Pioneer kontra yamaha

raf44

New member
Plamuję kupić kolejny odtwarzacz dvd głównie do filmów (muza 20%) wymagane usb i dobry skaler, a co najważniejsze bardzo dobra korekcja błędów no i cena nie za wysoka myślałem o Pionku 410 a tu się pojwiła yamaha 663, który jest lepszy, który polecacie.I jeszcze jedno pytanko o amp HTR-6030 wart jest uwagi w kontekscie Pionka 417.

z góry dzieki za info
 

mexxmen30

New member
Co do Yamahy to zakupiłem kiedys kino domowe Philipsa jeden z wyzszych modeli a kolega zakupił amplituner i DVD Yamahy - sciagal to z niemiec jak dobrze pamietam to da za to chyba 6 tys zł a ja za swojego Philipsa niecałe 3 tys co sie okazało - ze to to samo wygladało tak samo te same funkcje piloty te same tylko wszysko opisane róznie wiec sie do Yamahy jakos zraziłem nie wiem czy dalej tak jest ze robia z Philipsem ten sam sprzet tylko kazdy swoja nazwe klei............
 

dinderi

New member
Jeśli chodzi o odtwarzacze dvd, to nadal Yamasze bliżej do Philipsa, niż Philipsowi do Yamahy ;)
Jeśli chodzi o ampli, to zupełnie inna historia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robert1v

New member
yamaha

muszę sie z wami nie zgodzić
yamaha jest i zawsze była daleko przed philipsem czy pioneerem w kwestii wzmacniaczy i amplitunerów
natomiast jeśli chodzi o dvd - tu prym wiedzie Pioneer i to bez apelacyjnie (jakość, mozliwości funkcjonalność) , natomiast yamaha serją dvd661, 663 w dvd zrobiła bardzo duży krok do przodu i ładnie pionka dogania w funkcjonalności ale pod względem jakości obrazu jeszcze jej brakuje - natomiast pod względem dźwięku z dvd to przegoniła pioneera i kiełbasę też...

philips tu nie ma dużo do powiedzenia i to od kilku ładnych lat - kiedy to jego Mach Line stał sie sloganem reklamowym przyklejanym do każdego ich newego badziewia, jednak kiedyś z Philipdem było dużo lepiej (pamiętam i żałuje że sie skiepścili)

pozdro 8)
 

raf44

New member
A co sądzicie o ampie Yamahy HTR6040 cenę na całkiem dobrą ma USB HDMI - tylko czy dobrze gra dla przeciętnego słuchacza, czy bardzo odbiega jakością od V463 czy tylko różni się jakimiś bajerami (bluetooth,ipod).
I jakie głośniczki można do tego podpiąć, szukam małych tylko czy można takie postawić na regale bez obawy o szkliwo w nim zmagazynowane :)

Zastamawiałem się nad JBL S178, a ostatnio się natknąłem na STX KD110 i takie dziwne aluminiowe magnaty ALU9000 - choć cena w tym przypadku jest trochę za wysoka.

Reasumując czy można się pokusić o taki zestawik
HTR6040 + DVD Pioneer 410 - yamaha 661 ma kiepskie opinie a 663 jest droga i brak opinii + STX

Z gory dzięki za wypowiedzi
 

yanoosic

New member
raf44 napisał:
Reasumując czy można się pokusić o taki zestawik
HTR6040 + DVD Pioneer 410 - yamaha 661 ma kiepskie opinie a 663 jest droga i brak opinii + STX

Z gory dzięki za wypowiedzi


Witam,

Ja też taki zestaw chcę złożyć.
HTR6040 + Pioneer 410 i chyba prism emerald 300

Moze ktos podpowie czy jest ok ?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ale przecież te DVD Yamahy to Philips w środku :> I czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego w nich nie wyjeżdża tacka normalnie tylko trzeba czekać całą wieczność a czasem i wcale nie wyjedzie ? Jak wyjaśniać to zjawisko klientom ?
 

dinderi

New member
1. Jak nie wyjeżdża wcale, klientom, tłumaczy się tak: "Przepraszam, sprzet trzeba odesłać do serwisu"
2. Jak wyjeżdża wieczność: "Przepraszam, sprzet trzeba odesłać do serwisu"
3. Jak wyjeżdża krócej niż wieczność: "Przepraszam, ten typ tak ma. Cóż to znaczy względem wieczności... "
4. Jak nie pomoże pkt. 3 wtedy: "A może zaproponuję Panu/Pani odtwarzacz, ktory nie ma aż takich przypadłości..."
:eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry