Pioneer KURO 5090H. Kupować czy nie?

Tagon

New member
Kupować czy nie?

To mój pierwszy temat na forum więc wypada się przywitać

:)

Jestem fanem filmów z lat 80'. Moje zainteresowania oscylują wokół pozycji takich jak Obcy, Blade Runner, COś, Ucieczka z Nowego Yorku, Terminator etc.

Większość z tych filmów ma jedną wspólną cechę - dominację czerni, która jest wykorzystywana przy budowaniu wizualnej warstwy obrazu.

Już niebawem (grudzień 2010) ma wyjść Antologia Obcego na BD. Z tej okazji postanowiłem rozejrzeć się za sprzętem, który umożliwiłby mi jak najlepsze zagłębienie się w przerażające światy wykreowane przez Ridleya Scotta, Jamesa Camerona, Davida Finchera i Jean Pierra Jeuneta.

Większość znajomych, która jest jako taka zapoznana z tematyką "sprzętu", poleca mi modele Pioneer KURO od 50" w zwyż. Twierdzą oni, że na tę chwilę to jest jedyny wybór jeżeli chodzi o idealną głębie czerni oraz odwzorowanie kolorów.

Jak się domyślacie pozostają dwa problemy. Zasadniczy - cena i drugi (dostępność - modele KURO jest bardzo trudno zdobyć). Ten drugi już prawie rozwiązałem znalazłem pośrednika który sprowadziłby dla mnie plazmę Pioneera. Za model 5090H chce około 14.000.

Naszły mnie jednak pewne wątpliwości. Jestem gotów kupić coś co idealnie odda głębie czerni za te 14.000 ale zasadnicze pytanie jest takie - czy za cenę niższą nie dostanę czegoś równie dobrego albo nawet lepszego. Mógłbym poczekać jeszcze kilka miesięcy i kupić jakąś alternatywę. Czy na horyzoncie (do końca tego roku) widać coś naprawdę obiecującego co zdeklasuje Pioneera pod względem oddania głębi czerni, kolorów, kontrastu?

Znajomi polecili mi po ostateczny wyrok udać się na to forum.

Pomóżcie.
 

z3

New member
Bez reklam
Kuro jest topowym produktem, jednak cena 14 tys jest chyba zbyt wysoka, nie wiem czy nie lepiej kupić używanej sztuki za ok 6 tyś. Tyle ostatnio kosztowały.
 

Tagon

New member
Kuro jest topowym produktem, jednak cena 14 tys jest chyba zbyt wysoka, nie wiem czy nie lepiej kupić używanej sztuki za ok 6 tyś. Tyle ostatnio kosztowały.

Tu jest niestety problem ponieważ zazwyczaj coś używanego nie sprzedają na raty. A ten zakup chciałem zrealizować w takiej formie. Po drugie - tak, faktycznie są tańsze modele. 5090 chodzi za od 8.000 do 9.000. Problem jest jednak z ich dostępnością - nikt ich nie ma a sklepy które na swoich stronach podają że mają te modele tak naprawdę to ich nie mają (Pioneer podobno wycofał się z naszego rynku).
 

matias2004

New member
Pioneer nie wycofał sie z naszego rynku tylko wycofał sie w ogóle z produkcji plazm.
Wycofał się gdyż plazmy te miały za czarny obraz , a jak juz sie coś jasnego wyświetliło to zostawało to na wieki.
 

z3

New member
Bez reklam
:hihi::hihi::hihi::hihi::hihi::hihi:Hehehehe to mnie nieźle rozbawiłeś, wycofał się bo miał zbyt czarny obraz. Druga część wypowiedzi też masakruje "a jak juz sie coś jasnego wyświetliło to zostawało to na wieki." Myślę, że możemy gdzieś złote myśli z forum zbierać :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer nie u nas się wycofał z rynku ale w ogóle przestał produkować plazmy - szkoda.
Technologia nowych Lcd znacznie dokonała postępu. W tej klasie cenowej dostaniesz więc modele LCD LED o podobnej jakości :
Toshiba Cell Regza
Sharp 52XS1
Philips 52 9704
 

Tagon

New member
:hihi::hihi::hihi::hihi::hihi::hihi:Hehehehe to mnie nieźle rozbawiłeś, wycofał się bo miał zbyt czarny obraz. Druga część wypowiedzi też masakruje "a jak juz sie coś jasnego wyświetliło to zostawało to na wieki." Myślę, że możemy gdzieś złote myśli z forum zbierać :grin:

Osobiście, nie potraktowałem jego wypowiedzi poważnie.


Pioneer nie u nas się wycofał z rynku ale w ogóle przestał produkować plazmy - szkoda.
Technologia nowych Lcd znacznie dokonała postępu. W tej klasie cenowej dostaniesz więc modele LCD LED o podobnej jakości :
Toshiba Cell Regza
Sharp 52XS1
Philips 52 9704

Dzięki za tę radę! Tylko głębia czerni... Czy ona jest tak dobra jak w plaźmie KURO? Myślę że model Sharpa jest dość interesujący.
 

matias2004

New member
Czerń ok , może już full led full hd lcd 3d maja dobrą czern , ale co z innymi kolorami np.zielonym.Moim zdaniem producenci lcdków musza sie skupić na innych kolorach przez nastepne 10 lat , czarn juz opracowali pora na zieleń, czerwień , burość , szarość itp.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Czerń ok , może już full led full hd lcd 3d maja dobrą czern , ale co z innymi kolorami np.zielonym.Moim zdaniem producenci lcdków musza sie skupić na innych kolorach przez nastepne 10 lat , czarn juz opracowali pora na zieleń, czerwień , burość , szarość itp.


Jesli wrzuciles wszystkie tv lcd do jednego garnka to powiem ci jedno - nie masz pojecia o czym piszesz.
Sa spokojnie tv lcd ktore bija a czasem wrecz miazdza kazda plazma - KIKI podal kika przykladow powyzej.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Rozumem ze masz plazme i ci z nia dobrze - ok rozumiem to, bo sam tez ma plazmiaka. Bylem sercem wiele lat za ta technologia (kiedys dalem za jedna z pierwszych plazm 15.000 dzis nie dorownuje nawet modelom za ok 2000 ;)
Teraz mam bdb plazme i bdb lcd i uzywam tylko z tego ostatniego. Nie bede sie rozpisywal dlaczego, tylko krotko led segmentowy z lokalnym wygaszaniem czyni cuda wraz z zaawansowana obrobka obrazu.
Tez nie wierzylem ze moze cos pobic plazme.
Nie wierzysz?
Zapraszam na kawe to sie uswiadomisz ;)
 

matias2004

New member
Moze jak puszczasz demo jakies hd to ok.Ja ogladam zwykla tv z cyfry , rzadko wlaczam jakis program hd , ze wzgledu na to ze tam nic nie ma.Do filmow uzywam projektora w technologii lcd.Kupowałem tv jakies 2 tyg temu i przegladałem oferte w sklepie dosc dokladnie , szczerze mowiac technologia byla mi obojetna mimo ze miałem wczesniej tez plazme.W sklepie pan z miękką dupką pokazywał mi własnie najnowsze zdobycze techniki samsunga i lg , leciały dema.Moze jakas gospodynie domową można na to nabrać , ale po podłaczeniu zwykłego dvd czar pryska.Moze sa jakies nowe tv led lcd ful cos tam z kosmosu ,ale w cenie ok 10 tys zl i wiecej , plazma z dobrym obrazem do zwykłego ogladania filmów i tv kosztuje 2800 za 50 cali.Jaki sens kupowac coś gorszego za więcej?Dlatego że Pan miękka dupka w sklepie pokazuje sztuczki z demami?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Taa, i pewnie dlatego EISA dala temu filipsowi tytul tv roku (tylko czemu nie plazmie... ;) A powaznie sa dziesiatki bardzo entuzjastycznych testow - szkoda ze ich nie zamiesciles.
lcd full led to nie kosmos, to szara juz rzeczywistosc.
Jasne ze nie kupuje sie na podstawie demek w sklepie. Przy zakupie wziolem prezentacje w domu i jedna z topowych plazm poleciala wlasie w kosmos a zostal lcd.
Topowy Pionek kosztuje lepiej niz 10k i tyle trzeba dac za dobry duzy lcd.
Zdoda co do jednego: duzego lcd w cenie takiej samej duzej plazmy sie nie kupi.
 

matias2004

New member
Taa nagroda eisa , kino domowe roku to chyba lg dostało.Swietne kino , najlepsze z najlepszych.
Jak widać są rozne testy ,ten jest akurat profesjonalny.Ale można oczywiscie zakryc wady zaletami.Super czern jest?Jest. Co z tego ze nic innego nie widac , wazna czern.
 

mirek1004

New member
Powiem krótko:
Oby Panasonicowi nie znudziła się produkcja plazm.
Moje subiektywne odczucia na temat TV LCD:
zdecydowanie gorsza rozpiętość tonalna (sztuczność obrazu i brak szczegółów przy gorszym sygnale telewizyjnym)
lepsza ostrość(powoduje brak głębi obrazu i lepiej widać zakłócenia gorszego sygnału TV)
Porównanie w domowych warunkach na sygnale analogowym(kablówka Multi
Media) TV Sharp LC-40LE600E LED z Panasonic TX-P42X10Y
Nawet gorsza biel Panasonica nie zmieniła negatywnego zdania o TV LCD.
Na sygnale cyfrowym z NG HD różnica jest nie duża na korzyść Panasonica
(więcej odcieni kolorów i większa głębia obrazu spowodowana nieco mnieszą ostrością obrazu)
Poczekajmy na OLED.
Pozdrawiam.
 

Tagon

New member
Albo poczekaj na nowe modele Panasonica [50vt20/v20],
bo zapowiadaja sie bardzo ciekawie.

Chyba tak zrobię. Ale poczekam z ostateczną decyzją do czasu jakiegoś zestawienia możliwości tego modelu z możliwościami modelów Pioneera.

Aha i jeszcze jedno pytanie. Czy ustalono ostateczną cenę plazm vt20 i v20?
 

osip

New member
Cena brutto na stronie panasa dla 50vt20 jest 9 999 zł,
czyli jak wiadomo cena moze byc nizsza w sklepach internetowych ok 10-15%, na samym poczatku.
 
Do góry