Pioneer, Onkyo, Bi-amp ...

fingerr

New member
Witam,

chciałbym spytać szanownych forumowiczów o taką sprawę, czy warto inwestować w ampli 7.1 aby skorzystać z bi-amp w zestawie 5.1? Wstępnie planuję zakup VSX-820 + Quintas 5000 (jamo s606 trochę za duże no i cena większa) + BDP 333 do pokoju 18 m2 (+ otwarta kuchnia ~ 7m2), ale zastanawiam się i proszę o poradę czy jest w ogóle sens iść w ten cały bi-amp, czyli np. VSX-920 (jest różnica w cenie ale to może kosztem BD na tą chwilę bym załatwił).

Dużo dobrych opinii jest w temacie kolum Klipsh F1 set, ale są droższe od QQ5000 i wygląd mają taki trochę kosmiczny...

KD będzię po trosze do wszystkiego (filmy/muza/kablówka). Nie zależy mi na mocnych (czyt. głośnych) kolumnach bo mam małe dziecko no i sąsiadów .... ale bardziej na w miarę dobrym i czystym dźwięku.

p.s.
patrzyłem na ampli Onkyo i widzę że te 'niższe' modele nie mają upscalingu do 1080, portu USB oraz podłaczenia do netu.

Z góry dziękuję za sugestie i odpowiedzi,
fingerr.

--
edit
jest okazja zakupienia kolumn WHARFEDALE Vardus 300 (5.0) (VR-300/VR-S1/VR-C1) za jakieś 900 PLN, warto się w to pakować?
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Dla mnie ampli ma grać i mieć moc czyli konkretny zasilacz ponieważ to serce ampli.
Osobiście kierowałbym się ku Onkyo 608 - THX,DSX,620W itd... natomiast głośniki zdecydowanie Klipsch F1 ale jak kolega napisał suba trzeba w przyszłości dokupić.
W porównaniu Pioneer vs Onkyo zdecydowany faworyt 608.
 

MMrozo

New member
IMHO warto stosować bi-ampling jeśli jest możliwość. Rewolucji nie ma ale poprawia się kontrola basu tzn. jest bardziej sprężysty, szybszy i pełniejszy. Czy specjalnie bym kupił takie ampli? Sam nie wiem, zależny od tego ile trzeba dopłacić. Bez posłuchania czy słyszy się różnicę i czy jest warto dopłacać to loteria.

Mnie odpowiada ale i tak bym kupił to co mam, nie było to brane pod uwagę przy wyborze sprzętu. Jak jest warto wykorzystać ale podkreślam to nie jest rewolucyjna zmiana, jedna dodaje smaczku tak jak wisienka na torcie :wink:

Powodzenia w zakupach
 

yukon

New member
mimo, że nie jestem audiofilem widać różnicę. od dwóch tygodni mam zestaw 608 + jamo s606. teraz dokupiłem drugi komplet zwykłych kabli procab'a. basik jest większy i trochę bardziej opanowany:grin:
 

fingerr

New member
Witam,
Na wstępnie podziękowania z odpowiedzi.

Różnica pomiędzy 820 a 920 średnio jakieś 500 PLN i dlatego pytam czy warto się zastanawiać nad takim rozwiązaniem oraz czy w przypadku bi-amp kolumny QQ5000 będą ok.

p.s.
niestety w moim mieście nie ma dużych możliwości odsłuchania, ale jak uzbieram więcej opinii na temat konkretnych modeli to może uda mi się wybrać gdzieś dalej na odsłuch.

--
pozdrawiam
fingerr
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
QQ5000 nie mają podwójnych gniazd więc z biampingu nici, 820 i 920 to orłów jakościowych nie należą chyba że interesuje Cię wgranie sterowania amplitunerem do ipoda :)
 

fingerr

New member
Witam,

na wstępie podziękowania za dotychczasową pomoc.

Poczytałem trochę forum i rzeczywiście chyba się skieruję w stronę Onkyo. W związku z tym prosiłbym Was o trochę info:
- czy Onkyo 508 bedzie ok do mojego pokoju (nie ukrywam że chodzi o cenę i więcej na głośniki mógłbym przeznaczyć),
- jakie są róznice pomiędzy TX-SR507, TX-SR508 i TX-SR578,
- jakie kolumny na początek zestaw stereo tak do 2000,
- czy DVD kupować tez Onkyo czy może być np Samsung BD-C5500 (audio po optyku),

Nie byłem jeszcze na odsłuchu więc chcę przygotować jakąś listę do 'testowania'.

p.s.
Nie mam zamiaru 'kruszyć ścian' ale chciałbym w miarę dobry zestaw do muzyki, a później po dokupieniu tyłów, centralnego i suba do filmów.

-
Z góry dzięki i pozdrawiam
fingerr
 

MMrozo

New member
Jak nastawiłeś się na Onkyo to może ktoś z ampli tej firmy się wypowie. Jam mam zestaw jak w podpisie i bardzo sobie chwalę, mogę polecić z czystym sumieniem. Co do MA to są naprawdę rewelacyjne kolumny.

Ten Samsung jest bardzo fajny choć jak bym nie miał tv Samsunga to bym kupił LG ładniejszy :wink: np. BD570 ale trochę droższy bo ma WiFi
 

fingerr

New member
Witam,

miałbym jeszcze parę pytań do Was. Jeżeli ktoś miał możliwość odsłuchu/porównania poniższych elementów, to bardzo prosiłbym o informację dlaczego ten a nie inny wybralibyście (a może już wybraliście?).

Ampli:
- Onkyo TX-SR578
- Onkyo TX-SR608
- Pioneer VSX-920
Kolumny:
- Dali Concept 6 8ohm
- Wharfdale Diamond 10.5
- JAMO S 606 HCS3

Na miejscu mają jeszcze Magnata i jakieś inne ale z tego co czytałem to powyższe mają lepsze opinie (jak się umówię na odsłuch to ich tez pewnie posłucham). Niestety wspomnianych przez Blackninj'e Monitor Audio BR6 nie będę miał możliwości odsłuchać, ale podobno są tej samej klasy co Dali Concept 6 (wg gościa z jednego salonu).

I jeszcze jedno pytanie, bardzo chciałem odsłuchać Quadral Quintas 5000 (kwestia mocno budżetowa) ale raczej ich nie znajdę na miejscu. Może ktoś opisać jaka jest różnica pomiędzy QQ5000 a np Dali Concept 6 ew. Jamo S 606?

EDIT:
mnie ukrywam że zależało mi na w miarę dobrym zestawie zarówno do muzyki jak i KD za rozsądne pieniądze (VSX-520/820 lub TX-SR508 + QQ5000) ale taki sprzęt kupuje się na dłuższy okres czasu i warto teraz dołożyć niż później pluć sobie brodę że się nie dołożyło.

EDIT1:
miał ktoś okazje sprawdzić skalowanie do 1080p w TX-SR578. Chodzi mi czy warto dopłacić 400 PLN w porównaniu do TX-SR508 (jedyna różnica jaką znalazłem pomiędzy 508 a 578, a w porównaniu do 608 to już daje jakieś 600 PLN i starczyłoby na jakieś DVD samsunga :) ) ....


Jeszcze raz dziękuję za dotychczasową pomoc i pozdrawiam,
fingerr.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Dla Twojej wiedzy napiszę newsa, jaki dostałem dziś on blacka, bo też planowałem 508- Onkyo 508 wypada ze sprzedaży, podobno już go nie będzie. Tak więc lookaj już tylko na 308 lub 578, chyba że jeszcze go wyrwiesz ze sklepów, gdzie zalega na półach.
 

fingerr

New member
Dla Twojej wiedzy napiszę newsa, jaki dostałem dziś on blacka, bo też planowałem 508- Onkyo 508 wypada ze sprzedaży, podobno już go nie będzie. Tak więc lookaj już tylko na 308 lub 578, chyba że jeszcze go wyrwiesz ze sklepów, gdzie zalega na półach.
Dzięki, dobrze wiedzieć, ale myślę że jeszcze przez chwilę będą dostępne...

Może ktoś wypowie się co do mojego poprzedniego postu? :)

--
pozdrawiam
fingerr
 

marecki6

New member
Bez reklam
odtwarzacz dvd/bd lepiej przeskaluje sygnal od ampli wiec tak naprawde moze sie okazac ze ta opcja bedzie przez ciebie bardzo rzadko wykorzystywana
 

fingerr

New member
Dokładnie jak wyżej kolega napisał a ampli celowałbym zdecydowanie 578
Kolega (mam nadzieje ze moge tak napisac) Marecki6 właśnie uzmysłowił mi (podziękowania) że faktycznie po podłączeniu bluray (z opcją skalowania) nie będę miał co skalować w ampli :) a zaoszczędzoną kasę właśnie na napęd bluray będę chciał przeznaczyć...

--
pozdrawiam
fingerr
 
Do góry