Pioneer DVR-560 czy Panasonic DMR-EH68 - jaką nagrywarkę z HDD wybrać?

di.do

New member
Na początek chciałbym wszystkich serdecznie powitać :) :) :)

I również na początek, chciałbym prosić o radę dot. zakupu nagrywarki DVD z HDD.

Otóż, wstępną selekcję już przeprowadziłem i na placu boju pozostały dwa modele :
* Pioneer DVR-560
lub
* Panasonic DMR-EH68.

Problem w tym, że nie bardzo wiem na który z w/w modeli się zdecydować.
Tym bardziej, że oba te modele można kupić za mniej więcej podobną cenę.
Prosiłbym więc o radę bardziej doświadczonych w tym temacie użytkowników.

Oczywiście nie chodzi mi o dyskusję na temat wyższości konkretnej marki jako takiej.
Chodzi mi o konkrety, wszystkie ZA i PRZECIW oraz ew. RÓŻNICE pomiędzy tymi modelami.

Natomiast z mojej strony potrzeby sa takie:
1. maksymalnie wszechstronna wieloformatowość odczytu i zapisu płyt,
2. odtwarzanie formatu Divix z napisami - w tym napisy z POLSKĄ czcionką,
3. możliwość powiększania (lub pomniejszania) czcionki podczas odtwarzania Divix'ów,
4. możliwość robienia aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania nagrywarki,
5. możliwość nagrywania plików, np: z płyty na Dysk HDD - filmy, zdjęcia, MP3, etc,
6. możliwość przegrywania nagranych plików lub programów z Dysku HDD na płyty,
7. możliwość "stop klatki" a nastepnie opóźnione odtwarzanie nagrywanego programu,
8. możliwość jednoczesnego zapisu i odtwarzania - w tym z przesunięciem czasowym,
9. wyjście HDMI ze skalowaniem obrazu,
10. funkcja "szafy grającej", tzw. Jukebox,
11. złącze USB,
12. mozliwość tworzenia własnych folderów i umieszczania w nich plików, np: filmy, zdjęcia, etc.

Pojemność dysku nie ma takiego znaczenia - bardziej liczą się możliwości i cena.

Wiem, że moje wymagania są spore i zapewne nie wszystkie uda mi się spełnić.
Ale też i chodzi o model maksymalnie zblizony do tychże wymagań - a może się uda :)

A może jeszcze jakiś inny model nagrywarki z HDD? - ale to oczywiście za rozsądną cenę.

Jescze raz proszę o radę - sam niestety nie mam w tym temacie wielkiego doświadczenia.

I z góry serdecznie dziękuję :)
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam model wczesniejszy pioneera 555 - jest rewelacyjny - wiekszośc z tego co potrzebujesz to 560 ma na pokładzie patrząc na 555 - co do panasonica - trudno cos mi powiedzieć.
 

di.do

New member
"robcio"

A czy w Twoim modelu można ustawiać wielkość liter w Divix'ie?
I czy można aktualizować oprogramowanie nagrywarki?

thx za odpowiedź :)
 

Chris_M

New member
Pioneer DVR-560H

di.do napisał:
Otóż, wstępną selekcję już przeprowadziłem i na placu boju pozostały dwa modele :
* Pioneer DVR-560
lub
* Panasonic DMR-EH68.
O Panasonicu nic nie wiem, ale mam Pioneera DVR-560H i na jego temat napiszę co będe mógł.

Oczywiście nie chodzi mi o dyskusję na temat wyższości konkretnej marki jako takiej.
Chodzi mi o konkrety, wszystkie ZA i PRZECIW oraz ew. RÓŻNICE pomiędzy tymi modelami.

Natomiast z mojej strony potrzeby sa takie:
1. maksymalnie wszechstronna wieloformatowość odczytu i zapisu płyt,
Chyba tak, chcociaż mam zbyt małe doświadczenie by z całą pewnościa to ocenić.

2. odtwarzanie formatu Divix z napisami - w tym napisy z POLSKĄ czcionką,
W ustawieniach wybierasz języki napisów, wśród nich jest także polski.

3. możliwość powiększania (lub pomniejszania) czcionki podczas odtwarzania Divix'ów,
Tutaj jest kompletna klapa. Czcionka jest stanowczo zbyt mała, czytanie tych napisów jest naprawdę męczące.
Z powodu napisów moja żona w połowie filmu zregnowała z jego dalszego ogladania, mnie to też mocno wkurza.

4. możliwość robienia aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania nagrywarki,
Na stronach Pioneera są do sciągniecia nowsze wersje firmware, ale z tego co widzę, zmiany dotycza wyłącznie poprawienia wyświetlania konkretnych tytułów filmów, niczego więcej.

5. możliwość nagrywania plików, np: z płyty na Dysk HDD - filmy, zdjęcia, MP3, etc,
Bez problemu.

6. możliwość przegrywania nagranych plików lub programów z Dysku HDD na płyty,
Słabiutko: z HDD na DVD mozna przegrywać tylko nagrane programy, nic wiecej.

7. możliwość "stop klatki" a nastepnie opóźnione odtwarzanie nagrywanego programu,
Jest
8. możliwość jednoczesnego zapisu i odtwarzania - w tym z przesunięciem czasowym,
Tak i to bardzo elastycznie.
Kiedyś jednocześnie kopiowałem film z HDD na płyte DVD (albo w przeciwną strone - nie jestem pewien) oraz odtwarzałem film wcześniej zarejestrowany na HDD.

9. wyjście HDMI ze skalowaniem obrazu,
Nie używam, ale podobno jest.

10. funkcja "szafy grającej", tzw. Jukebox,
Jest

11. złącze USB,
Jest, chociaz ma dość ograniczone możliwości.
Dużym plusem jest możliwość podłączenia zewnętrznej klawiatury, natomiast minusem jest:
- brak możliwości odtwarzania plików AVI/DIVX z pamieci USB
- brak możliwości kopiowania czegokolwiek(!) z HDD na USB
- bardzo powolne kopiowanie plików z pamieci USB

12. mozliwość tworzenia własnych folderów i umieszczania w nich plików, np: filmy, zdjęcia, etc.
Nie jestem pewien, ale chyba nie ma takiej możliwości.
 
Ostatnia edycja:

di.do

New member
Chris_M

Dzięki Ci serdeczne za tak szczegółową odpowiedź.

A z moich pierwszych wrażeń po przestudiowaniu tej odpowiedzi:
w sumie nie jest z tym Pioneerem tak źle - zważywszy ilość moich wymagań.
spodziewałem się, że nie wszystko co bym chciał będzie miał na pokładzie.

Najbardziej jednak zmartwiła mnie kwestia małej czcionki przy odtwarzaniu Divix'ów - no i oczywiście brak możliwości jej powiększania.
Dla mnie jest to bowiem jedna z ważniejszych kwestii przy Divix'ach.

Jeszcze raz serdeczne dzięki.
 

di.do

New member
Dzięki za info dune777

No to jestem ... w kropce :(

A może ktoś poradzi mi jakiś inny sprzęt spełniający moje wymagania???
Ostatecznie przecież nie musi to być żaden z modeli wymienionych w tytule.
 

Motyl32

New member
...ja bym wybrał Pioneera DVR 560, no chyba że faktycznie istnieje jakiś godny LG czy Samsung ...?


P.S. Chyba istnieje!!! SAMSUNG DVD-HR757 , poczytaj sobie:


SAMSUNG DVD-HR757
NAGRYWARKA DVD Z WBUDOWANYM TWARDYM DYSKIEM 320GB
WBUDOWANE WYJŚCIE HDMI-CEC (Anynet+)
ZŁĄCZE USB 2.0





  • [*]Odtwarza
    • Filmy: DVD, DVD+R/RW, DVD-R/RW, (S)VCD, DivX
    • Picture CD (JPEG) z odtwarzaniem muzyki (MP3)
    • Muzyka: CD, MP3-CD, CD-R/RW i Windows Media™ Audio
    [*]Zapisuje
    • DVD-RAM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R Dual Layer, DVD+R Dual Layer
    [*]Doskonała jakość audio i wideo
    • Cyfrowe połączenie audio/wideo HDMI zapewnia doskonałą jakość
    • Przetwornik wideo 14-bitowy/108 MHz zapewnia ostry i naturalny obraz
    • Przetwornik dźwięku 192 kHz/24 bit. polepsza analogowy sygnał dźwiękowy
    [*]Wbudowane wejścia i wyjścia
    • Złącze USB 2.0 z funkcją USB Host na panelu przednim
    • Wyjścia koncentryczne cyfrowego dźwięku (tył)
    • Wyjście komponentowe wideo (tył)
    • Kompozytowe wejście wideo (przód)
    • Kompozytowe wyjście wideo (tył)
    • Wejście DV (przód)
    • Wyjście HDMI-CEC(tył)
    • Optyczne wyjście audio (tył)
    • Wyjście S-Video (tył)
    [*]Opis róznych funkcji
    • Funkcjonalność HDMI-CEC (Anynet+): podstawowa kontrola innych urządzeń podłączonych przez HDMI jednym pilotem
    • Kopiowane materiału HDD <-> DVD formatów DivX, MP3, JPG, Video
    • Czas nagrywania - do 430 h na HDD
    • Nagrywanie zaprogramowane; pamięć do 12 pozycji
    • Łatwe nagrywanie po naciśnięciu jednego przycisku
    • Odtwarzanie przyspieszone z dźwiękiem - do 1.5x
    • Łatwe nagrywanie po naciśnięciu jednego przycisku 0.5g›1g›1.5g›2g›2.5g›[…]›8g›0 (każdym kolejnym naciśnięciem)
    • Skalowanie obrazu DVD do rozdzielczości 1080i (jakość HD)
    • Blokada rodzicielska
    [*]Wymiary:
    • szerokość 430mm
    • wysokość 59mm
    • głębokość 300mm
 
Ostatnia edycja:

Motyl32

New member
...jest jeszcze nowszy model Samsung HR777 z dyskiem 320 GB. Również podobno bez problemu można skopiować swoje Divxy na HDD...
Widziałem go dzis w MM, podoba mi się - czarny minimal. Taki design zawsze będzie OK, nawet za 10 lat.
Brak tylko wejścia S-VHS, ale to nie jest poważna wada. LG zreszta też nie mają...

Generalnie na placu boju został jeszcze LG RH 299H z dyskiem 400GB, ale z wyglądu nie podoba się żonie :) Funkcjonalnie jednak ten LG wydaje się być chyba najbardziej zaawansowaną i wszechstronną nagrywarką...

Natomiast Sony i Philips odpada, trudno usłyszeć jakiekolwiek dobre słowo na temat tych firm (w dziedzinie DVD).
Panasonic - brakuje funkcji (Divx na HDD), Pioneer niestety za drogi i nie do końca zadowala funkcjonalnie.
Takie są moje odczucia :)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Panowie a jest jakaś nagrywarka, która nagrywa obraz w HD na dysk twardy? Albo odtwarza Divx-y w HD bo pliki AVI w wysokiej rozdzielczości można znaleźć.
 

di.do

New member
Dzięki wszystkim za informacje i porady :)


Chyba już się zdecydowałem na ... Samsung'a HR777.
Ma większość z tego co potrzebuję.

No chyba, że ktoś doda coś jeszcze.


Ale póki co raz jeszcze - THX all :)
 

Dwight

New member
Jestem zainteresowany jedna z tych nagrywarek. Mysle, ze ze wzgledu na plazme Panasonica, ktora juz posiadam oraz wiekszy HDD, wybiore EH68.

Blackninja, Kiki, poprosze oferte na priv.
 

Martinii

Member
Czesc,

Mam taki sam dylemat. Chcialbym, aby ta nagrywarka spelniala role taka jak teraz magnetowid + nowosci jakie niesie ze soba DVD. Zeby nie bylo problemow z nagrywaniem roznych programow, filmow z telewizji itp i zeby problemowo odtwarzala filmy DivX z polskimi napisami. Chcialbym tez zgrac archiwum VHS na DVD. Zalezy mi takze na jako takiej bezawaryjnosci...

O Panasonicu slyszalem wiele dobrego - przede wszystkim, ze ma mechanizmy polepszajace jakosc obrazu, ktore rzeczywiscie dzialaja i obraz jest bardzo ladny.

O Pioneerze slyszalem ogolnie dobre opinie - ze dobrej jakosc sprzet, wytrzymaly, solidnie wykonany. Jest jednak problem z malymi napisami do filmow DivX... No i jest o 2 stowy drozszy od Panasonica...

Poradzcie cos prosze...

PS. Innych marek nie biore w tym momencie pod uwage.
 

Martinii

Member
A zatem tak.

Panasonic DMR-EH 58 moge miec za 900zl i ma wade, ze nie mozna kopiowac divx'ow na HDD. Jest to dosc spora wada... Dysk jest o pojemnosci 250Gb (jak pisza na stronie).

Pioneer DVR-560 ma niefunkcjonalny port USB (1.1), mozna nagrywac divx'y na HDD. Dysk jest o pojemnosci 160Gb. Cena wyzsza nieststy - 1100. Piszą tez o malych napisach, ale mysle, ze to mozna latwo obejsc konwertujac napisy do innego formatu lub laczac napisy z plikiem filmu (nagranie napisow na film).

Czy ktos zna jakies strony gdzie przeproadzono testy tego typu sprzetu?
 

albercikk

New member
6. możliwość przegrywania nagranych plików lub programów z Dysku HDD na płyty,

Chris_M napisał:
Słabiutko: z HDD na DVD mozna przegrywać tylko nagrane programy, nic wiecej.


Nie znam się na tym sprzęcie a ponieważ planuje zakup jakiegoś ustrojstwa nagrywającego to dopytam bo trochę nie mogę uwierzyć w to co wyżej przeczytałem albo coś źle zrozumiałem, a zrozumiałem tak że jeśli nagram sobie jakiś film z TV na tej nagrywarce na HDD to nie będę mógł go potem nagrać na płytę DVD na tym sprzęcie ???




Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry