pioneer vsx-920k

cmd

New member
witam
kilka dni temu zakupiłem zestaw kina pioneer vsx-920k sprzęt jest całkiem przyzwoity fajnie gra ma dużo opcji konfiguracyjnych jeśli ktoś miał styczność z tym modelem lub konfigurował podobny może będzie znał problem dla nie których może śmieszny szukałem przez Google ale nie znalazłem odpowiedzi chodzi mi o opcje loudness +bass za pierwszym razem udało mi się włączyć obie funkcje i bass był bardzo przyjemny ale od jakiegoś czasu mam problem z włączeniem obu tzn jak włączę loudness to nie działa podbicie bassu i na odwrót wiem ze obie funkcje działały
jeśli temat trafił nie tam gdzie trzeba to przepraszam jestem pierwszy raz na forum

z góry dziękuję
 

marecki6

New member
Bez reklam
ale chodzi ci o zwykle podbicie basu/sopranu? jezeli tak to duzo zalezy od tego jaki tryb dzwieku wybrales tzn. czy gra ci to w stereo ( wtedy masz mozliwosc podbicia basu) czy np. wybrales jedna z opcji zaawansowanego trybu stereo/surround (przy niektorych nie ma mozliwosci podbicia manualnie basu) - poczytaj instrukcje
 
Ostatnia edycja:

cmd

New member
pioneer vsx920k

tak chodzi mi o stereo wiem ze na wyświetlaczu wcześniej pokazywało rozstawienie kolumn a teraz wyświetla się digital może tu jest ten problem jak przełączyć do normalnych ostawień ja ten amplituner dopiero poznaje i powiem szczerze ze można się zakręcić aha może opisze jak mam podłączony ampli tuner wiec dvd pioneera jest podłączony przez coaxiala i normalne czincze oraz hdmi zwykłe czincze sa do odsłuchu zwykłych płyt cd a coaxial i hdmi do oglądania filmów tak przynajmniej kombinuje może źle tu coś robię. w dvd jest przełaczone zeby dzwiek nie wychodził hdmi tylko coaxialem chyba dobrze to opisałem
ale bardzo dziękuje za pomoc
pozdrawiam
 

cmd

New member
pioneer vsx920k

znalazłem funkcje ale ona nic nie pomogła niestety w dalszym ciągu niemegę włączyć tych obu opcji może ma pan jakiś inny pomysł
 
Ostatnia edycja:

cmd

New member
pioneer vsx920k

i tak tez zrobiłem zrestartowałem amplituner do fabrycznych ostawień i nadal nie moge włączyć loudness +bass sopran razem instrukcje czytam i szukam w niej rozwiązania ale o tym jak te dwie funkcje mogą pracować razem niema

Pozdrawiam
 

cmd

New member
nie umiem sobie poradzić z problemem chciałbym uzyskać lepszy bass teraz jest taki jakby przydławiony tzn słychać go ale wcześniej był głębszy mocniejszy nie mam pojęcia jak w tedy to ustawiłem próbowałem na rożne sposoby puszczałem sygnał rożnymi sposobami coaxial ,czincze po hdmi i nie udało mi się tego efektu uzyskać mam za krótko amplituner i sam sobie raczej nie poradzę prosił bym o pomoc w rozwiązaniu problemu pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

darkojad

New member
Ja Ci pomoge...kup dobre kolumny a nie baw sie w podbijanie basow i wysokich bo za pare lat bedziesz g.... slyszal a nie muzyke, ciagle bedzie czegos brakowalo a to srodka a to nieprzyjemnie ostra gora daje po uszach lub ogolny burdel w skladowych. A dobre glosniki zalatwia sprawe i nie bedziesz szukal na sile sztucznych "upiekszaczy" tam gdzie ich szukac nie trzeba. i tyle....Pomoglem?
 

cmd

New member
pioneer vsx920k

Witam
wydaje mi się ze głośniki kupiłem dość dobre jamo 606s.wiadomo są dożo lepsze kefy ,klipsch i duzo innych firm jednak jamo powinny zagrać dużo lepiej w końcu do najgorszych nie należą. Cały zestaw kosztował mnie ok 4,5tys same kable sporo kosztowały nie kupowałem badziewia. hdmi ok 150zl, coaxial tani też nie był, kable do kolumn 50zł za metr.
Wiem ze wcześniej bas był bardziej wyrazisty,teraz jest taki stonowany. Słychać go co prawda ale jednak coś mi brakuje.
 

cmd

New member
pioneer vsx920k

Kiki odezwę się na priva w poniedziałek.
kontakt z osoba która zna sprzęt pionieera się przyda. tym bardziej ze obsługa tego modelu, do najłatwiejszych nie należy.
Dziękuje i pozdrawiam
 

darkojad

New member
Witam
....
Wiem ze wcześniej bas był bardziej wyrazisty,teraz jest taki stonowany. Słychać go co prawda ale jednak coś mi brakuje.

No wiec tak...Percepcja ludzkiego narzadu sluchu nie jest stala. Zmienia sie z czasem. Po prostu dzwiek Ci" spowszednial". Na poczatku Twoje postrzeganie soniczne bylo inne bardziej emocjonalne, nowy sprzet, ustawienia, stare nawyki zastepowane nowymi... sam zreszta wiesz jak reagowales na "nowe" po ktorym spodziewales sie poprawy dzwieku. No i na poczatku takowa byla ale jako subiektywne odczucia ktore zostaly uwarunkowane tym o czym wyzej pisalem. A i na pewno glownym czynnikeim oceny bylo to ze amplitunery graja bardziej efektownym dzwiekiem i do neutralnosci im daleko, oj daleko. Tak wiec reasumujac. Jezeli nic nie kombinowales z ustawieniami to po prostu "przyzwyczailes" sie do dzwieku nie potrafisz juz znalezc w nim nic co by zwracalo Twoja szczegolna uwage. Sprobuj z ustawieniami glosnikow...moze znowu na jakis czas wroci dzwiek ktory Cie usatysfakcjonuje....na jakis czas, bo chyba zaczyna sie u Ciebie choroba audiosyfilizmu i gonitwa za wiecznie uciekajacym kroliczkiem :p
 
Ostatnia edycja:

cmd

New member
pioneer vsx920k

darkojad

Może i masz racje co do spaczonego słuchu, w filmach sprzęt jest zadowalający efekty sa jak na taki sprzęt naprawdę rewelacyjne szczegulnie w sf. W muzyce praktycznie jest ok brakuje mi głębi basu i nie wiem czemu.
Można by załatwić sprawę stosując suba np. rel on potrafi bardzo nisko zejść wręcz się go czuje a potem słyszy ale to nie to samo co stereo.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Przy ustawieniu Tuner wybierz z pilota najpierw Receiver następnie Stereo, wciśnij Audio Parametr i przejdz do Tone ustaw On , kursorem w dół i masz Bass i Treble do ustawienia swoich parametrów.
 

cmd

New member
pioneer vsx920k

ok to to wiem ale czy można loudnes razem z basem i sopranem (loudness +tone) uruchomić obie funkcje
bo osobno to wiem a u mnie jest tak ze albo ludness albo bas i sopran
 
Ostatnia edycja:
Do góry