Pioneer S-21W buczenie po basach

marszal1990

New member
Witam.
Około miesiąca temu zakupiłem zestaw kina domowego marki Pioneer:
-amplituner Pioneer VSX-529K
-Blu-Ray Player Pioneer BDP-170K
-Głośniki Pioneer S-ES21TB
-Subwoofer Pioneer S-21W

po podłączeniu wszystko działa jak należy. tylko problem pojawia się z subwooferem. Otóż podczas odtwarzania muzyki czy filmu gdy tylko skończy się bas to subwoofer wydaje z siebie chwilowe buczenie po czym jest cisza. i za chwilę znowu w muzyce czy w filmie pojawia się bas subwoofer gra pięknie i po skończonym basie ponownie następuje 1-2 sekundowe buczenie. Co może być problemem bo próbowałem już wszystkiego. Mam podłączony przedłużacz z uziemieniem do subwoofera, kabel mam 5m firmy Profigold.

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
 

marszal1990

New member
Kalibracja zrobiona automatycznie za pomocą mikrofonu, odcięcie ustawione na 80 kHz. Ale nie wiem jak sprawdzić fazę
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Spróbuj też podłączyć do gniazdka bez uziemienia, by wykluczyć najbardziej częstą przyczynę buczenia suba i innych urządzeń elektro - tzw. pętlę mas. Choć w tym przypadku buczenie byłoby raczej stałe.
 

marszal1990

New member
Auto stand-by jest wyłączone od samego początku. A powodem może być np fakt że kabel z przedłużacza mam spięty opaskami razem z kablem sygnałowym RCA??
 

mors111

Active member
Bez reklam
Auto stand-by jest wyłączone od samego początku. A powodem może być np fakt że kabel z przedłużacza mam spięty opaskami razem z kablem sygnałowym RCA??

raczej nie

podepnij suba do gniazdka bez uziemienia , ja tak mam u siebie bo też mi buczał lekko , teraz totalna cisza
 

marszal1990

New member
Hmm no spróbuję jutro poprzepinać gniazdka i dam znać czy coś pomogł:)

No niestety po próbie przełożenia przedłużacza do innego gniazdka jest cały czas to samo :-( a może po prostu ten subwoofer tak ma??
 
Ostatnia edycja:

robrob1

Member
Spróbuj odłączyć kabel antenowy od amplitunera i TV. U siebie też mam podobne buczenie w subie jak Ty, ale po odłączeniu kabli antenowych robi się cisza.
Macie inny pomysł na wyeliminowanie tego buczenia?
 

marszal1990

New member
Wiecie co z głupoty odwróciłem wtyczkę prądową która wchodzi do suba i słychać buczenie ale takie delikatne że trzeba albo siedzieć blisko albo mocno się wsłuchać. Więc u mnie trochę to pomogło :)
 
Do góry