Pionowe, przeskakujace pasy

Griszha

New member
Witam bardzo serdecznie na forum.

Dzis zakupilem LCD 37AD5E i po podlaczeniu antedy tv podczas ogladania tv przechodza biale paski.
Wyglada to na slaby sygnal antenowy aczkolwiek nie wiem czy wine tv moge wykluczyc?
Czy zle napiecie ( podlaczony bez listwy ) moze powodowac takie zjawisko?
Paski te systematycznie kroczek po kroczku przechodza od dolu do gory.
Wystepuje na wszystkich programach

Pomocy

Edit.

Przepraszam bardzo :) te paski sa poziome...
 

crasher

New member
Griszha napisał:
po podlaczeniu antedy tv podczas ogladania tv przechodza biale paski.
Prawdopodobnie sa to zaklocenia z innego kanalu, napisz jak wyglada twoja instalacja, ile anten, jaki wzmacniacz (czy zasilacz?) i jakie kanaly. W moim rejonie czesto takie zaklocenia wystepuja od TV4 z kanalu 51, stosujesz pulapke na kanal 51 i problem znika.

Griszha napisał:
Czy zle napiecie ( podlaczony bez listwy ) moze powodowac takie zjawisko?
listwa nie poprawia napiecia :)
 

Griszha

New member
Ok wiec sprawa wyglada nastepujaco:

Jest to kabel antenowy ( kablowka )
Kanalow wraz z kodowanym Canal+ mam z ok 51

Wiem juz mniej wiecej jak zabiore sie za "wykrycie gada" ze zlym sygnalem , aczkolwiek mowa o pulapce przekracza moa wyobraznie :)

Prosil bym o wiecej informacji na ten temat.

Ps. chcialem nadmienic ze na poprzednim tv crt ten problem nie wystepowal ale nie bylo wszystkich kanalow poniewaz pasmo z telewizora bylo zbyt krotkie ( chyba tak to sie nazywa )

Pozdrawiam
 

crasher

New member
Griszha napisał:
..po podlaczeniu antedy tv..
Myslalem ze chodzi ci o anteny naziemne ;) Z kablowka to juz nie tak hop. Jesli mozesz to sprawdz czy na innym telewizorze masz te pasy, jesli beda tez wystepowac sprawdz kabel/koncowki, ew. gniazdko - nie wiem jak dziala u ciebie kablowka czy daja jakas skrzyneczke do domu czy nie :)
 

Griszha

New member
Tak jak pisalem wyzej, na zwyklym tv crt tych pasow nie zauwazalem...
Teraz zmniejszylem dlugosc kabla z puszki kablowej do samego odbiornika ( byl z leksza przydlugi )
Nie wiem wiec co to moze byc?

Pozdrawiam

Edit:

Przed chwilka sprawdzalem na dvd i takowych pasow nie zauwazylem...
Wiec czy wadliwosc tv moge wykluczyc?
 
Ostatnia edycja:

gajtek123

New member
Ja mam podobny problem przy telewizorze Samsung M87BD i antenę naziemną, a dokłada dwie. Jedna do TVN a druga do pozostałych 4 kanałów. Chyba najczęściej na TVP 2 pojawiają się takie paski. Niestety teraz więcej nie mogę sprawdzić, bo jestem w innym mieście. (studia).
Jest jakaś możliwość usunięcia takich pasków??
Pozdrawiam
Łukasz
 

DanielS

New member
Jeśli tv na innych źródłach pracują poprawnie to albo te "złe" źródła sa kiepskie, mają zakłocenia w sygnale, są zakłócone przez jakieś urządzenia lub są uszkodzone gniazda antenowe lub bebechy odpowiadające za ich "przetrawienie". Innej opcji nie widzę :)
 
Do góry