Pioneer VSX LX 60 - kto ma, słyszał?

Liptonosz

New member
Bez reklam
Witam!
Zbieram się do wymiany ampli. W tej chwili mam H/K najniższy model. Jestem z niego bardzo zadowolony, ale wszystko się rozwija i czuje, że moj ampli jest troche z tyłu względem nowości. Stereo mi odpowiada lecz w kinie wydaje mi się, że brakuje dynamiki np względem onkyo którego słyszałem u kolegi(nie pamietam modelu w każdym razie swieży zakup) W sieci znalazłem Pioneer LX60 - design mi sie bardzo podoba(a to też jest ważne) wyposażenie bardzo imponujące, THX , Air Studio + duża moc na papierze itp. Pioneer dażę dużym zaufaniem ponieważ ich produkty mnie nigdy nie zawiodły. Teraz pytanie do Was czy ktoś ma taki ampli, bądź porównywał go względem innych producentów? Mój nowy ampli ma mięc wszystkie nowe dekodery oraz dużą moc. W grę wchodzi onkyo 805 badz 905, H/K (lecz jeszcze nie ma w sprzedaży nowej serii) lub jakiś denon.
 

asoz

New member
Sprawdź Pioneer'a AX2AH. To odpowiednik LX60 tyle że wyższa półka.
Więcej mocy a poza tym wszystko to samo ( Air Studio itd.)
No i zależy czy chcesz czarny czy srebrny. Jeden tylko problem.
W japonii już jest od października a w Europie trzeba jeszcze czekać a najgorsze że nie wiadomo ile.
Nie wiem czy planujesz bądź masz kolumny czy małe satelitki ale ja słyszałem go (starego AX2) z KEF'ami 3005. Efekt tak świetny że nawet mi brakuje słów.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Z tego co udało mi się ustali to AX2AH ma by tylko srebrny prawda? Zależy mi na czarnym modelu, LX60 wydaje się, że ma wystarczająco mocy by udźwignąc moje kolumny-kef'a (nie satelity). Mój obecny ampli ma 5x40w lecz jest to koncówka wysoko prądowa. Niech pioneer ma 7x100 przy 8 omah to i tak bedzie dla mnie rewelka bo wiecej moje kefy nie potrzebują. Z czasem bedzie zmiana ale i tak tak potężna moc jaką posiada Lx60 powinna starczy do wiekszości kolumny.

Z drugiej strony skoro niebawem pewnie wejdą nowe modele AX2AH AX4AH to by może seria LX jeszcze stanieje:)

Od ampli nie wymagam żeby był niewiadomo jak muzykalny i swiętny w stereo, ma mi roznieśc pokój podczas oglądania filmów:) O stereo zadba jakiś wzmak stereo który też planuje kupic. Choc i tak myślę , żę produkt takiej klasy nawet w stereo mnie zadowoli, skoro stary H/K najnizszy model to zrobił to czemu ma tego nie zrobic pionek z najwyzszej serii?:)
 

asoz

New member
Tak tylko srebrny ale zawsze tak było że najwyższe amplitunery Pioneer'a zawsze były srebrne.Wiesz, ja słyszałem że ta czarna seria LX jest taką wersją dla ludzi którym mniej chodzi o doznania dźwiękowe a bardziej o wygląd i że muzycznie jest dużo słabsza od serii AX. Powiedziałem co wiedziałem a dalej mogę cię tylko przedstawić swoje jakże pozytywne doznania z tym amplitunerem.
Oczywiście jeśli kupisz LX napewno także nie będziesz żałował bo amplituner napewno dobry lecz wydaje mi się że nie ma takiej mocy jak AX.
Jeszcze jedna sprawa. KEF'y z Onkyo się nie lubią tak więc o Onkyo możesz
zapomnieć. Najlepszy do KEF'ów ponoć jest Marantz ale w testach od serii
AX Pioneer'a nie odstaje wogóle a wiadomo wygląd chyba na kożyść Pioneer'a
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
jezeli ax bylby o wiele lepszy od lx to napewno bym zaakceptowal jego srebrny kolor:) ciekawe jak bedzie sie kształtowała cena. LX60 moge miec za 650 + transport ale to już nie problem:p

jakies wiesci gdzie w wawie mozna odsluchac LX60 badz LX70?

co do kolumn to narazie sa Kefy z czasem bedzie albo focal albo b&w.
 

asoz

New member
Wiesz ja słyszałem że dużo lepszy.
PS: 650zł ?? On kosztuje 3700 jesteś pewien tej ceny bo mnie ostatnio też gość napisał cene tyle że zamiast 2 z przodu wpisał 1 i zrobiło się 10 tyś zamiast 20. Uradowany piszę drugiego maila a on pisze że się pomylił:(
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
fakt zapomniałem dodac ze chodzi o funty:niewiem: ale to i tak wychodzi 3000zl +/- a to juz sporo. Wiadomo ze dla niektorych moze to byc gra nie warta swieczki, ale ja mam mase znajomych osób w UK i często bywa tak, że ktoś jedzie samochodem do Polski więc transport miałbym gratis.
 

asoz

New member
Zostaje jeszcze problem wtyczki ale to właściwie żeaden problem.
AX2 ma kosztować +/- 4000zł a więc nie tak strasznie.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
wtyczki mam, sam swojego czasu siedzialem w uk. Cena za ax brzmi apetycznie, cóż poczekam aż ax pojawi sie w Polsce i wtedy go porównam do LX.
 

asoz

New member
W Japonii jest od października więc mam nadzieję że Panowie z Pioneer'a
nie każą długo czekać bo także mam na niego chrapkę do KEF'ów 3005 SE.
Aha no i VSA-AX2AH skaluje do 1080p czyli Full HD a VSX-LX60 nie.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
nigdy nie mialem stycznosci z zadnym skalerem, daje to jakies odczuwalne roznice w obrazie? rozumiem ze raczej tylko sd sie skaluje?z tego co widze warto poczekac na ax2

swoja droga jak twoje kefy pogrywaja? wyglad maja swietny!
 

asoz

New member
Sklowanie sygnału polega na podwyższeniu rozdzielczości do wyższej w przypadku AX2 do 1080p czyli Full HD. Nie daje to oczywiście takich rezultatów jak puszczenie czegoś nominalnie nagranego w 1080p.
Ale nawet Discovery z N'ki powinien wyglądać lepiej gdy będzie przepuszczony
przez AX2 gdyż nominalnie ma 720p a tak zostanie podciągnięty do 1080p.
Jak jeszcze dożucisz do tego DVD od Pioneer'a mianowicie DV-800AV
na które niestety także trzeba czekać to będzie wogóle bajka gdyż ono także każdą płyte podciągnie niestety nie odtwarza Blu Ray.
Powtażam jednak że nie daje to takich rezultatów jak płyta nominalnie nagrana w 1080p ale i tak powinno być znacznie lepiej nie mówiąc o np. TVP
które nadaje w SD.

Co do KEF'ów 3005 SE. Sprzęt naprawdę fenomenalny. Wiesz trudno to opisać
ale naprawdę jeśli szukasz satelitek z ładnym wyglądem to są to pierwsze które powinieneś przesłuchać.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
dzialanie skalera znam tylko nigdy nie widzialem tego na oczy, czy w ogole warto sobie tym zawracac glowe/zwracac na ta funkcje uwage. na ta chwile przydaloby mi sie to tylko do sd bo reszte i tak ogladam w hd:) z kolei jezeli kupie plazme kuro o rozdzialce 720p to taki chyba juz w ogole bedzie zbedny. w kazdym razie jakby taka funkcjonalnosc byla to byloby milo.

odnosnie kefow: jak dla mnie firma robi swietne kolumny wiec domyslam sie ze te male cacka potrafia dokopac :) pewnie w kinie pieknie graja, jak z muzyka ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

asoz

New member
Jeszcze lepiej!!! To też zależy od tego kto co lubi. Jeden woli dzwięk bardziej wzbogacony np. z korektorem a inni typowo audiofilski. Poprostu trzeba przesłuchać bo naprawdę warto. W studiu odsłuchowym puścili mi koncert Phila Collinsa. To była bajka. Naprawdę Swietne głośniki i szczególnie bas potrafi nieźle walnąć. Co do skalera. Napewno każdy kanał będzie wyglądał lepiej ale jak dużo lepiej nie jestem w stanie Ci powiedzieć gdyż jeszcze nie widziałem skalera 1080p. Napewno nie będzie to taka różnica jak pomiędzy HD a SD. Ja uważam to za taki miły dodatek do naprawdę świetnego amplitunera.

PS: Trik polega na tym nawet HD ten amplituner teretycznie jest w stanie podciągnąć tylko czy to działa...? Jak się pojawią to będziemy wiedzieć bo japońskiego nie znam a tylko tam można przeczytać jakieś testy czy opinie.
 
Ostatnia edycja:

roger22

New member
asoz napisał:
W Japonii jest od października więc mam nadzieję że Panowie z Pioneer'a
nie każą długo czekać bo także mam na niego chrapkę do KEF'ów 3005 SE.
Aha no i VSA-AX2AH skaluje do 1080p czyli Full HD a VSX-LX60 nie.

Jesteś pewny Asoz, że LX60 nie skaluje do 1080p? Przymierzam się do zakupu LX60 - w sklepie potwierdzili skalowanie a w instrukcji z netu znalazłem taki opis ustawienia opcji Video:


(Resolution)

Specifies the output resolution of
the video signal (when analog video
input signals are output at the HDMI
OUT connector, select this
according to the resolution of your
monitor and the images you wish to​

watch). When
AUTO is selected, the


resolution is automatically selected
depending on the capability of the
display connected to this receiver.​

Option(s):​

AUTO​


PURE​

480p/576p
720p
1080i
1080p

 

asoz

New member
No właśnie sorka za błąd.:???: Na stronie Pioneer'a nic o tym nie pisze więc myślałem że nie ma. A skoro jesteś taki zorientowany może będzie wiedział którą wersją HDMI dysponuje??
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Witam!
Wczoraj odsłuchwiałem LX70 spiętego z kolumnami Focal 816V oraz bardzo dobrej klasy cd. Na pierwszy plan poszła płyta testowa ze sklepu, nie było źle, nie znałem kawałków więc nie miałem żadnego punktu odniesienia. Następnie właczyliśmy Kanye West-Late Ragistration i tu się pojawiły schody:( Jak dla mnie to to nie grało, mimo tego, że kolumny to bardzo dobra i chwalona przez wielu konstrukcja, cd za ok 10tys. to całośc brzmiała mizernie. Czułem, że dźwięk jest gdzieś stłamszony, nie wylewał się z kolumn, góra w moim odczuciu była przygaszona a bass walił twardościa. Spodziewałem się jakiegoś wielkiego boom po tym ampli, wiadomo air studio itp a tu bieda. Czułem wyraźnie, że dźwięk jest gdzieś ograniczany i zakładam że wina nie leżała po stronie ani kolumn ani cd czy kabli. W stereo ten ampli jest jak dla mnie słaby. Niestety KD nie testowaliśmy bo nie było czasu, ale zapewne w KD ten ampli będzie radził sobie dobrze. Wczorajszy test odsunął mnie od zakupu ww klocka mimo, że do kuro by pasował idealnie. Poczekam chyba na nowe H/K lub poszukam czegoś wśród denon lub marantz bo stereo też jest dla mnie ważne dlatego szukam kompromisu między dobrym KD i stereo w jednym klocku.
 
Ostatnia edycja:

madeinstein

New member
roger22 napisał:
Jesteś pewny Asoz, że LX60 nie skaluje do 1080p? Przymierzam się do zakupu LX60 - w sklepie potwierdzili skalowanie a w instrukcji z netu znalazłem taki opis ustawienia opcji Video:



LX60 tak jak LX70 ma chip Faroudja do skalowania. Czyli to samo co Pioneer DVD-1940.

LX60 wyglada super ale w tej samej cenie jest tez Onkyo 875 i ma chip REON, taki jak Pioneer DVD-2930.

Z tego co czytalem na internecie jesli chodzi o jakosc obrazu to Onkyo jest znacznie lepszy, ale jest duze, ciezkie i do tego sie grzeje +40C :)
 

asoz

New member
Cóz, być może Pioneer'y LX60 i 70 nie radzą sobie z dużymi kolumnami jakimi są Focal'e. Ja słuchałem go na KEF 3005 i było super. Ale oczywiście to tylko małe satelitki. Obserwując sytuacje po sobie zauważyłem, że nie ma rozwiązania bez wad, jeśli chodzi o zakup sprzętu. Amplituner jak dobry, to brzydki, jak ładny to już nie gra, jak fajnie gra i wygląda (np. Harman seria 4)
to nie skaluje i ma przestarzałe HDMI. A jego następca będzie miał te żeczy ale wg. mnie będzie brzydszy.... trzeba znaleźć rozwiązanie optymalne dla siebie i swoich wymagań.

Tak więc najleszy byłby wyglądający jak Pioneer, grający jak Marantz, skalujący i wyposarzony jak Onkyo amplituner. Szkoda że takiego nie ma...
 
Ostatnia edycja:
Do góry