pioneer vsx-920k

cmd

New member
pioneer vsx920k

dzięki Kiki za kontakt z panem Tomaszem co prawda odesłał mnie pod inny nr.prowadził samochód (co jest zrozumiałe) ale informacje które mnie interesowały dostałem napisze
wiec tak basu może być wystarczająco tylko ja już tego nie słyszę tzn mój słuch przyzwyczaił się do nisko schodzącego basu winę za to ponoszą subwoofery to one robią takie zamieszanie ze słuchem
same głośniki graja bardzo ładnie mnie pasuje tylko ten bas mi przeszkadzał a to nie wina ani amplitunera ani zestawu kolumn .darkojad dobrze to opisał mój słuch został spaczony

mam jeszcze jedno pytanie może ktoś bawił się ustawieniami mcaac
jak by można było tu o tym podyskutować chyba ze gdzieś na forum jest o tym temat
 

darkojad

New member
.darkojad dobrze to opisał mój słuch został spaczony....

A guzik prawda...wcalenie nie pisalem , ze spaczony tylko sie przyzwyczailes i dzwiek spowszednial:) Tak to jest z amplitunerami, niestety. Dzwiek podbarwiony w strone niskich i wydaje nam sie na poczatku bardzo efektowny, niestety krotko. Tak jak napisales zaczyna nam sub mieszac. W filmach potega i trzesienie ziemi a w stereo anemia:) Mi sie kina zachcialo gdzies okolo pol roku temu bo do tej pory bylem "wyznawca" stereo. Zaczalem od polaczenia Yamahy AX-596 z DSP-E800, zaraz zmienilem na RV-X630 (tak nawiasem bardzo udany model do odsluchow stereo) ale, ze apetyt rosnie w miare jedzenia to za chwile zmienilem na RX-V650, ten mnie rozczarowal. Trafila sie okazja na cambodze 540R i tu w stereo brak konkurencji dla innych ampli, w koncu zawitala Yamaha RX-V2400 potega i niezly dzwiek ale docelowo mam teraz Pioneer VSX-AX3. Jak widzisz przezucilem troche tego zelaza i plastiku w dosc krotkim czasie:). Ale do czego zmierzam....ano do tego, ze w stereo zawsze brakowalo tego do czego ucho moje przez dlugie lata przywyklo czyli chocby namiastki neutralnosci, w miare uporzadkowanej sceny i jako takiej glebi ktora sprawia ze dzwiek nie jest przyklejony do glosnikow. Nic z tego; na ampi zapomnij, bedzie glosno efektownie ale tez ogolny burdel na dluzsza mete. Wydaje mi sie ze znalazlem rozwiazanie... po prostu posluchalem bardziej doswiadczonych kinomaniakow ktorym stere nie jest oscia w gardle a wrecz przeciwnie i dokupilem koncowke Rotela RB-06. Dalczego taka? Bo w wiekszosci slucham elektrycznego bluesa i starego rocka a Rotel w tym jest dobry. I sie nie pomylilem. Glosniki mam Tannoy M3 na przod, tyl Tannoy M2 centralny tez Tannoy MC, sub Paradigm PDR-10 kable QED Silver Aniversary i interconekty QED 2 i nic wiecej z kabli nie potrzeba lepszego bo na tej klasie klockow i tak g...uslyszymy a nie roznice w dzwieku:) Ale w koncu mam to co zakladalem w minimum na poczatku. Fajnie brzmiace stereo i niezle czadujace kino. Tak, ze przemysl temat o rozwodzie kina ze stereo malym kosztem a moze bedziesz spal spokojnie :) Pozdrawiam.
 

cmd

New member
pioneer vsx920k

witam
jak by nie było subwoofer robi zamieszanie ze słuchem.
Chciałem kopic dobry sprzęt do filmów i do muzyki, miałem chęć kopić Cambridge audio azur 540.
Jednak coś mi w nim brakowało, w planach miałem również nowy model azur 650 ponoć jest to najlepszy sprzęt do obu niestety musiałbym dorzucić 7tys na razie musiałem sobie odpuścić w przyszłym roku zainteresuje się nim bardziej. niestety brak miejsca nie pozwala mi na zastosowanie 2 zestawów.
pozdrawiam
 

darkojad

New member
Nie dwa zestawy. Dostawiasz jeden klocek koncowke mocy bo chyba masz tam w swoim ampli wyjscie pre-amp a przody podlaczasz do koncowki. Amplituner dziala jako przedwzmacniacz i nie sluchaj, ze to zdegraduje dzwiek koncowki bo niektorzy juz tak strasznie bzdurza ze pre amplika to kaszana. Po prostu nie biora pod uwage klasy sprzetu a w tych naszych klockach konia z rzedem temu kto w slepym tescie rozrozni co robi za przedwzmacniacz na ustawieniach direct (robilem porownania z Rotelem RC-971 i ni chu chu nie slyszalem roznicy, no ale ja juz stary i gluchy jestem hi,hi...). Tak, ze nie jest to jakas bardzo wielka finansowo inewstycja a radosci wiele.
 

cmd

New member
pioneer vsx920k

aha rozumiem teraz możesz podać jakieś dobre kocówki chętnie spróbuje, protestuję. Na allegro stała fajna końcówka Pioneera ale była bardzo droga ok 3tys za używany egzemplarz.
I co najważniejsze żeby współgrały z tym zestawem jamo 606s który zakupiłem, wiem ze nie jest to
rewelacyjny zestaw ale tez chyba nie najgorszy i pewnie umie dużo lepiej zagrać np w opcji która proponujesz
Wielkie dzięki za pomoc
pozdrawiam.
 

cmd

New member
pioneer vsx920k

mam jedno pytanie z tyłu amplitunera, jest jedno pre out przy którym jest napisane subwoofer raczej to nie o to wejscie chodzi ?
 

pkomp

New member
bo to wyjście na subwoofer - dobrze skonfigurowany sprzet nie będzie ci basem zamulał - podstawa to odpowiednie ustawienie odcięcia zwrotnicy dla subwoofera i satelit
w stereo w niektórych trybach gra z subem w innych bez na to tez zwróć uwagę
 

darkojad

New member
Nie, nie...to jest pre tylko do suba. Czy masz pre na front, sourund i centralny? Jezeli nie, to mozna sobie poradzic inaczej ale to troszke pogmatwane. Ale tu masz bardzo dobrze opisane jak sobie radzic w roznych konfiguracjach aby osiagnac zadowalajacy kompromis, polecam uwazna lekture bo chlopaki przetestowali chyba wiekszosc istniejacych mozliwosci.

Dynamiczne i czyste 2.0 zamiast kina - Audiostereo.pl

Nie przejmuj sie stylem niektorych wypowiedzi bo co niektorzy mysla ze maja monopol na madrosc, skup sie na postach goscia o nicku "nedj". Powinienes skorzystac z tych rad bo sa tam nawet odnosniki do rysunkow jak i co polaczyc ze soba.
 
Ostatnia edycja:

cmd

New member
pioneer vsx920k

ok jutro sprawdzę dokładnie tył amplitunera i powiem co tam jest
oraz zerknę do lektury na spokojnie podejdę do tematu
 

cmd

New member
pioneer vsx920k

niestety mój ampli tuner ma dożo opcji ale pre-out front, tył nie posiada, ma jakieś zone które i tak pewnie rzadko kto wykorzysta zamiast tego mogli dać pre-out im bardziej się zagłębiam tym bardziej zaczynam wątpić czy dobry sprzęt kupiłem :wink:
 

cmd

New member
pioneer vsx920k

co do subwoofera niestety nie posiadam ze wzgledów finansowych musze dozbierac bo ten co ja wybrałem kosztuje ponad 2tys rel'a sub pierwsza klasa mozna go podłaczyc razem z głosnikami przednimi jest do tego przystosowany a bas ma niesamowity polecam naprawdę sa amplitunery które
pozwalają na włączenie 2+1 i w tedy nie powinien grac lub nie grac chyba ze pioneer robi inaczej tego jeszcze nie miałem możliwości sprawdzić
 

look4s

New member
a czy da sie w tymi pionku tj VSX-920 podniesc bas ale nie w opcajch dzwieku bo tu to tylko na stereo mozna a w przestrzennych juz sie nie da tylko gdzies przy kalibracji glosnikow jakies manualne ustawienie glosnikow i wtedy podniesc troche basu zeby ogolnie na wszystkioch ustawieniach troche wiecej go bylo :) wydaje mi sie ze i tak nie jest go az tak malo ale moglo by byc wiecej :)

i czy jak mam podlaczony tuner sat i xboxa po hdmi to czy moze byc tak ze domyslnie bedzie mi zawsze wlaczal obraz wlasnie z tunera sat a jak np wlacze xboxa to z automatu mi przelaczy na obraz z xboxa?
a jak wylacze amplituner na obrazie z xboxa to po ponownym wlaczeniu zeby znowu wrocil na domyslne ustawienie czyli na tuner sat (xbox wylaczony)
nie wiem czy jest wogle taka mozliwosc ale tak sobie to wymyslilem :p

czy na kazdym hdmi albo na net radio czy tez na tuner mozna ustawic i zapamietac rozne nastawienia glosnosci?

a i jeszcze chialem zobaczyc jak beda graly kolumny jamo 606 z subem creativa P580 tylko nie wiem jak je podlaczyc? tu jest ten sub ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
czy wystarczy kabel chinch/jack?
i wtedy trzeba odblokowac w opcjach suba czy odrazu bedzie gral?
 

PatiJ

New member
Witam
mam pytanie.
Mam okazję zakupić za 2,5tys nowy zestaw Pioneer vsx-920k + Jamo 606s 5.0
Jedynym minusem jest brak pilota do pionka. W serwisie z 200zł koszt. Proszę o poradę. Czy warto zakupić taki zestaw w tej cenie oraz czy ktoś może podać symbol tego pilota - poszukam może jakiś używany...


pozdrawiam
PatiJ
 

ellah

New member
a czy da sie w tymi pionku tj VSX-920 podniesc bas ale nie w opcajch dzwieku bo tu to tylko na stereo mozna a w przestrzennych juz sie nie da tylko gdzies przy kalibracji glosnikow jakies manualne ustawienie glosnikow i wtedy podniesc troche basu zeby ogolnie na wszystkioch ustawieniach troche wiecej go bylo :) wydaje mi sie ze i tak nie jest go az tak malo ale moglo by byc wiecej :)

i czy jak mam podlaczony tuner sat i xboxa po hdmi to czy moze byc tak ze domyslnie bedzie mi zawsze wlaczal obraz wlasnie z tunera sat a jak np wlacze xboxa to z automatu mi przelaczy na obraz z xboxa?
a jak wylacze amplituner na obrazie z xboxa to po ponownym wlaczeniu zeby znowu wrocil na domyslne ustawienie czyli na tuner sat (xbox wylaczony)
nie wiem czy jest wogle taka mozliwosc ale tak sobie to wymyslilem :p

czy na kazdym hdmi albo na net radio czy tez na tuner mozna ustawic i zapamietac rozne nastawienia glosnosci?

a i jeszcze chialem zobaczyc jak beda graly kolumny jamo 606 z subem creativa P580 tylko nie wiem jak je podlaczyc? tu jest ten sub ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
czy wystarczy kabel chinch/jack?
i wtedy trzeba odblokowac w opcjach suba czy odrazu bedzie gral?

Bas mozna podniesc na rozne sposoby, zalezy w jakim modzie sluchasz?

Jezeli np. na auto surround, to po wwejsciu audio parameter, masz tone bypass - wybierz on i pojawia ci sie opcje bass i treble.

Mozesz tez wejsc w manual setup i adjust chanel levels - tam dla kazdego kanalu mozesz dostosowac korektoremm graficznym poziom jakiegotylk zakresu sobie zyczysz
 
Do góry