Pioneer VSX-AX3 problem

WITT33

New member
Witam

Zakupiłem używany amplituner VSX-AX3 w idealnym stanie jako zamiennik wzmaka A-616 MkII i co się okazało po podłączeniu. Stan techniczny jest bez zastrzeżeń natomiast mam zastrzeżenia do poziomu głośności tego sprzętu a konkretnie to coś gra dwa razy ciszej niż mój poprzedni wzmacniacz 2x120, amplituner ma 2x130 watt w stereo i tak go testuję, również 6 letni VSX-916 jest dwukrotnie głośniejszy niż tytułowy AX3, sprawdzałem w trybie stereo na wyzerowanych potencjometrach wszystko, źródło komp oraz CD, odsłuch na głośnikach oraz słuchawkach, zawsze to samo, przy poziomie wysterowania -40dB AX3 pobiera 69 watt a mój stary wzmak 59 watt, przy poziomie -16 dB różnica wynosi AX3 121 watt a stary wzmacniacz 278 watt ! AX3 pobór mocy 600 watt, wzmacniacz A-616 MkII 650. Czy ten amplituner w ogóle nie pobiera prądu? Różnica w głośności jest również taka jak te cyfry które napisałem, przy -16dB przy A-616 nie da sie już wytrzymać w pomieszczeniu, pzy AX3 dopiero coś zaczyna się dziać. Na zakończenie dodam że mój stary amplituner VSX-916 chodzi jeśli mowa o głośności bardzo podobnie do A-616, czuć moc mimo poboru prądu 360 watt ! Co mam o tym myśleć? Czy może być amplituner nie HALO ??

Ok to zapytam trochę inaczej: co będzie lepszym rozwiązaniem ?
1. podnieść moc przodów poprzez wzmocnienie parametru Channel Level od 0 do 10dB
2. podłączenie przodów poprzez Bi-Amping, mam taką opcję i w ampli i w kolumnach
dziękuję
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

graby

New member
ja dodatkowo w moim VSX musiałem zrobić kombinację ustawienia ohmów dla dedykowanych kolumn z 6 na 8.
Ale może to nie to.
 
Do góry