Pionowe linie widoczne na matrycy w 42XV635. Ktos zauwazyl?

piotrflo

New member
A czy ktos moze mi powiedziec jak moge sprawdzic matryce w swojej Tosce? Tzn chodzi mi oto czy nie ma jakis linii czy kresek na owej matrycy? Pytam bo zauwazylem, ze na pewnych kolorach tla (glownie jakies beze, lekkie brazy, zgnile kolory) w trakcie ogladania filmow pojawiaja mi sie delikatne bardzo linie pionowe na calej powierzchni matrycy co jakies 10 cm. I Teraz nie wiem czy to wina sygnalu czy tez wina matrycy. Czy jesli wina matrycy to na podlaczeniu przez HDMI powinno byc to zauwazalne? Zaczynam sie niepokoic tym zjawiskiem. Najgorsze jest to, ze nie wylazi to tak wyraznie by bylo to ewidentnie widoczne. Trzeba sie przyjzec by to zobaczyc. Najlepiej widac to wieczorem przy lekkim, stonowanym swietle w pokoju.
 

piotrflo

New member
Wczoraj ogladalem film z laptopa po HDMI i nie zauwazylem tych lini. Tak samo nie zauwazylem plywania obrazu (przechodzacych delikatnych fal gora - dol widocznych na tlach w kolorze braz, szary, tego typu tonacjach kolorow), o ktorym pisalem w jednym z postow. Tak jakby to wszystko wina faktycznie dekodera UPC i ich sygnalu. Zastanawiam sie czy nie reklamowac sprawy poniewaz podpisalem umowe na TV Cyfrowa a dekoder, ktory sprzedaja nie posiada cyfrowego wyjscia. To jest jakis absurd. :niewiem: Ale wracajac do tematu jeszcze dokladnie sprawdze jak to sie zachowuje po HDMI i przy odtwarzaniu filmow z DVD. Czy moze byc to wina kabla EURO?
Zrobilem wczoraj plansze kolorowe jpg wrzucilem na pena i obejrzalem. Czerwony, zielony, niebieski, zolty, szary, bialy, jakis tam braz jasny by zobaczyc czy cos bedzie widoczne na tych kolorach. Generalnie nie jest zle :eek:k:, najgorzej oczywiscie w rownomiernosci podswietlenia wypadl szary. Ten kolor pokazuje wzelkie niedoskonalosci. Ale w tym kolorze to chyba wiekszosc LCD polegnie. :mrgreen:
 

tomykid

New member
42zv555DG

Witam mam podobny problem z pionowymi liniami wygląda to tak jakby rzeczywiście był problem z podświetleniem matrycy albo z sygnałem osobiście stawiam na sygnał(cyfra +) najgorzej widoczne jest to u mnie podczas oglądania meczy jak tło jest zielone i obraz się dynamicznie przesuwa.
Same linie nie są zbytnio denerwujące chyba ze ktoś już to zauważy to wtedy już koniec tak rozregulowałem ustawienia obrazu że ciężko złapać optymalne ustawienie.
Dodam że Moja Toshiba to 42zv555DG.
Pzdr.
 

Bucek

Banned
w sumie to jak sie podpisuje umowe na tv cyfrowa to ona do mojego tv (zutkownika) ma dojsc w formie cyfrowej :p

na moje to jest logiczne :p

euro to nie zlacze cyfrowe wiec tak naprawde jest tu niewywiazanie sie z umowy ...

dostaje sie tuner, ktorego zadaniem jest dostarczyc cyfrowy sygnal do wyswietlacza uzytkownika ...

umowa nie jest przeziez na sygnal ...

moglbym sie zgodzic ze jest na sygnal cyfrowy jakby nie dawano tunera, wtedy user sam sobie musi zapewnic warunki do odbioru ...

ale skoro sygnal jest + tuner to wszystk oto powinno dawac na wyjsciu z tunera i na wejsciu z tv telewizje cyfrowa :p

a ja kjest teraz?

jest tak ze sie placi za wielokrotnie konwertowany sygnal :p

na wyjsciu, we wtyku euro jest analog :p
 

piotrflo

New member
Jakas koncepcja jak z nimi walczyc w tej kwestii? A jeszcze nie mozna sobie podlaczyc jakiegos innego dekodera w pelni cyfrowego bo nie bedzie dzialal w ich sieci.
 

piotrflo

New member
No i wlasnie zlozylem reklamacje na usluge TV cyfrowa w UPC. Ciekawe jaka dostane odpowiedz. :) Bo to sa zarty. Gosc mi powiedzial jeden, ze ten dekoder to jest dla tych co nie maja cyfrowych TV inny znowu mi rzucil, ze jak pan chce w pelni cyfrowa to prosze sobie wymienic na dekode HD z nagrywarka bo innego nie maja i 25 zl wiecej miesiecznie im wysylac. Czyli w moim przypadku ok 100 zl. No ku.....a mac. Oni nie widza co sie dzieje na rynku czy sa tacy pewni swego? Generalnie zastrzezen nie mam do nich bo internet maja super i telefon tez, ale ta TV to jest masakra jakas.
 

piotrflo

New member
To jest odpowiedz na moja reklamacje:

"Pragnę poinformować, że Pańska sprawa została przekazana do Działu Technicznego w celu weryfikacji.
Z informacji jakie uzyskałam wynika, iż posiada Pan dekoder PVR, który nie dysponuje złączem HDMI (tj. nie obsługuje standardu HD). Zatem zamontowane jest tylko gniazdo EURO, które rzeczywiście jest gniazdem analogowym. Sam sygnał do dekodera dostarczany jest cyfrowo, dlatego też mówimy o standardzie Telewizji Cyfrowej oraz z uwagi na korzystanie z funkcji EPG, nagrywarki, ścieżek dźwiękowych, dźwięku DD5.1.
W przypadku, gdy jest Pan zainteresowany pełnym wykorzystywaniem standardów Telewizji Cyfrowej, proponuję zmianę dekodera na dekoder z funkcją HD zgodnie aktualną promocją."


I co wy na to?
 
Do góry