Pioneer SX-20 plus JBL ES 80 czy Tonsil Maestro 2 180 ???

malin1976

Member
Krótka piłka : pokój 25 metrów kw , głównie do słuchania radia choć chcę też podłączyć konsolę !!!

Pioneer SX-20 plus JBL ES 80 czy Tonsil Maestro 2 180 ???

W grę wchodzi tylko i wyłącznie zestaw stereo . Ampli do 999 zł plus podłogówki do 1500 zł . Żadnego dokładania choćby 100 zł ;)
 

malin1976

Member
Wiem już na pewno że kolumny to będą jbl - nowe es80 lub używane e80 . Trafiłem na aukcjach jeszcze na takie coś jak e60 . Co to ? Cena niska więc pewnie dużo niższa półka ? Pytam z czystej ciekawości ;)
 

malin1976

Member
Jeszcze amplitunery przeglądam i w stereo w zasadzie zbyt wielkiego wyboru nie ma . A co szanowni forumowicze sądzą o Denon DRA-500 ??? Jak wypada w porównaniu z Piooner sx20 a no i konkretnie z kolumnami JBL ???
 

malin1976

Member
Budzet nie pozwala na HK3700 :( Podsumujmy :

Kolumny jbl es80 to już przesądzone

Teraz amplituner i tu są trzy możliwości :
Pioneer SX-20
Yamaha R-S300
Onkyo TX-8020

No chyba że do tak cienkich amplików nie warto brać tak dobrych kolumn ?

Może Heco Victa 701 wystarczą ?
Sam już nie wiem ;(
 
Ostatnia edycja:

malin1976

Member
Niewiele bo tylko 1000 zł stąd ograniczenie do powyższych modeli . Te jbl es80 pożerają mi większość budżetu hehe .

No dobra . Cena ceną ale trochę droższy jest Harman Kardon 3390 . Co to za model i jak z tymi jbl by zagrał ? W innym wątku pisze że brak mu trochę basów ale reszta bajka . Da radę ?
 
Ostatnia edycja:

malin1976

Member
Następuje nagła zmiana której mam nadzieję nie bedę żałował . Zdecydowałem że do amplitunera stereo Pioneer sx-20 dołożę małe kolumny Boston Acoustic A26 . Poczytałem testy z których wynika że w stereo grają bardzo pięknie a ja nie potrzebuję dużych podłogówek . Przynajmniej tak mi się wydaje hehe .
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bostony to fajne kolumny ,ich zaletą jest ,że są bardzo łatwe do wysterowania ,więc wzmacniacz się nie namęczy
Jeżeli byś jeszcze rozważał kupno kolumn JBL warto posłuchać Studio 180, mnie osobiście dźwięk bardziej przypadał do gustu niż E 80
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Następuje nagła zmiana której mam nadzieję nie bedę żałował . Zdecydowałem że do amplitunera stereo Pioneer sx-20 dołożę małe kolumny Boston Acoustic A26 . Poczytałem testy z których wynika że w stereo grają bardzo pięknie a ja nie potrzebuję dużych podłogówek . Przynajmniej tak mi się wydaje hehe .

Potwierdzam ;)
Mam u siebie A25 i grają super, A26 są trochę większe więc mają trochę więcej mocy, przynajmniej takie miałem odczucia przy odsłuchu. Poza tym to bardzo uniwersalne kolumny i fajnie się sprawdzają przy spokojniejszej muzyce jak i przy ostrej :twisted:
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Bostony to fajne kolumny ,ich zaletą jest ,że są bardzo łatwe do wysterowania ,więc wzmacniacz się nie namęczy
Jeżeli byś jeszcze rozważał kupno kolumn JBL warto posłuchać Studio 180, mnie osobiście dźwięk bardziej przypadał do gustu niż E 80
W jakich warunkach słuchałeś Przemo Studio 180? Porównywałeś może z następcą?
 

malin1976

Member
Boston acoustics a26 pewniakiem i znowu rozterka a do niedzieli biorę .

Pioneer sx-20
Yamaha r-s300
Onkyo tx-8020

Kurczę , bez odsłuchu niestety biorę w ciemno :(
 

malin1976

Member
Zamówiłem zestaw Pioneer sx-20 plus Boston Acoustics a26 :) Wszystko czarne :)

Potrzebuję do tego zestawu kabelki 2 metry jakieś gotowe do 100 zł za oba . Da ktoś linka co brać bo to dla mnie czarna magia a wybór ogromny .
 
Do góry