Plamka na obrazie z projektora

pkoziej

New member
Witam,
dzisiaj przyszedł mój nowy nabytek - Optoma hd800xlv. Wszystko pięknie (to mój pierwszy projektor w życiu więc wiadomy opad szczęki). Ale zauważyłem kilka (ze 3) plamki na wyświetlanym obrazie. Gdy ostrość mam ustawioną normalnie to widać tylko jedną jako kilkucentymetrową plamkę (na obrazie o szerokości ok 1,5 m - nie jest jeszcze w docelowym miejscu i nie ma ekranu). Manipulując ostrością zmieniam też wygląd tej plamki i przy okazji pokazują się jeszcze dwie. Jestem w stanie jakby złapać ostrość na tej plamce - wtedy zmniejsza się do ok 1cm na 1,5m ekranu. Dodatkowo przy tak ustawionej ostrości jestem w stanie zauważyć jeszcze z dwie malutkie plamki, które po zmianie ostrości na normalną mi umykają. Ta jednocentrymetrowa plamka nie jest jednolita tylko "ma fakturę".
Czy to są jakieś zanieczyszczenia w obiektywie czy gdzieś? Czy też to wada projektora i powinienem go jak najprędzej odesłać do sklepu?
Poradźcie!
pkoziej
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli nie jest to zewnetrzne zabrudzenie obiektywu- to wymienialbym w sklepie natychmiast
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Na zagranicznych forach takie przypadki opisywane są coraz częściej. :???:

Czyżby projektory były produkowane w coraz gorszych warunkach (brud)?
 

pkoziej

New member
Poszedł do serwisu. Wymienili na nowy. Przyszedł wczoraj. Wstępne oględziny wypadły ok. Na razie żadnych wad nie zauważyłem. Wczoraj poszedł Madagaskar 2 (na razie na ścianę bez ekranu i tylko w rozmiarze gdzieś z 60cali) ale i tak było super ...
 
Do góry