Pioneer G8

-AS-

New member
Przykro mi, nie posiadam N i niestety nie mogę pomóc. Mógłbym jedynie napisać parę ogólników, które raczej zbytnio nie pomogą, a mogą namieszać w głowie.
Jak mnie pamięć nie myli (mam nadzieję, że nie), jakiś właściciel N-ki i Pioneer'a już się wypowiadał w tym wątku. Mógłbyś go spróbować odnaleźć i wysłać mu PM.

Pozdrawiam
 

jak3

New member
Tv "n"

Witam Mam N'ke. Jeżeli chodzi o różnicę pomiędzy HDMI a component to według mnie jest niewielka. Bardzo duza różnica jest gdy chcemy oglądać sygnał SD i ustawimy na tunerze N'ki sygnał 1080i, obraz wtedy jest jakby za mgłą. Po przestawieniu tunera na 576i obraz żyleta. Inaczej sprawa wygląda przy programach HD wtedy oczywiście najlepszy obraz jest przy ustawieniach tunera na 1080i ale to jest chyba logiczne. Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie stracisz. A skaler ustaw na 720p. Nie ma sensu skalować do 1080, skoro później telewizor musi to skalować w dół.

ArtS :)
 

sharan1

Member
Dzieki za odpowiedz.Mam jeszcze jedno pytanie.Czy to normalne ze na 508 XD przy logo programow sa odbicia,czy ja mam cos zle w ustawieniach ?
 

-AS-

New member
Zdecydowanie, żadne odbicia nie są normalne.

Jak korzystasz z anteny z sygnału analogowego (np kablówka) to podejrzewam, że winą jest kiepski sygnał. Jak jest to kablówka poproś o sprawdzenie i ewentualne wzmocnienie sygnału u dostawcy sygnału. Jak korzystasz z normalnej wolno stojącej anteny, to spróbuj nią poruszać (jak masz taką możliwość). Winą może być też zbyt długi kabel antenowy lub dołączone rozdzielacze po drodze od anteny do telewizora. Czym mniej połączeń, przejściówek, rozgałęziaczy, tym lepszy sygnał.

Pozdrawiam
 

boston

New member
Jakoś sygnały z anteny

Oczywiscie to wszystko racja, ale dochodzi wiele dodatkowych przyczyn problemów z odbiorem z anteny. Takie przesunięte cienie obrazu sa przede wszystkim efektem odbic fal telewizyjnych wiec antena łapie sygnał główny i odbity (słabszy i przesunięty). Efekt szczególnie widoczny przy zastosowaniu szerokopasmowych, jakze wygodnych w instalacji i tanich anten choć dobrych chyba do małego tv w kuchni:) Żeby cieszyć się obrazem trzeba zainwestować w anteny kierunkowe bo niestety większy tv uwypukla też usterki obrazu.Pozdrawiam!

-AS- napisał:
Zdecydowanie, żadne odbicia nie są normalne.

Jak korzystasz z anteny z sygnału analogowego (np kablówka) to podejrzewam, że winą jest kiepski sygnał. Jak jest to kablówka poproś o sprawdzenie i ewentualne wzmocnienie sygnału u dostawcy sygnału. Jak korzystasz z normalnej wolno stojącej anteny, to spróbuj nią poruszać (jak masz taką możliwość). Winą może być też zbyt długi kabel antenowy lub dołączone rozdzielacze po drodze od anteny do telewizora. Czym mniej połączeń, przejściówek, rozgałęziaczy, tym lepszy sygnał.

Pozdrawiam
 

sq9dxr

New member
4280XD i telegazeta

Witam!

Mam plazmę PDP-4280XD i problem. Z naziemnej TV często gubi polskie znaki w telegazecie. Ustawienie w menu odbiornika jest ok na Europę wschodnią. Czy ktoś też tak ma ?

Pozdrawiam
 

burak11

New member
podlaczenie subwoofera do 42xd

panowie a czy ktos podłączał subwoofer do 42xd jaki jest efekt czy warto czy lepiej zainwestowac w wzmacniacz i czy mozna podlaczyc kazdy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tom

New member
burak11 napisał:
panowie a czy ktos podłączał subwoofer do 42xd jaki jest efekt czy warto czy lepiej zainwestowac w wzmacniacz i czy mozna podlaczyc kazdy

Mam podłączony subwoofer do plazmy 428xd, efekt bardzo dobry, często nie włączam kina domowego bo nie ma takiej potrzeby. Subwoofer musi być aktywny, tz. posiadać w sobie niezależny wzmacniacz.
Pozdrawiam
 

sharan1

Member
ArtS007 napisał:
Nie stracisz. A skaler ustaw na 720p. Nie ma sensu skalować do 1080, skoro później telewizor musi to skalować w dół.

ArtS :)
Nie rozumiem tylko dlaczego mam skalowac do 720p,skoro jak puszczam obraz z blu ray to na 508XD wyskakuje mi 1080p.Mozesz mi to wytlumaczyc? :)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak, ale w tym wypadku odpada Ci jedno skalowanie. ArtS chodziło, że nie ma potrzeby skalować w górę i zaraz potem w dół.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
sharan1 napisał:
Nie rozumiem tylko dlaczego mam skalowac do 720p,skoro jak puszczam obraz z blu ray to na 508XD wyskakuje mi 1080p.Mozesz mi to wytlumaczyc? :)

Odtwarzanie z Blue Ray to inna bajka. Miałem na myśli skalowanie z DVD lub standardowej TV.

ArtS :)
 

-AS-

New member
Napiasałem długi post na temat skalowania i rozdzielczości, kliknąlem "Zatwiedź odpowiedź", po czym ponowanie zapytało mnie o zalogowanie, zalogowałem się i przeniosło mnie do forum głownego, bez zapisania posta :fool: Stało tak mi się już nie pierwszy raz :x

Po co trzeba się dwa razy logować, aby wkleić posta???
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@ -AS-

przykro mi z tego powodu. ja pomny takich przykrych doświadczeń z różnych forum przed naciśnięciem zapisz robię kopię dłuższego postu (czasem zdarza mi sie taki napisać :) )
 

Rodrik_AR

New member
AS, napisz jeszcze raz ten post o skalowaniu bo to ciekawy temat.
A utratę napisanego postu ja też przeżyłem nie raz i teraz przed zatwierdzeniem zaznaczam go i wciskam Carl.+ c tak na wszelki wypadek. A jak go zgubię to Carl. + v i po stresie.

Pozdrawiam. :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
AS, czy masz włączoną opcję zapamiętania przy logowaniu (logowanie automatyczne). Bo jeśli nie, to po jakimś czasie forum wylogowuje Cię automatycznie. Patent z wklejaniem do schowka jest jak najbardziej godny polecenia.

ArtS :)
 
Do góry