placz i zgrzytanie zebow .... padla lampa

Slots123

New member
dzwonilem do tej firmy z Krakowa, robiacej regeneracje lamp. dla mojego sprzetu regeneracja kosztuje 450 pln ...

osoba z ktora rozmawialem zapewniala mnie ze po regeneracji nie bedzie zadnej roznicy w swieceniu i obrazie (w porownaniu do oryginalu), wkladaja nowy palnik i podobno maja jakis super sprzet do ogniskowania ... no ale w zasadzie to co maja mowic ...

qrcze ... sam nie wiem czy ryzykowac ... czy isc po oryginal ...
 

CrashRed

New member
Slots123 napisał:
qrcze ... sam nie wiem czy ryzykowac ... czy isc po oryginal ...

Ja osobiscie bym zaryzykowal bo roznica w cenie jest znaczna, takie regenerowane ma sens i w gruncie rzeczy zalezy od firmy ktora to robi , na allegro widzialem wielu zadowolonych ludzi po regeneracji lampy. No ale nie namawiam decyzja nalezy do ciebie jak sie obawiasz wydaj na orginala i bedziesz spal spokojnie :)
 

Bambolo82

Banned
Czy ktoś z Was już korzystał z usługi regeneracji zajechanej lampy do projektora do kina domowego? Proszę się podzielić swoim doświadczeniem.

Bo tak to tylko spekulacje. Łatwo kogoś wysłać z gotówką po nieznane, a trudniej samemu się zdecydować, na sobie eksperymentować i ryzykować wywalenie 400-500 zł w błoto.

No i jak wybrać dobrego usługodawcę i nie dać nabić się butelkę???
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Łatwo kogoś namawiać gdy samemu się nie ryzykuje, ale myślę że sam bym regenerował. A gdyby regeneracja była jednak nie całkiem udana, to próbowałbym opchnąć stareńkiego Infocusa, jak da radę w cenie nieco wyższej niż koszt regeneracji.

I dokładając, kupiłbym nowy projektor.
 

CrashRed

New member
A firma ktora robi taka regeneracje nie udziela jakiejs gwarancji ?? W sumie skoro sa pewni ze bedzie dzialac jak orginal to przynajmniej powinni dac gwarnacje na kilka miesiecy albo kilkaset godzin ?
 

CrashRed

New member
Slots123 napisał:
o ile dobrze pamietam to po regeneracji daja 3 mies gwarancji ....

No to w sumie ejst to jakis plus, niby nie dlugo ale jednak jest, mysle ze jak przez 3 miechy sie nie zepsuje to juz bedzie smigac dluzej ,bo jakby zle zrobili to wyjdzie to po paru, parunastu godzinach uzytkowania , no ale to tylko moja opinia :)
 

Slots123

New member
chyba jednak zaryzykuje i jeszcze w tym tygodniu wysle lampe do regeneracji ...
zobaczymy co z tego wyjdzie ....
w najgorszym wypadku jak wyjdzie nieciekawie, to bedzie powod do zmiany sprzetu ;-)
 

CrashRed

New member
To daj znac jak dostaniesz lape spowrotem:)
Trzasnij jakas mala recenzje, co , jak , gdzie , kiedy i za ile :) napewnoe przyda sie dla potomnosci bo ja tez mam projektor i wkoncu tez mnie ebdzie czekal taki dylemat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Slots123

New member
lampa wczoraj wyslana do regeneracji do Krakowa. poszlo Pocztexem z opcja "ostroznie" i ubezpieczeniem ...
cala usluga ma kosztowac 450 pln + 20 pln za wysylke ...

podziele sie wrazeniami jak dostane spowrotem
 

Slots123

New member
w zeszly piatek lampa zostala wyslana do regeneracji
w poniedzialek dotarla do serwisu
we wtorek zostala naprawiona
w srode zostala odeslana
dzisiaj (czwarek) dotarla do mnie

czyli czas uslugi moim zaniem rewelacyjny ...

dol lampy (tam gdzie styka sie lustro z palnikiem) od strony wewnetrznej i zewnetrznej "zapackany" jest jakims bialym gipsem (mam nadzieje ze to masa ceramiczna) .... oryginalnie tez tam bylo cos ceramicznego tylko mialo ladniejszy ksztalt ...

duza kropka (ok 0,5 cm) z masy ceramicznej jest tez wewnatrz lampy, na samym koncu palnika .... w oryginale tego raczej nie bylo .... mam nadzieje ze nie wplynie to negatywnie na swiecenie ...


wiec dzisiaj wieczorej w domu odpalam lampe i jutro dam znac jak swieci
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Czekamy.
Ps dzisiaj dostałem przesyłkę pzez GLS widziałem jak facet stoi na paczce sięgając wyżej innej paczki masakra.Ciekawe czy z tym napisem opcja "ostroznie" to lepiej się obchodzą myśle że mają to w d...ale to nie na temat więc się zamykam.
Napisz jak lampa świeci.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Moja znajoma kiedyś pracowała na poczcie i jak paczki były ciężkie to je rzucali i kopali do przodu zeby nie podnosić, a z tego co wiem większość kurierów wcale lepiej się z paczkami nie obchodzi
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Panowie,
Nie problem w tym, że po takiej regeneracji może znowu pójść lampa, ALE KWESTIA jednorodności oświetlenia. Czyli czy pod tym względem będzie równie jak oryginał.
Druga kwestia - to jasność - czy będzie identyczna?
I po trzecie - jaka będzie temperatura światła po regeneracji?
Ja bym się tym przejmował, a nie czy lampę znowu może szlag trafić...
 

slavol33

New member
Z mojego skromnego doświadczenia z projektorami wynika że najbardziej bać się można nierównomierności oświetlenia. Malutki błąd w pozycjonowaniu żarnika i mogą być kłopoty. Parę lat temu wykonałem projektor z wykożystaniem 7` ekranu lcd i żarówki metalohalogenowej i wiem jak trudno ustawić żródło światła. A fabryczne projektory są bardzo precyzyjnie wykonane, nie jak moja samoróbka. A kolor światełka i moc świecenia jeżeli zastosują palnik o takich parametrach jak fabryka nie powinno się zmienić.
Ja trzymam kciuki za powodzenie takiej regeneracji, bez stresu będzie można nabijać godziny.
Czekamy na raport.
Niecierpliwie.
Pozdrawiam.
 

Slots123

New member
no i odpalilem lampe po regeneracji

najpierw byl lekki stres bo po wlozeniu lampy projektor nie chcial odpalic (tzn lampa nie chciala odpalic)... zachowywal sie jak z zepsuta lampa .... ale po kilkunastu sekundach sam odpalil ...
poczatkowo przez kilka sekund obraz byl bardzo ciemny, ale pozniej juz bylo OK ...
mam nadzieje ze przy pozniejszych uruchomieniach juz bedzie od poczatku OK ...

powiem szczerze ... nie jestem jakims specjalista ani maniakiem ... moj projektor to takze nie jest cud techniki .... ale ja nie widze roznicy miedzy lampa oryginlna a regenerowana ...

wczoraj projektor chodzil jakies 6 godzin ... staralem sie ogladac rozne materialy, te ktore dobrze znam ...
jasnosc jest (na moje oko) identyczna jak na oryginale ... caly ekran jest rownomiernie doswietlony ... temperatura barw - nie widze roznicy

to sa oczywiscie pierwsze wnioski, tak na szybko, po kilku godzinach wpatrywania sie w ekran ....
ale generalnie jestem zadowolony ... mysle ze przy mojej klasie sprzetu byla to dobra decyzja

jesli w miare ogladania zauwaze jakies problemy to dam znac ...

postaram sie teraz przez te pierwsze 3 miesiace gwarancji wyswiecic jak najwiecej godzin ....
 

Fanek

New member
Bez reklam
a ile miałeś nabitych godzin gdy padła Ci lampa ?
i ile za tą generacje zapłaciłeś dokładnie ?

nie wiesz jak jest z lampami do epsona ?
 
Do góry