placz i zgrzytanie zebow .... padla lampa

Slots123

New member
Fanek napisał:
a ile miałeś nabitych godzin gdy padła Ci lampa ?
i ile za tą generacje zapłaciłeś dokładnie ?

nie wiesz jak jest z lampami do epsona ?

mialem nabite ok 500h .... ale zalatwilem lampe na wlasna prosbe - nie czyscilem filtrow ....
regeneracja - tak jak pisalem: 450 pln + 20 kurier = 470 pln

co do innych lamp to najlepiej zadzwon do tej firmy (Video Head imp & exp: 012 411 03 70)
 

Fanek

New member
Bez reklam
wiec filtrów trzeba pilnować, czyścić co 100h, a te 500h przez ile czasu nabiłeś ?
ja mam w tej chwili 35h.

ja swojego epsona tw700 mam niecały miesiąc, na razie sie nie martwie, zapytałem tak just in case :)
 

Slots123

New member
po 3 dniach ogladania na regenerowanej lampie - wciaz nie widze roznicy z oryginalna ...

wiec wychodzi na to iz w moim przypadku byla to dobra decyzja ...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja jak zwykle jako advocatus diavoli... ;)

I to pomimo że popieram pomysł z regeneracją i sam bym go też realizował.

Skoro nie ma różnic, to źle świadczy o regeneracji - porównujesz z projekcją z wykorzystaniem w jakimś stopniu zużytej lampy, o słabszych parametrach...

Oczywiście przesadzam, bo po 500 "lampogodzinach" oryginalna lampa aż tak bardzo nie miała pogorszonych parametrów... Chyba?. ;)

I tak naprawdę, naoczne porównanie miałoby sens gdyby obok siebie postawić dwie maszynki - z regenerowaną i z oryginalną lampą. Sens jeśli chodzi o "videofilskie" niuanse, bo skoro piszesz "...w moim przypadku była to dobra decyzja" to wystarczy i nie potrza włosa rozdzielać na 4. :)
 

Fanek

New member
Bez reklam
ja na swoim Epsonie TW 700 mam jakieś 700h przez 1 rok i wydaje mi sie że nie świeci już tak jak na początku, jest jakby troche ciemniej, ale dokończe tą lampe i kupie proja 1080p. no i na dynamiczny tryb pewnie przeskocze, tylko ta kalibracja od nowa...
 

Slots123

New member
Leeonsjo napisał:
Slots123 czy móbłyś napisać jak świeci lampa po prawie roku o ile jeszcze masz ten projektor z tą lampą?

tak, mam ten sam projektor i ta sama lampe ... niestety obowiazkow mi przybylo, wiec uzywam projektora zdecydowanie mniej niz kiedys ... przez ten rok nie zrobilem na tej lampie wiecej niz 100-150 godzin ...
ale moge potwierdzic ze regenerowana lampa sprawuje sie bez zarzutu ... golym okiem nie zauwazylem spadku jakosci swiatla....

w przyszlym roku bede robil remont salonu, wiec byc moze przy okazji zakupie nowy projektor i nowy ekran
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź slots123
fanek przecież epson tw 700 jest dobrze skalibrowany fabrycznie ja tam nic nie regulowałem ,na początku były próby ale zawsze wracałem do ustawień fabrycznych tym bardziej że oglądam i blu-ray i divix czyli wsio.
 

Fanek

New member
Bez reklam
no a ja siedziałem nad ustawieniami tydzień, jeśli to Cie interesuje moge podac link do avs forum, gdzie ludzie tam robili niesamowite rzeczy, pewnie nie ustawiałeś współczynnikow gamma, a to daje choćby dużo wiecej detali w cemnych scenach.
mam od roku theatre black 1, ale teraz przesiąde sie chyba na jaśnejsyz tryb.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
też jade na theatre black 1 to chyba optymalna jasność zauważ iż wentylator zaczyna hałasować na wyższyej jasności i to dość głośno mam już 1300godzin na lampie zaczynam się martwić podobno ma 3000 wytrzymać

ps. czy nie zechciałbyś się podzielić swoją konfiguracją jak tak to możesz podesłać na Leeonsjo@gmail.com
dzięki z góry.
 

Fanek

New member
Bez reklam
jasne że moge ;) to bedzie tak, jeśli dobrze mam zapisane, nie chce mi sie teraz w proju sprawdzać.
Gamma personnal jeśli dobrze pamiętam ustawiaj wdg. tego schematu od lewej.

zapisz sobie schemat który masz teraz i daj znać czy jest różnica z tym co podałem :D


* Black Theater 1
* White level : +2
* Black level : -1
* Color Intensity : +2 (!!?!)
* Hue : 0
* Sharpness : "advanced mode " with :
- high level enhancement : +11
- low level enhancement: +11
- horizontal sharpness : +7
- vertical sharpness : +7

* color temp: 6500K
* skin tone : +4
* RGB set up :
-* OFFSET *-
-- R : -25
-- G : -4
-- B : +10

-* BIAIS *-
-- R : +5
-- G : +7
-- B : +25

* Gamma personnal (graphical mode) :
(+1)-(+7)-(+10)-(+9)-(+10)-(+7)-(+6)-(+5)-(+8 )

* IRIS : ON
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
musze powiedzieć że epson jest dobrze skalibrowany na twoich ustawieniach obraz był bardziej lekko niebieski niz na ustawieniach moich tzn fabrycznych lekko zielonkawy ale to takie lekkie różnice nie uwidziąłem jakiś popraw czerni lub bieli to chyba widać na programach do konfiguracji .te lekko to naprawde nie robi różnicy jedyna różnica to to ze zamiast obejzeć film i sę zrelaksować to wpatrywałem się w twarze aktorów i reszty tła i moge stwierdzić że obraz jest lepszy wtedy gdy żrudło jest lepsze tzn na blu ray aż oczy bolą od super jakości a na divix no cuż ... dobra cena kiepska jakość.
muszę się wyleczyć z wpatrywania w jakość obrazu to pomaga obejżeć film.
 

Fanek

New member
Bez reklam
a jakie źródł zapodajesz ? jaki masz dostęp ?
ja oglądam tylko HD, nie wyobrażam sobie w tej chwili nic innego :cool:

aha, na moich ustawieniach uwydatnia sie bardziej efekt 3d, ale widać to tylko na HD i to w wybranych filmach, np. w Lostach to dobrze widać na scenach z ruchomym tłem.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
prawie wszystko ,blu ray ,filmy mkv z hdmi z laptopa,dvd,divxy.Mam podłączone przez ampli kablem hdmi.
Wiadomo że mkv wyglądają dużo lepiej ale nie rezygnuje z divixów ale filmy mniej widowiskowe jakieś nowe komedie lub horrory a hity to raczej MKV lub DVD.
Mam pytanie czy te ustawienia RGB dotyczą połączenia kablem hdmi czy nie są tylko do componentu?
I jeszcze jedno ,w moim menu są różnice według tego co podałeś w tabelce
np nie mam :
* Color Intensity :
* Hue :
BIAIS
 
Do góry