Pioneer vsx-921 tryb czuwania.

aurb

New member
Witam wszystkich. Jestem posiadaczem amplitunera Pioneer vsx-921 i mam z nim nastepujacy problem. Podlaczylem komputer oraz xbox przez HDMI do amplituner. Po przejsciu vsx-921 w tryb standby sygnal HDMI nie jest przesylany do TV. Kable od sprzetu do ampli to HDMI 1.3 od ampli to TV 1.4 3D. Prosze o jakas rade. Dziekuje
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A poczytałeś instrukcję i bawiłeś się ustawieniami? W moim Onkyo muszę przestawić 2 opcje w setup i na ampli. Po wyłączeniu świeci sie HDMI THRU. Wtedy sygnał idzie przez wyłączony ampli. do TV. Przy standardowym STANDBY po prostu sygnał nie idzie a ampli przechodzi w stan czuwania. Poczytaj instrukcję w temacie pass through.
 

Martino81

New member
Przekopałem instrukcję, net - ustawiałem jak się dało i nic (wyłącza wszystkie HDMI). Czytałem na anglojęzycznych forach że z pass through w Pionieerach jest problem :(

Jak próbuję wymusić wygaszenie z poziomu telewizora - wyłącza ampli całkowicie - nie przechodzi w tryb przepuszczania sygnału.

Ma ktoś jakiś pomysł (może jest na forum użytkownik który sobie z tym poradził)?

Znalazłem na 45 str. instrukcji jak włączyć/wyłączyć opcje - tylko że ja w swoim menu nie posiadam tej opcji (może jakoś inaczej powinienem podłączyć tv- teraz z ampli out hdmi do tv + opti)
 
Ostatnia edycja:

Martino81

New member
Nie mogę wyedytować poprzedniego więc podbijam.

Warunkiem poprawnego działania trough w Pionku jest poprawna synchronizacja peryferiów z ampli. Najgorsze że przy każdym włączeniu ustawienia synchro się wysypują i nie bardzo wiadomo jak to poprawnie sparować.

Kilkukrotnie włączyła mi się opcja HDMI w ustawieniach (do trough) i uzyskałem wygaszenie z przepuszczaniem sygn. ale po ponownym włączeniu jakby ustawienia synchro się rozjerzdzają przez co nie ma możliwości ponownego wprowadzenia ampli w ten stan.

Może ktoś mnie pokieruje. TV mam podpięty po HDMI i optyku (optyk do potrzebny do odtwarzania muzyki z AllShare DLNA).

Mam wycinek z manuala ale nie wkleję go ze względu na ograniczenia dla nowych...... moge podesłać na pw.
 

IceFly

New member
Witam
Również posiadam ampli Pioneer VSX 921k i mam podobny problem, a mianowicie kiedy przełączę amplituner w stan czuwania i po ponownym uruchomieniu nie ma obrazu i dźwięku.
Z tego co zaobserwowałem to nie jest wina amplitunera tylko dekodera cyfrowego. Teraz nie muszę odłączać zasilania od ampli wystarczy że wyłączę z kontaktu dekoder i wszystko wraca do normy. Mój szwagier ma podpięty sam dekoder do TV bez amplitunera i też musi wyłączać zasilnie. Nie ukrywam, że jest to uciążliwe ale czytałem że, po aktualizacji oprogramowania w dekoderze (na razie brak nowszego) powinno się poprawić. Zobaczymy
Jeśli znajdziecie inne rozwiązanie to piszcie. Pozdrawiam
 

Martino81

New member
Obcykałem mniej więcej co i jak - trochę tylnymi drzwiami ale zawsze coś. Dzisiaj próbowałem uruchomić HMG - z włączoną funkcją "trough" nie ma szans by posłuchać radia internetowego - trzeba przełączyć na "amp". Nie wiem co ma przezroczystość HDMI do np tunera radiowego albo HMG..... ale opcja ta nie pozwala na ich uruchomienie.
 

plpiters

New member
Obcykałem mniej więcej co i jak - trochę tylnymi drzwiami ale zawsze coś. Dzisiaj próbowałem uruchomić HMG - z włączoną funkcją "trough" nie ma szans by posłuchać radia internetowego - trzeba przełączyć na "amp". Nie wiem co ma przezroczystość HDMI do np tunera radiowego albo HMG..... ale opcja ta nie pozwala na ich uruchomienie.


czyli udało się ostatecznie przepuścić sygnał HDMI przy ampli w standby ?

przy okazji - mam TV Sony kdl-55ex720 i tak zastanawiam się czy będzie możliwe regulowanie głośności / włączanie / wyłączanie przez pilot sony (chodzi mi o sterowanie po HDMI)
 

Martino81

New member
czyli udało się ostatecznie przepuścić sygnał HDMI przy ampli w standby ?

przy okazji - mam TV Sony kdl-55ex720 i tak zastanawiam się czy będzie możliwe regulowanie głośności / włączanie / wyłączanie przez pilot sony (chodzi mi o sterowanie po HDMI)

TAK

Wpadłem na to że robimy błąd myślowy tj:

hdmi trough w pioneerze przepuszcza TYLKO DŹWIĘK!!!

i dalej

ampli podłączamy do tv kablem hdmi
+ ampli (optyk z TV) na tv - optycznym
tuner sat (ew. inne) po hdmi do tv

konfigurujemy sterowanie w hdmi w opcjach "HOME MENU>HDMI" - czy ma wyłączać ampli przy wyłączaniu tv i czy dźwięk idzie zwrotką po hdmi + eco

do tego konfiguracja TV - włączamy anynet+ w TV (jak mamy) i wsio.

jak korzystać:

jak wyłączony ampli - dźwięk i obraz z tunka idzie na tv po hdmi
jak włączamy ampli - tv przełącza dźwięk na opti na wejście tv na apli (wył. głośniki tv) - video idzie bezpośrednio po hdmi - w tym stanie jak zgasimy tv to gasimy i kino - działa też sterowanie volume +/- tv dla ampli (anynet+)

Nie wiem jak w innych configach ale w tym działa i to tak jak chcę.

Sorki za chaos - mam nadzieję że coś z tego zrozumiecie
 
Ostatnia edycja:

IceFly

New member
TAK

Wpadłem na to że robimy błąd myślowy tj:

hdmi trough w pioneerze przepuszcza TYLKO DŹWIĘK!!!

i dalej

ampli podłączamy do tv kablem hdmi
+ ampli (optyk z TV) na tv - optycznym
tuner sat (ew. inne) po hdmi do tv

konfigurujemy sterowanie w hdmi w opcjach "HOME MENU>HDMI" - czy ma wyłączać ampli przy wyłączaniu tv i czy dźwięk idzie zwrotką po hdmi + eco

do tego konfiguracja TV - włączamy anynet+ w TV (jak mamy) i wsio.

jak korzystać:

jak wyłączony ampli - dźwięk i obraz z tunka idzie na tv po hdmi
jak włączamy ampli - tv przełącza dźwięk na opti na wejście tv na apli (wył. głośniki tv) - video idzie bezpośrednio po hdmi - w tym stanie jak zgasimy tv to gasimy i kino - działa też sterowanie volume +/- tv dla ampli (anynet+)

Nie wiem jak w innych configach ale w tym działa i to tak jak chcę.

Sorki za chaos - mam nadzieję że coś z tego zrozumiecie



Takie ustawienia jednak nie wszystkich zadowolą ponieważ po kablu optycznym maksymalnie pójdzie dźwięk DD 5.1 a większość gier na PS3 i filmów Blu-Ray można odtwarzać w DTS-HD Master Audio 7.1 więc ja mam wszystko podłączone po HDMI
 

plpiters

New member
dzięki za odpowiedź

spróbuję podłączyć bez optycznego - zastanawiam się czy jak podłączę sprzęty pod tv (sony kdl-55ex720) pod hdmi i ampli po hdmi także to będzie dźwięk przechodził?
tzn
w tv hdmi 1 będzie połączone z tunerem n-ki
w tv hdmi 2 będzie podłączony z xbox360
w tv hdmi 3 będzie podłączony z blueray
w tv hdmi 4 będzie podłączony z ampli pioneera
to czy wybierając odpowiednio np hdmi 1 w tv czy dźwięk pójdzie do ampli?

jakby to zadziałało to chyba byłaby najlepsza opcja - włączając ampli tv przekazuje dźwięk do ampli, a jak nie włączę ampli to mam po prostu dźwięk w tv.
tylko czy to ma rację bytu?
 

plpiters

New member
niestety takie podłączenie nie działa bez kabla optycznego - po podłączeniu kabla optycznego dźwięk wraca do ampli.
Czyli warto podłączyć urządzenia pod ampli (wszystkie pod hdmi w ampli) i ampli po hdmi z tv. W tym połączeniu niestety nadal mam problem z przesyłem obrazu po wyłączeniu ampli - wtedy na tv nie ma obrazu.

Jak poprawnie ustawić aby sygnał był przesyłany po hdmi przy wyłączonym ampli? (np.: dekoder n-ki podłączony pod DVR-BDR w ampli i apli podłączony po hdmi out z hdmi w tv)
 

IceFly

New member
dzięki za odpowiedź

spróbuję podłączyć bez optycznego - zastanawiam się czy jak podłączę sprzęty pod tv (sony kdl-55ex720) pod hdmi i ampli po hdmi także to będzie dźwięk przechodził?
tzn
w tv hdmi 1 będzie połączone z tunerem n-ki
w tv hdmi 2 będzie podłączony z xbox360
w tv hdmi 3 będzie podłączony z blueray
w tv hdmi 4 będzie podłączony z ampli pioneera
to czy wybierając odpowiednio np hdmi 1 w tv czy dźwięk pójdzie do ampli?

jakby to zadziałało to chyba byłaby najlepsza opcja - włączając ampli tv przekazuje dźwięk do ampli, a jak nie włączę ampli to mam po prostu dźwięk w tv.
tylko czy to ma rację bytu?



Teoretycznie, nie powinno być takiej możliwości ale jeśli mówisz, że po włączeniu ampli dźwięk z TV leci Ci przez kino to powinno zadziałać.
Jak sprawdzisz taką konfigurację to proszę podziel się z nami. Pzdr i wszystkiego dobrego w Nowym Roku:)
 

IceFly

New member
niestety takie podłączenie nie działa bez kabla optycznego - po podłączeniu kabla optycznego dźwięk wraca do ampli.
Czyli warto podłączyć urządzenia pod ampli (wszystkie pod hdmi w ampli) i ampli po hdmi z tv. W tym połączeniu niestety nadal mam problem z przesyłem obrazu po wyłączeniu ampli - wtedy na tv nie ma obrazu.

Jak poprawnie ustawić aby sygnał był przesyłany po hdmi przy wyłączonym ampli? (np.: dekoder n-ki podłączony pod DVR-BDR w ampli i apli podłączony po hdmi out z hdmi w tv)

Nie widziałem tej odpowiedzi i odpisałem na poprzedni post :grin:
Tak przypuszczałem że nic nie będzie z tej konfiguracji o której pisałeś. Podobnie jak ja wszystkie urządzenia mam podpięte pod HDMI w ampli i wyjściem z ampli do TV również przez HDMI.
Jak pisałem już w pierwszym swoim poście zaobserwowałem, że może to być przyczyna tunera satelitarnego i jego softu (niestety jeszcze brak nowszego). Nie muszę już wyłączać ampli kiedy nie mam sygnału. wystarczy, że kiedy zmienię źródło HDMI w ampli na inne niż to do którego jest wpięty tuner to wyłączam z sieci tuner. Kiedy chce wrócić do oglądania satelity włączam zasilanie tunera i wszystko śmiga bez problemu.
Wiem jest to trochę uciążliwe ale na razie nie widzę innego rozwiązania..;/ Na wiosnę zmieniam polsat cyfrowy na N i zobaczę jak jest z ich dekoderami..:)
 

plpiters

New member
tak, szukam też najlepszego rozwiązania ...
osobiście mam jeszcze problem z damską częścią użytkowników domowej elektroniki ... krótko mówiąc - ciężko prosto wytłumaczyć zasady używania pilota / pilotów ...

więc, niestety czasami mam potrzebę włączenia sprzętu na starych zasadach - czyli bez ampli i w tym przypadku muszę znaleźć sposób przesłania sygnału przy wyłączonym ampli (zakładając, że sprzęt mam wpięty w hdmi in w ampli i tv mam podłączone do hdmi out w ampli). Nie wiem jak to skonfigurować ... już "przegooglałem" to na parę sposobów ale jasnej, jednoznacznej odpowiedzi nie mam ... często podstawą jest niby kabel hdmi (podobno musi być 1.4a) ale coś mi się nie wydaje, że w tym leży problem.

p.s.
Szczęśliwego Nowego Roku życzę także :)
 

IceFly

New member
tak, szukam też najlepszego rozwiązania ...
osobiście mam jeszcze problem z damską częścią użytkowników domowej elektroniki ... krótko mówiąc - ciężko prosto wytłumaczyć zasady używania pilota / pilotów ...

więc, niestety czasami mam potrzebę włączenia sprzętu na starych zasadach - czyli bez ampli i w tym przypadku muszę znaleźć sposób przesłania sygnału przy wyłączonym ampli (zakładając, że sprzęt mam wpięty w hdmi in w ampli i tv mam podłączone do hdmi out w ampli). Nie wiem jak to skonfigurować ... już "przegooglałem" to na parę sposobów ale jasnej, jednoznacznej odpowiedzi nie mam ... często podstawą jest niby kabel hdmi (podobno musi być 1.4a) ale coś mi się nie wydaje, że w tym leży problem.

p.s.
Szczęśliwego Nowego Roku życzę także :)


Masz rację - damska część użytkowników..;))
U mnie rozwiązałem ten problem tylko w jeden sposób. Dekoder, bo akurat ta część zestawu ma największy popyt wśród kobiet podłączyłem conponentem pod wejście w TV (conponent IN) ponieważ w dekoderze jest tylko jedno wyjście HDMI które mam podpięte pod ampli.
Kiedy żona chce oglądać "seriale" wystarczy że włączy TV i przełączy na odpowiedni kanał AV wtedy obraz i dźwięk mam na TV bez udziału ampli.
Myślę, że jest to najprostszy sposób na wyjście z tej sytuacji. Pozdrawiam
 

testi

New member
Czy komuś udało sie rozwiązać ten problem? Róznie kombinowałem i też bez powodzenia. Ampli podłączone do Samsunga C7000 i do Cyfry+ z HDD. Tak na marginesie: Jak można przyznawać tytuł Produktu Roku przez EISA produktowi, który nie realizuje powyższej funkcji? Kpina!
 

fotomar

New member
Witam. Dołączam się do tematu bo mam podobny problem. Posiadam amplituner Pioneer VSX-921 do którego podłączone są takie urządzenia: odtwarzacz BLu-Ray LG BD550, tuner cyfrowy telewizji kablowej oraz konsola XBOX360. Wszystko podpięte kablami HDMI do amplitunera wraz z telewizorem LG. Jedyne urządzenie które działa w trybie czuwania to odtwarzacz Blu-Ray. Jak amplituner jest włączony to dźwięk z BR słychać w kolumnach. Po wyłączeniu ampli obraz na telewizorze na chwilkę znika po czym pojawia się spowrotem wraz z dźwiękiem w telewizorze. Pozostałe urządzenia (tuner TV i konsola) po wyłączeniu ampli na ekranie TV mam napi brak sygnału :/ Nie wiem jak to rozgryźć. Czy może wymiana kabli na HDMI 1,4 by pomogła?
 
Ostatnia edycja:

fotomar

New member
Witam. Dołączam się do tematu bo mam podobny problem. Posiadam amplituner Pioneer VSX-921 do którego podłączone są takie urządzenia: odtwarzacz BLu-Ray LG BD550, tuner cyfrowy telewizji kablowej oraz konsola XBOX360. Wszystko podpięte kablami HDMI do amplitunera wraz z telewizorem LG. Jedyne urządzenie które działa w trybie czuwania to odtwarzacz Blu-Ray. Jak amplituner jest włączony to dźwięk z BR słychać w kolumnach. Po wyłączeniu ampli obraz na telewizorze na chwilkę znika po czym pojawia się spowrotem wraz z dźwiękiem w telewizorze. Pozostałe urządzenia (tuner TV i konsola) po wyłączeniu ampli na ekranie TV mam napi brak sygnału :/ Nie wiem jak to rozgryźć. Czy może wymiana kabli na HDMI 1,4 by pomogła?


Szukałem trochę w googlach informacji jak to skonfigurować żeby działało i chyba nie mam dobrych informacji. Wygląda na to, że urządzenia które nie działają z amplitunerem w trybie Stanby Pass through nie posiadają wsparcia HDMI CEC czyli (Consumer Electronic Control). Amplituner Pioneera nie przepuści sygnału z urządzenia które nie wspiera tego standardu. Dlatego mój tuner TV kablowej i konsola "nie chcą chodzić" z tym amplitunerem. Wysłałem jeszcze zapytanie do serwisu Pioneera i czekam czy coś odpiszą. Pewnie potwierdzi to moje przypuszczenia.

Jedyne co na ten moment zostaje to podpięcie konsoli i tunera kablami HDMI do TV a następnie kablem optycznym wypuścić dźwięk z TV do amplitunera do gniazda OPT1 IN. Tylko nie wiem jak zmusić to gniazdo do współpracy. Może ktoś to sprawdzić?
 

krzyche74

New member
Witam
Mam ten sam problem jak w powyższych postach, wymiana kabli raczej nic nie da bo ja wymieniłem wszystkie na najnowsze 1,4 mam podłączony dekoder cyfrowego Polsatu, Ps3 i blu-ray pioneera i tylko ten działa w hdmi through bez zarzutu. Po wyłączeniu blu-ray system through działa do pierwszego jego włączenia. Uważam że system jest nie stabilny i dopiero nowy soft pioneera może coś tu pomóc.
 

krisiss

New member
witam, czy udało się komuś rozwiązać ten problem ?? żeby przy wyłączonym amplitunerze przechodził sygnał do tv ?? jeśli tak to podzielcie się info ....

a czy wie ktoś czy w amplitunerach Yamahy też jest taki problem ?? czy tylko w pionkach ??
 
Do góry