
 

bubusia

Member
ja bym wybral samsunga 550/650, zreszta tak zrobilem, obraz wydaje sie ostrzejszy, bardziej konturowy, ogolnie lepszy, no ale ktos kto wybral panasa moze miec inne zdanie, generalnie to ta sama klasa
 
Do góry