Pioneer vsx 920 vs. Denon 1911 - Co wybrać?

martbdg

New member
Jak w temacie. Proszę o opinie osób które miały do czynienia z w/w sprzętem. Sprzęt będzie "napędzał" pokój ok 20m2 , głownie muzyka (od czasu do czasu jakaś impreza) kino mniej. Kolumny dokupię dopiero po zakupie ampli..bo myślę, że łatwiej jest dopasować kolumny do ampli niż na odwrót.

Audiofilem nie jestem. Mój poprzedni sprzęt to Yamaha 357 + kolumny Yamaha 5.1. Na imprezach się sprawdziła. Moc była zadowalająca, gorzej z jakością. Będą zadowolony gdy nowy sprzęt będzie miał co najmniej taką samą moc + lepszą jakość. Jeszcze wczoraj brałem pod uwagę coś z trójki Yamaha 467 / Onkyo 308 / Pioneer 520 k. Jednak po przeczytaniu setki opinii w necie (nie mam możliwości odsłuchu) zdecydowałem dołożyć się parę groszy i kupić coś lepszego. Wygląda na to, że Pioneer wypada tutaj lepiej. Ma więcej wejść , porównywalne parametry no i jest ciut tańszy..jednak jako, że ejstem laikiem w tym temacie proszę Was o pomoc w wyborze!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb co wymieniłeś stawiałbym na Pioneera.
I oczywiście dużo wyższa jakość niż Twój obecny sprzęt.
Ale napisz proszę ile % do kina a ile do muzyki i jaki rodzaj muzyki ?
I do jakiej kwoty ma być sprzęt ?
 

martbdg

New member
Nie ukrywam, że kupuję to głównie z myślą o muzyce..a biore zestaw KD bo jak napisałem lubię też czasem obejrzeć film a przyzwyczaiłem się już do oglądania filmów z efektami..no i mam trochę koncertów DVD. Ale najczęściej to będzie na nim puszczana muzyka - alternatywna, massive attack, depeche mode, bjork, minimal techno, moby, prodigy..czyli bas będzie potrzebny ale to już kwestia suba. JEśli chodzi o kasę to na ampli chcę wyłożyć 1500zł (+/- 100zł). JEśli chdozi o kolumny to myślałem o jamo 606/608 jbl e80.

PS zastanawia mnie tylko tak mały pobór mocy przez pionka (245W) ?? Przy Denonie wypada dość blado (460W) w w w/w testach piszą, że moc jest prawie identyczna.
 
Ostatnia edycja:

martbdg

New member
Ponawiam pytanie. Dlaczego Pioneer pomimo mniejszego poboru mocy ma porownywalne parametry i moc co Denon ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mówisz o danych na piśmie.
Podam Ci co prawda inną odpowiedź - ale do tematu nawiązuje.
Pioneer podaje że ma kontrast dynamiczny 200.000 :
A LG np że 5.000.000 :1.
To świadczyło by że LG ma 25 razy lepszą czerń niż Pioneer . Mogę Cię zapewnić że jest odwrotnie.
Ot i ocena cyferek.
Pioneer nie jest złą firmą w ampli. Ale podałeś potrzeby i warunki. Dostałeś propozycję. Decyzja oczywiście należy do Ciebie.
 
Ostatnia edycja:

martbdg

New member
Ok kiki, a powiedz jak pionek sprawdzi się w stereo? Lepiej niż denon? Bo jak już wspomniałem głownie kupuje to z myślą o stereo i chcę by na imprezach "to coś" zdało egzamin i pod względem mocy i jakości.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tych kolumnach wg mnie nie będzie różnic dla sygnału na imprezy.
 

siucha

New member
Nie za bardzo rozumiem skoro masz zestaw 5.1 to kupujesz zestaw 7.1 .Denek jak w moijej sygnaturce ma 5.1 jest tanszy od Pionka 920 , tez o nim myslalem , muzyka jak najbardziej imprezowa u mnie .Chicialem tez 920 ale nie mialem mozliwosci odlsluchac na zywo.Dlatego przeszukalem pol netu i poogladalem go z zestawieniami ronych kolumn .Niestety basik mnie nie przypasowal .Stanowczo za malo wiec wzielem w ciemno to co mam i puka jak nalezy reszte opisalem wyzej.pamietaj ze wybor nalezy do Ciebie zebys potem nie mial pretensji ze ktos Ci doradzil a to gra jak "chinczyk" ;)

Ja slucham elektorniki , trance , technika , hip hop i to co mam nadaje sie idealnie w stereo . Na harmanie musialem do stereo uzywac suba tutaj nie musze basu az nadto ;)
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Jeśli zdecydowałbyś się na Pionka to odpadają kolumny z metalową kopułką. Dźwięk jest strasznie męczący wtedy.
 

martbdg

New member
Zamówiłem dziś Denona 1911. Co prawda droższy o parę złotych ale mam nadzieję, że nie będę żałował tego wyboru. Teraz zabieram się za dobranie kolumn. W chwili obecnej najbliżej jest mi do Jamo 506+sub Jamo 200/250. Myślę, że zestaw spełni moje oczekiwania. Gdy już go skompletuję podziele się z Wami moimi wrażeniami. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i cenne rady.
 

martbdg

New member
Trochę późno po skompletowaniu ale co tam :) Minęło już trochę czasu..ustawienia sprzętu optymalne. Duża w tym zasługa audyssey. Przyznam, że kolumny kupiłem w ciemno.."nękały" mnie opinie dotyczące ich basu.......dziś puszczając np. Bjork "All is full of love" na 1/3 gwizdka i konfiguracja audyssey boję się o moje żebra..TRZĘSIENIE ZIEMI! Nie wiem czy to zasługa amp czy samych kolumn..ale nie obchodzi mnie to. 100 % zadowolony klient.
Dzięki za każdą wskazówkę co do zakupu sprzętu oraz za ogólne zainteersowanie tematem.



+ filmik
‪Denon 1911 + Jamo 608 part2‬‏ - YouTube
..nagrany jeszcze bez podłączonych satelit i centrala..no i przed audyssey. Przed kalibracją była miazga..a teraz to jest miazga do potęgi. Fronty w Bi-Amp + miedź beztlenowa. (film kręcony telefonem..)
 
Ostatnia edycja:
Do góry