PIoneer - przecieki.

Mabri

New member
lepp napisał:
nie co drzeć szat. nowe telewizory Pioneera mogą nadal być liderem w swojej klasie.

Też tak myślę a żeby to sprawdzić, trzeba trochę poczekać.
Nie rozumiem tego biadolenia - firma Pioneer dalej istnieje i będzie produkować telewizory.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z tego, co czytałem w oficjalnym komunikacie rzuciły mi się w oczy dwie rzeczy.

Pierwsza, to swego rodzaju obawa Pioneera przed tym, czy i w jaki sposób przekazać produkcję paneli na zewnątrz. Nie jestem do końca pewien, ale chyba rozważają sposoby zaimplementowania swoich rozwiązań tak, aby mogły być produkowane na zewnątrz.

Druga sprawa to współpraca z Sharpem. Otóż piszą tam o tym, że mogą podzielić się z Sharpem technologią płaskich głośników do ich telewizorów. Mają po prostu łączyć wysiłki. Co z tego wyjdzie, zobaczymy na jesieni.

Generalnie ten komunikat nie wnosi zbyt wiele pewności do interesującego nas tematu. nadal sprawa wyświetlaczy Pioneer jest niejasna.

ArtS :)
 

km1963

New member
Bez reklam
Istotnie biadolić to mogą potencjalni i przyszli nabywcy "KURO w wersji lajt" :D bo obniżenie swoich kosztów (ceny końcowej) wpłynie na produkt i nie będzie to Kuro 9 z jeszcze lepszą czernią , bielą , kontrastem i co tam fani plazm potrzebują;)

pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Producenci wolą produkować LCD z jednego bardzo prostego powodu: ta sama technologia jest montowana we wszystkich rozmiarach telewizorów, więc tak jest taniej. Jak wiadomo, producenci plazm są ograniczeni do większych ekranów. Wprawdzie LG wypuściło 32 calową plazmę, ale ma ona rozdzielczość NTSC. Po prostu dzisiejsza technologia nie pozwala na produkcję mniejszych cel plazmowych.

ArtS :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Oczywiście, że LCD sprzedaje się w większych ilościach i wiadomo dlaczego... bo jest tańsze. Na szczęście dla nas nie zrezygnowano jeszcze ze wszystkich innych technologii.


Co do komunikatu prasowego to wyraźnie jest w nim napisane, że pierwsze TV LCD pojawią się jesienią:

"We will launch these LCD TVs first in Europe this fall and steadily expand our lineup of LCD TVs."
 

SCOTI

New member
Zapewne czas pokaże i są to tylko moje gdybania co do przyszłości plazm. Myślę jednak że żadna firma nie będzie produkowała produktu który przynosi straty. Wszyscy przecież doskonale wiedzą że LCD sprzedają się dużo lepiej. Pioneer nie chce już angażować swoich sił w ten segment, po tym jak 4 lata z rzędu tracił na produkcji plazmy. Teraz widzi szansę w zyskach w innych segmentach rynku.
http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/lcd-znowu-wygrywa,1072884

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie zmienia to faktu, że przyszłość wyświetlaczy plazmowych może stanąc pod znakiem zapytania właśnie z powodów biznesowych.

Z komunikatu wynika na razie tyle, ile z Twojego obrazka w pierwszej wypowiedzi. To będzie panel Sharpa z głośnikami Pioneera w obudowie z napisem Pioneer. Czy Pioneer dorzuci tam swoją elektronikę w sekcji wideo? Nie wiadomo. Na początku pewnie nie, gdyż obsługa wyświetlacza LCD jest zupełnie inna. Ciekawe, co z tego wyniknie?

ArtS :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Skoro pracują oficjalnie od roku to raczej będzie to coś więcej, przynajmniej tego się spodziewam.
 

km1963

New member
Bez reklam
Dotychczasowa i początkowa (do jesieni) współpraca Pioneera z Sharpem sprowadzi się tylko do dołączeniu głośników ? :roll:
to przecież na taki produkt nie trzeba czekać do jesieni tylko klepać logo i na rynek klient czeka:D

pozdrawiam

PS ar2 mnie uprzedził
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tyle piszą o współpracy z Sharpem w dziedzinie telewizorów. Podkreśliłem kwestię traktującą o głośnikach.

In the field of flat-panel TVs, for example, Pioneer is taking part in Sharp’s development of acoustic systems for ultra-thin, flat-panel TVs. By leveraging its acoustic technologies built up over many years, Pioneer aims to develop acoustic systems employing ultra-thin speakers that still achieve outstanding sound quality for supply to Sharp. Furthermore, Pioneer will be supplied by Sharp with LCD TVs based on its superior technologies. We will launch these LCD TVs first in Europe this fall and steadily expand our lineup of LCD TVs. Plans also call for engineers from Pioneer and Sharp to team up to develop LCD TVs that carry on the legacy of the Pioneer “KURO” series in terms of high picture and sound quality. This project will give Pioneer access to Sharp’s extensive expertise in LCD TVs, while promoting joint development of digital tuners, platforms and technologies for realizing high picture quality. The goal is to develop value-added products and raise the efficiency of development activities at both companies.
ArtS :)
 

km1963

New member
Bez reklam
Plans also call for engineers from Pioneer and Sharp to team up to develop LCD TVs that carry on the legacy of the Pioneer “KURO” series in terms of high picture and sound quality. This project will give Pioneer access to Sharp’s extensive expertise in LCD TVs, while promoting joint development of digital tuners, platforms and technologies for realizing high picture quality.


głośniki ok ale druga część mówiąca o panelu Sharpa na elektronice Kuro jest ważniejsza ( bardziej ekscytująca ) i tą podkreśliłem:)

Pażdziernikowe targi CEATEC zapowiadają się bardzo ciekawie
i znowu będziemy na "coś" czekać:( ale czuje że warto bo nie zrobią chyba gorszego LCD od obecnie dostępnych :D
pozdrawiam


 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tu jest mowa raczej o ideologii, nie o elektronice. Jak już wspominałem, elektronia sterująca LCD różni się dość zasadniczo od sterującej plazmą. Pioneer będzie musiał dostosować swoje doświadczenia do nowych wyświetlaczy. Tak więc traktuję tę część wypowiedzi, jako marketingowe bla-bla-bla na temat poprawy jakości oferty oraz ogólnej szczęśliwości narodu. ;). Zresztą, tę o systemach nagłośnienia również.

ArtS :)
 

km1963

New member
Bez reklam
Nie żebym się spierał:) ale jak dla mnie to nie o ideologii a technologii jest mowa językiem skierowanym nie do specjalistów a akcjonariuszy zawiedzionych wynikami firmy stąd nie ma technicznych sformułowań ale jest mocno zaakcentowane zapewnienie jakości gwarantującej pewien poziom (Kuro) i sprzedaż (gorsze nie będzie)

pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Miejmy nadzieję. Do akcjonariuszy mówi się to, co do klientów, czyli marketingowe bla-bla-bla. Chodzi o to, aby nie wyprzedali akcji w najbardziej niepewnym okresie. Osobiście mam nadzieję, że za tymi słowami pójdą ceny. Problem w tym, że jeszcze długo, jeśli w ogóle, z LCD Kuro się nie zrobi. Chyba, że kuro, to nie tylko czerń.

ArtS :)
 

km1963

New member
Bez reklam
Też ją mam :)

O nie do końca klient zaczyna być świadomy i wymagający - cena naj i produkt naj inna sprawa że takich jest nie wielu stąd kłopoty

Spokojnie nie sprzedadzą do paniki jeszcze daleko stąd taka publiczna forma rozliczenia z przeszłością i jednoczesne info o przyszłości

Cena to podstawa ( stosunek ceny do jakości ) ale chyba nie wszyscy "stratedzy" marketingowi dostrzegają że jest wąskie grono maniaków zapatrzonych w naturalne (czyli pokazywane jak w CRT) kolory i czarną czerń (lecz bledszą od wersji 9:D ) gotowych zapłacić 100% więcej i cała rzesza odbiorców którzy chcą pogodzić dobrą jakość odbioru (i to zarówno w SD jak i w HD:( ) z niewysoką ceną

Kto ma zrobić LCD KURO jak nie liderzy obu technologii a przecież to nie tylko czerń ( tej "czarnej czerni" z racji innej technologii wyświetlania zrobić się nie da ?)

A tak wogóle to KIKI chyba "zamordował" :D ten wątek takim newsem:
Pioneer - oficjalne stanowisko Rady Gabinetowej - tylko najbardziej wytrwali fani Pioneera dobrną do końca :D

pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
W sumie to dobrze się stało iż w końcu został opublikowany przez Kikiego "plan restrukturyzacji" bo jeszcze kilku wątków nie poruszyliśmy ;) :D :D

A taki news i wątek jest wydarzeniem ( może przełomem ) i w dodatku ciekawszym od " co kupić i co jest lepsze...." :)

pozdrawiam
 

bankrootghost

New member
ar2 napisał:
Co do komunikatu prasowego to wyraźnie jest w nim napisane, że pierwsze TV LCD pojawią się jesienią:

"We will launch these LCD TVs first in Europe this fall and steadily expand our lineup of LCD TVs."

przepraszam, gdzie wyraźnie jest napisane, że JESIENIĄ ???
 
Do góry