Pioneer VSX-817 k problemy

Paluch

New member
Witam. mam straszny problem z tym amplitunerem. Mam podpięte do niego 2 kolumny Altusy 300. I obojętnie czy puszczę muzykę z USB czy z DVD jest strasznie mało basu, praktycznie tak jakby go wgl nie było. Konfigurowałem amplituner przez mikrofonik i ręcznie no i nie wiem nie radzę sobie z nim. Wcześniej miałem te 2 kolumny podpięte pod zwykły wzmacniacz i grały rewelacyjnie a tu kicha. Dźwięk jest ładny, czysty ale za mało basu. Nie wiem czy kupić może korektor graficzny i to załatwi sprawę ?
 

piotr818

New member
Bez reklam
To jest Amplituner KD. Musisz przeczytać instrukcję i troszeczkę pozmieniać ustawienia fabryczne.
Tego rodzaju sprzęt nigdy nie zagra jak wzmacniacz stereo zwłaszcza z Altusami.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z pewnością musisz poczytać instrukcję!
Tak jak napisał piotr818 to nie wzmacniacz stereo, ale i w tym amplitunerze bas musi zagrać.
Powiem Ci, że ja w ustawieniach swojej 819 musiałem sporo zmniejszyć bass aby grał odpowiedni i wierz mi wcale go nie brakuje ( mam co prawda subwoofer).

Inna sprawa, że jest to faktycznie półka budżetowa i nie ma szans zagrać w muzyce jak dobry wzmacniacz stereo. W kinie domowym to co innego.
Także jeszcze raz dobrze sprawdź ustawienia ( i nie chodzi tutaj o bass i treble na pilocie, tylko wejdź w ustawienia zaawansowane)
Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zacznij od ustawień amplitunera, a nie od zakupu korektora! Szukaj najprostszych rozwiązań. Może się okazać, że zakup korektora zupełnie nic nie da.
Jeszcze raz napiszę ustawienia!!!!
 

szmyk

Member
Mam model 919, ale może ustawienia są podobne.

Po pierwsze, aby dźwięki o niskiej częstotliwości szły do kolumn (a nie do suba), to musisz ustawić kolumny jako LARGE. Możesz też poeksperymentować z punktem odcięcia częstotliwości (X.OVER).

Po drugie, możesz włączyć LOUDNESS ON, EQ ON i podbić bas.

Po trzecie możesz podbić basy w korektorze EQ Adjust
 
Do góry