Pioneer DVR-560 czy Panasonic DMR-EH68 - jaką nagrywarkę z HDD wybrać?

di.do

New member
Motyl32 ...

a wiesz może czym róznią się (poza wygladem oczywiście) modele o których wspominałeś:

* Samsung DVD-HR757
i
* Samsung DVD-HR777

???
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
albercikk napisał:
6. możliwość przegrywania nagranych plików lub programów z Dysku HDD na płyty,




Nie znam się na tym sprzęcie a ponieważ planuje zakup jakiegoś ustrojstwa nagrywającego to dopytam bo trochę nie mogę uwierzyć w to co wyżej przeczytałem albo coś źle zrozumiałem, a zrozumiałem tak że jeśli nagram sobie jakiś film z TV na tej nagrywarce na HDD to nie będę mógł go potem nagrać na płytę DVD na tym sprzęcie ???




Pozdrawiam
Mozna przegrać z HDD na DVD oraz z płyty na płyte jeśli film nie ma zabezpieczeń:)
 

albercikk

New member
robcio napisał:
Mozna przegrać z HDD na DVD oraz z płyty na płyte jeśli film nie ma zabezpieczeń:)

Dzieki za info, ja zamierzam przegrywać na DVD tylko filmy nagrane wczesniej z kablówki na hdd, więc chyba przy nagrywaniu z kablówki żadne zabezpieczenia nie mają miejsca ?

Pozdrawiam
 

Chris_M

New member
albercikk napisał:
6. możliwość przegrywania nagranych plików lub programów z Dysku HDD na płyty,

Chris_M napisał:

Słabiutko: z HDD na DVD mozna przegrywać tylko nagrane programy, nic wiecej.

albercikk napisał:
Nie znam się na tym sprzęcie a ponieważ planuje zakup jakiegoś ustrojstwa nagrywającego to dopytam bo trochę nie mogę uwierzyć w to co wyżej przeczytałem albo coś źle zrozumiałem, a zrozumiałem tak że jeśli nagram sobie jakiś film z TV na tej nagrywarce na HDD to nie będę mógł go potem nagrać na płytę DVD na tym sprzęcie ???
Odpowiadam dopiero teraz, ponieważ nie dostałem żadnego zawiadomienia o nowym komentarzu w tym wątku, a teraz trafiłem tutaj całkowicie przypadkowo.
Oczywiście, że nagrane na HDD programy można kopiować na DVD bez ograniczeń i tak też przecież napisałem. Ograniczeniem jest brak możliwości kopiowania z HDD na DVD plików pecetowych, takich jak Divx-y, fotografie lub muzyka.
 

darekn12

Member
a ja mam inne pyt czemu jak nagram sobie cos z hdd na plytke nie moge tego pozniej oddtowrzyc np na kompie.na ps2 idzie ale w kompie nie co robie nie tak?
z gory dziekuje za odp i pozdr
darekn12
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
format

Musisz na końcu procesu nagrywania z formatować płytę.
A co do zdjęć to można spokojne kopiować na EH 68 panasonica z karty SD na twardziela z twardziela na DVD RAM i z powrotem oraz z usb w podobny sposób.
Muzyka i divix tylko w jedną stronę.
Z kablówki wszystkie kanały spokojnie skopiujesz na twardziela i później na płytę, Kino Polska kodowało sygnał przed kopiowaniem ale w twardzielu na miniaturce wyłączasz blokadę i spokojnie nagrywasz na płytę.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Finalizacja

Zgadza się finalizacja.
Tak to się nazywa.
Czyli urządzenie musi zamknąć proces zapisu i takowy komunikat trzeba potwierdzić O.K.

Aby inne dvd urządzenia mogły zobaczyć taki krążek.;)
 

gregos39

New member
podbijam wątek bo również interesują mnie te dwa modele i nie wiem na który się zdecydować Pioneer DVR-560 czy Panasonic DMR-EH68 ; może jeszcze jakieś opinie i sugestie bo pilnie muszę kupić nagrywarkę dvd i nie wiem którą, poradźcie!!
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
?????

Każdy chwali co ma :D
Mam dwa modele panasonica oraz kilka egzemplarzy u znajomych których namówiłem na zakup nagrywarki tejże firmy. EH 68 -- konkretnie czworo.
Wszystkie działają bezawaryjnie
a co do zalet TO SAME ZALETY :mrgreen:
 

Chris_M

New member
gregos39 napisał:
nie wiem na który się zdecydować Pioneer DVR-560 czy Panasonic DMR-EH68 ; może jeszcze jakieś opinie i sugestie bo pilnie muszę kupić nagrywarkę dvd i nie wiem którą, poradźcie!!
Nie miałem Panasonica, więc moge porównanć, ale pomijając zbyt małą czcionkę przy odtwarzaniu DIvX-ów, to z Pioneera jestem bardzo zadowolony.
Swoją opinię o tej nagrywarce wyraziłem już na Ceneo:
http://www.ceneo.pl/;0151676929-10;0020-20-0-0-1.htm
 

Adax01

Member
Większa czcionka

gadzeciaz napisał:
Każdy chwali co ma :D
Mam dwa modele panasonica oraz kilka egzemplarzy u znajomych których namówiłem na zakup nagrywarki tejże firmy. EH 68 -- konkretnie czworo.
Wszystkie działają bezawaryjnie
a co do zalet TO SAME ZALETY :mrgreen:
:) Skoro tak dobrze to b. proszę pomóż mi w Panasonic DMR-EH68 w temacie napisów:
1. sprzedawca powiedział mi, że spox można aktualizować firmware, czy to prawda?
2. Czy jakiś nowy firmware (może skorygowany przez kogoś) ma większą czcionkę? Ta oryginalna to nieporozumienie!
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Adax01 napisał:
:) Skoro tak dobrze to b. proszę pomóż mi w Panasonic DMR-EH68 w temacie napisów:
1. sprzedawca powiedział mi, że spox można aktualizować firmware, czy to prawda?
2. Czy jakiś nowy firmware (może skorygowany przez kogoś) ma większą czcionkę? Ta oryginalna to nieporozumienie!
I tu mnie masz :p
Przykro mi ale divix ani xdivix ( nie wiem czy dobrze to napisałem )
ani ja nie oglądam ani moi znajomi o których wspomniałeś.
Osobiście może ze dwa razy sprawdziłem na prośbę córki jakąś płytę podobno w tych formatach i napisy były w miarę czytelne,ekran 50 cali.
 

Adax01

Member
gadzeciaz napisał:
I tu mnie masz :p
Przykro mi ale divix ani xdivix ( nie wiem czy dobrze to napisałem )
ani ja nie oglądam ani moi znajomi o których wspomniałeś.
Osobiście może ze dwa razy sprawdziłem na prośbę córki jakąś płytę podobno w tych formatach i napisy były w miarę czytelne,ekran 50 cali.
Hmmm... rozumiem, że dajesz do zrozumienia, że to dziecięcy format itp. :)
Ja nie zmieniam zadania i uważam, że avi (divx/xvid) to format ciągle odgrywający ważną rolę w moim życiu :), zanim coś kupimy lub wypożyczymy. Poza tym jakość dobrych avi z AC3 odpowiada wg mnie SD. Pozdrawiam
 
Do góry