Pioneer vsx 923 kilka pytań

ArieLoOoPL

New member
Jestem posiadaczem tego amplitunera od kilku dni i mam kilka pytań co do ustawień:
1. Jak wymusić by zamiast stereo grało w 5.1
2. Da się ustawić, aby na hdmi out 1 i 2 były dwa różne obrazy?
3. Można na stałe ustawić 720p lub 1080p?
4. Póki co mam subwoofer pasywny i on nie ma wejść na cinche, to jak mam go podłączyć? odciąć z jednej strony cinche i wtyknąć same kabelki do głośnika?

Na ten moment nie mam więcej pytań :)
 

kolaboracja

New member
Hey. Natomiast ja miałbym jedno do Ciebie. Zdecydowałem się chyba na wersję 924, ale różnica pewnie mała. Jak oceniasz ten aplituner. Granie w wysokich, średnich i niskich tonach? Przycina basy, uwydatnia je? Na jakich kolumnach go słuchasz - opowiesz coś ?
Z góry dzięki
 

ArieLoOoPL

New member
Dla mnie znaczących różnic nie było i dla tego wybrałem tańszą wersję.

Póki co słucham na kolumnach amtech hs-002 czy jakoś***tak, ale planuje zmienić na tonsil maestro II lub S.
W porównaniu z moim poprzednim amplitunerem, kolumny grają o wiele czyściej, głośniej i soczyściej.
Opcji jest od groma, których jeszcze nie rozgryzłem.
Bardzo fajną***opcją jest to, że amplituner nie musi być włączony jeżeli oglądam programy z tunera na telewizorze - tuner podłaczony do apmplitunera, a wtedy dopiero do telewizora.
 

marstef

Member
Bez reklam
Jestem posiadaczem tego amplitunera od kilku dni i mam kilka pytań co do ustawień:
1. Jak wymusić by zamiast stereo grało w 5.1
2. Da się ustawić, aby na hdmi out 1 i 2 były dwa różne obrazy?
3. Można na stałe ustawić 720p lub 1080p?
4. Póki co mam subwoofer pasywny i on nie ma wejść na cinche, to jak mam go podłączyć? odciąć z jednej strony cinche i wtyknąć same kabelki do głośnika?:)

1. Stare to stereo. Ale jak już musisz, to włącz sobie z pilota tryb ext. stereo (tak to się w Pionkach nazywa).
2. Da się - użyj 2 ZONE. W instrukcji masz jak ustawić źródło dla 2 strefy.
3. Można - opcje Video.
4. Nie kombinuj, kup aktywny sub.
 

ArieLoOoPL

New member
1 - dzięki
2 - to będę musiał sprawdzić raz jeszcze instrukcję - jest gdzieś na necie wersja pl?
3 - sprawdzałem, ale nie widziałem - bo czasem wskakuje mi mniejsza rozdziałka..
4 - przymierzam się***do kupna sprzętu, ale zbieram na niego jeszcze, więc myślę jak to podłączyć na teraz.

Możesz mi powiedzieć jak to jest z airplayem i youtubem. Chodzi mi dokładnie o to, czy jak puszczę film z youtuba na iphonie to będzie obraz na wyświetlaczu?
 

ArieLoOoPL

New member
@kolaboracja - basss jest nieziemski na tym amplitunerze, boje się***na maxa wziąć ampli, żeby nie zepsuć głośników.
Miałem coś zle podłączone, bo teraz mam na połowie i grają głośniej niż***na moim jvc.
 

kolaboracja

New member
Aż tak mocno jest? Ale naturalny, czy wydaje się być plastikowy, przycięty?
A jak w tym samym czasie traktowane są wysokie i średnie tony?
 

ArieLoOoPL

New member
widziałem w ustawieniach, że można zwiększyć głośność subwoofera, może to pomoże :)

natomiast ja mam inne pytanie,
mam tak podłączone:
Hdmi out 1 - tv
hdmi out 2 - projektor

jak podłączam komputer po hdmi, to gdy jest włączony tv, to dzwięk z komputera leci po głośnikach kd, ale jak mam włączony sam projektor to tylko po głośnikach komputerowych...
Tuner telewizyjny normalnie działa, czemu tak to się dzieje ktoś wie?
 
Do góry