Pioneer DV-LX50 vs DVR-LX60

szymont

New member
Czy ktos moze sie podzielic doswiadczeniami z uzytkowania odtwarzacza DV-LX50? Zastanawiam sie czy wybrac sam odtwarzacz czy tez nagrywarke przy czym sama funkcjonalnosc nagrywania nie ma dla mnie az takiego duzego znaczenia. Podoba mi sie wyglad serii LX. Bede ogladal DVD ale interesje mnie tez jaka jest jakosc sluchania muzycznych CD na obu sprzetach? Mysle takze w kontekscie pozniejszej rozbudowy o amplituner i na przykad zastapienie tym zestawem mini-wiezy. Zaznaczam, ze audiofilem nie jestem :)

Pozdrawiam,
Szymon
 

szymont

New member
Dlaczego?
A jaka jest opinia o odtwarzaniu dźwięku z płyt muzycznych na DVR? Szukałem trochę w sieci, ale w tym temacie niewiele udało mi się znaleźć.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nagrywarka, dvd, HDDVD, BD podłączone cyfrowo do amplitunera "nie gra" służy tylko jako napęd. W zestawie dźwięk tworzy te urządzenie w którym cyfra jest zamieniana na sygnał analogowy.
 

szymont

New member
ok, ja rozumiem. Ale zastanawiam sie czy jak juz podlacze amplituner to bylaby roznica pomiedzy sluchaniem plyt muzycznych cd z DV-LX50 a DVR-LX60/61.
A czy warto brac LX61 w porownaniu do LX60? Roznia sie chyba tylko portem USB prawda? Dodatkowo przy LX61 pisza tez ze HDMI ma skalowanie do 1080p - czy to oznacza ze LX60 nie ma?
 

nero

New member
Nagrywarka DVD Pioneer DVR LX60 i PDP 508XD

Odnośnie pytania o skalowanie to mogę tylko powiedzieć ,że w chwili obecnej nie wyobrażam sobie oglądania programów SD bez tej możliwości. Polecam tę nagrywarkę. Myślę, że zestawienie z PDP 4080 będzie dawało również dobry wynik.
 

maras_s

New member
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, jeśli dobrze kombinuję, to "61" powinna być, jeśli nie następcą, to przynajmniej rozwinięciem "60". Ze stron producenta wynika zaś, że "61" nie czyta formatu DVD Double Layer :roll:

Czyli w zasadzie, albo złącze ethernetowe, albo więcej obsługiwanych rodzajów nośników :hmm: Dziwna koncepcja.
 

Forlan

New member
Dvr Lx60

Ja używam od ponad roku nagrywarki Pioneer DVR LX 60 i to czego nie miła ta nagrywarka ma podbno kolejna jej wersja LX61. W LX60 przeszkadza mi to, że nagrywarka nie pozwala otwarzać filmów Dvix poprzez złącze USB i z dysku wewnętrznego. Nie pozwala także na skopiowanie plików z filmami Dvix na dysk wewnętrzny. LX61 podobno to umożliwia i ma interfejs Ethernet. Pliki Dvix odtwarza ale tylko nagrane na płytę CD lub DVD (mozna nagrać nawet kilka). Ważne aby każdy nabywca nagrywarki takiej czy innej postawił sobie pytanie: Czego oczekuję od takiego urządzenia. Czy ma ono pracować jak urządzenie nagrywające programy telewizyjne czy jako fundament multimedialny (przechowywanie i dostęp do różnych mediów: filmy Dvix, zdjęcia, muzyka). Jeśli rozpatrywany jest drugi przypadek to sugeruję inne rozwiązania, które pozwalają wynieść dysk twardy poza pomieszczenie, w którym media są odtwarzane - ale to już dyskusja na inny temat. Inna wazna informacja: LX60 (nie wiem jak LX61) nie odtwarza plików muzycznych bez kompresji "wav".
 

ileszek

New member
Witam
Zauważyłem wątek dotyczący nagrywarek i chciałbym zadać pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi w specyfikacjach wyrobów, czy można bezpośredno nagrywać z kaset VHS na płyty dvd?
Mam duży zbiór kaset VHS i mam zamiar przegrać je na płyty dvd. Interesują mnie nagrywarki, Pioneer DVR-LX61 pomimo że bardzo droga to ma możliwości poprawiania jakości nagrywanego materiału, lub Panasonic DMR-EH68. A może są inne równie dobre a tańsze?
 

ileszek

New member
Witam
Zauważyłem wątek dotyczący nagrywarek i chciałbym zadać pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi w specyfikacjach wyrobów, czy można bezpośredno nagrywać z kaset VHS na płyty dvd?
Mam duży zbiór kaset VHS i mam zamiar przegrać je na płyty dvd. Interesują mnie nagrywarki, Pioneer DVR-LX61 pomimo że bardzo droga to ma możliwości poprawiania jakości nagrywanego materiału, lub Panasonic DMR-EH68. A może są inne równie dobre a tańsze?
 

ronin

New member
ileszek - Poprawa materiału VHS przy przegrywaniu na dysk (płytę) nagrywarki to MIT. W najlepszym wypadku będzie to tzw. kopia przeźroczysta. Jak można poprawić coś już zapisanego, w dodatku analogowo, bez studyjnej ingerencji w obróbkę materiału ? Generalnie przy trybach SP, XP kopia będzie praktycznie identyczna, ewentualne poprawki będa wynikały z wbudowanych tzw "polepszaczy", ale działaja one w trybie odtwarzania nie nagrywania. Ale puszczając ten sam materiał, po tym samym złączu (Scart, bo tylko takie były w VHS) na naprawde duzy TV, materiał z VHS .... będzie minimalnie lepszy.

Ale mam pytanie do właścicieli nagrywarek Pioneera (lub innych) - sam mam Panasonica DMR-EH65. Pytanie jest proste - czy w Waszych nagrywarkach można nagrać i/lub skopiować uprzednio nagrany materiał z HDD w formacie 16/9 ?? Mój Panasonic tego nie umożliwa, chyba że na płyty DVD-RAM. Poniewaz może nie wyjasniłem tego dobrze do końca podam przykład. Nagrywam film 16/9 na dysk twardy (w Panasonicu możliwe), ale przy jego kopiowaniu na płytę DVD inna niż DVD-RAM dochodzi do jego konwersji do standardu 4:3. obojetnie w jakiej predkosci, formie, trybie byłby nie nagrywał. Jest jeszcze taki myk, że odtwiarzając po nagraniu, nagrany film z dvd poprzez ta nagrywarkę, jest on odtwarzany w TV w formacie 16/9, ale to tylko dlatego, że taki TV mam zaznaczony w opcjach. Na kompie widac jak na dłoni, że materiał na płycie dvd zarejestrowano w formacie 4:3.
 
Do góry