Pioneer SC-LX81 + BDP-LX71 czy Denon AVR-4308A + DVD-2500BT

bogcze

New member
Co radzicie kupić:
Pioneer SC-LX81 + BDP-LX71 czy Denon AVR-4308A + DVD-2500BT?
Mam Kuro 5090H. Użycie 70% kino/tv, 30% muza.
Ceny z grubsza podobne (z małą przewagą Pioneera).
Design i kompatybilność z Kuro za Pioneerem...
Wifi, multiroom (może się przydać) za Denonem...
Generalnie skłaniałem się wcześniej ku Denonowi ale np. WHAT HIFI w tej klasie wyróżnia Pionieera... No i Pioneer ma certfyfikat THX.
I jakie głośniki (5.1) wrzucilibyście do tych zestawów? (budżet na głośniki max 12k).
 

bogcze

New member
kolor ma znaczenie drugorzędne ale pasują mi wg kolejności wenge, orzech, czerśnia, czarny... choć jak będzie coś innego to też się wkomponuje.
wypisałem sobie parę zestawów (kolejność przypadkowa i bez wchodzenia w szczegóły):
JBL Studio L (LS niestety chyba za drogi)
Canton Ergo
Dali Ikon
Kef XQ
Monitor Audio RS
Focal Chorus
Paradigm Monitor
no i "last but not least" Pioneer S-V810A-W (choć nie znam żadnych opinii jak to gra)
zostaje jesze Jamo, Tannoy, System Audio, B&W itp
Kusi mnie złożenie całości z Pionka choć jest wiem, że jest to chyba płynięcie pod prąd (zwłaszcza w zakresie głośników)
 

wiochnet769

New member
Marantz vs Pioneer

Koledzy mam podobny problem, zastanawiam się nad Marentzem SR 6003 + BD 7003 albo Pioneerem SCLX71 z BDP-LX71. Jak myślicie co będzie lepsze w zestawieniu z JBL Studio L890 lub Klipschem RF63.

Albo jeśli macie lepsze zestawienie do 15 tys dajcie znać laikowi.

Dzieki
 

bogcze

New member
mój sprzęcik wjechał w sobotę (w końcu Pionek sc-lx81 + bdp-lx71) - jeszcze nie ochłonąłem... po prostu rewelka! jeśli bardziej zależy ci na kinie to bierz Pionka, jeśli audio to powinieneś posłuchać... co do głośników proponuję rozważenie Kef'ów IQ lub Monitor Audio RS (ja wziąłem Kefy i chodzą super zarówno w kinie jak i w audio).
 

premik

New member
Mam małe pytanie - Czy ustawiłeś sobie już MCACC w SC-LX81. Jeżeli robiłeś to automatem czy ustawiło ci SW trochę dalej niż jest to w rzeczywistości? Mam subwofer B&W ASW 500. I muszę korygować ręcznie ustawienie o 10 cm. Odsłuch w odl 5m90 cm. Mam duży pokój 47 m2. Reszta głośników jest idealnie rozpoznana w odległości takiej jak mierzę w cm. Nie wiem czy przypadkiem coś w pokoju nie przenosi harmonicznej i nie wzbudza w mikrofonie zakłucenia pomiaru? Druga sprawa to czy przy większym wzmocnieniu na SW w momencie jak amplituner w zakładce Channel level ujmuje około 5 db po dokonaniu pomiarów słyszysz wyrażne obniżenie basów (zgłębienie). Jak ustawiłem nominalnie wzmocnienie na subwoferze tak aby SW w automacie Channel Level pokazywał 0 to basy jakby się uspokoiły.
 
Do góry