Pioneer DV-420, Ferguson DVP868HD, D-890HX, a może Philips 5990 ?

Gicbern

New member
Witam. Może ktoś pomoże w wyborze, który z 4 DVD będzie najlepszy, rozpietość cenowa dość duża od 140zł do ok. 300. Wszystkie mają USB, HDMI. Naczytałem się sporo opinii i praktycznie do każdego można coś znaleźć co się nie podoba - np. 868HD porażająca dioda,fioletowa poświata, D-890HX giętka tacka, zatyczka usb, nie wszystkie pendrive chodzą, w Philipsie i Pionierze brak możliwości powiększa napisów i zmieniania ich pozycji na ekranie.. z drugiej strony 868HD to podobno najlepszy procesor Sunplusa... reszta ma Mediateki niezbyt chwalone za wydajność ?
 

jeff9

New member
Ja mam "Ferdka" i tylko o nim mogę sie wypowiedzieć. Jedyna wada jaka daje się zauważyć to właśnie niebieska dioda świecąca zajebiaszczo jasno (w nocy to jak latarka ;)) ale została zaklejona czarną taśmą i jest ok. A poza tym wszystko śmiga aż miło, zgodnie z opisem producenta. DivX HD przerobione z mkv w AllPlayerze też odtwarza (no chyba że ktoś do konwersji podaje jakieś wyszukane parametry)
 

Soryu

New member
Bez reklam
Też mam 868HD i szczerze mówiąc nigdy nie zwróciłem zbytniej uwagi na niebieska diodę - już o wiele bardziej irytująco wygląda fioletowy ekran powitalny i menu, w którym nie widać całych nazw plików.

Natomiast co do odtwarzania - wszystko chodzi pięknie i płynnie - nawet DivXHD 720p z bitrate 5tys kbps (wg instrukcji łyknie i 9tys). Filmy przerabiałem z AVC mkv na DivXHD programem Super.
 

raj

New member
Problemy z DVP-868 HD

Zachęcony opisami w sieci zdecydowałem sie na ten odtwarzacz i bardzo sie rozczarowałem. Dzisiaj oddalem sprzet do sklepu i dalej nie mam odtwarzacza i znowu stoje przed problemem, co kupic... Czy wy nie mieliście z nim takich problemów jak opisuje poniżej?

Najpierw może napiszę, czego potrzebowałem. Wymagania mialem (oprocz tego, czego normalnie sie oczekuje od odtwarzacza DVD ;)) nastepujace:
- odtwarzanie DivX/XviD z polskimi napisami w .txt
- brak regionow
- funkcja omijania "nieprzewijalnych" reklam na DVD
(wszystko to miala moja stara Manta Emperor 2, ktora niestety juz ledwo zipie... :()

Po pierwsze - i najwazniejsze - odtwarzacz generuje na wyjsciu audio (stereo jak rowniez 5.1 analog; cyfrowych nie probowalem bo raz ze nie mam na czym, dwa ze interesuje mnie *tylko* dzwiek stereo) dosyc glosny przydzwiek w postaci gwizdu. Na tyle glosny, zeby byl wyraznie slyszalny przy odtwarzaniu plyty i przeszkadzal. To jak dla mnie dyskwalifikuje sprzet jako nienadajacy sie do uzytku.
Byc moze byla to jednostkowa wada tego konkretnego egzemplarza i w innych jest OK, ale niestety byla to ostatnia sztuka dostepna w sklepie, wiec nie mialem mozliwosci sprawdzic innego.

Ale sa i inne problemy, wygladajace na ewidentne bledy w sofcie.

Funkcja omijania reklam, kiedy jest wlaczona, powoduje niemozliwosc normalnego korzystania z menu plyty DVD (kiedy sie juz wcisnie klawisz "menu", zeby do niego wejsc): wejscie do jakiegokolwiek podmenu powoduje automatyczny start pierwszego filmu z tego podmenu, wiec nie da sie np. swobodnie nawigowac po dodatkach na plycie. Na szczescie funkcje omijania reklam mozna wylaczyc na stale, a aktywowac w trakcie ladowania plyty jednorazowo guzikiem na pilocie, wiec nie jest to problem. Ale wyrazny blad w sofcie - na mojej starej Mancie dzialalo to prawidlowo.

Na czesci filmow (gdzies tak okolo 10% z mojej kolekcji) odtwarzanie nie zaczyna sie od poczatku pliku, tylko gdzies tak od 10-15 sekundy. Trzeba dopiero wcisnac przewijanie do tylu zeby cofnac sie na poczatek filmu.

Napisy w formacie czasowym czyli TMPlayer (hh:mm:ss:text) sa wyswietlane zle - powinny automatycznie znikac po kilku sekundach, a pozostaja na ekranie az do momentu pojawienia sie nastepnego napisu. Jezeli w filmie jest np. 5-minutowa sekwencja bez zadnych dialogow (a tym samym bez napisow), to przez cale te 5 minut na ekranie stoi ostatni napis sprzed tej sekwencji. Bardzo to przeszkadza przy ogladaniu.

Na zdecydowanej wiekszosci filmow (zarowno DVD jak i DivX) odtwarzacz wysyla do telewizora niepelna klatke obrazu - kadr jest lekko poobcinany ze wszystkich stron. Prawidlowe wyswietlanie mozna uzyskac przy ustawieniu zoomu na opcje "1/2" - wtedy film akurat wypelnia ekran, ale problem jest w tym, ze kiedy wlaczy sie funkcje zoom, na ekranie caly czas widnieje napis informujacy o wlaczonym zoomie, ktory przeszkadza przy ogladaniu - powinien znikac po paru sekundach, tak jak inne napisy informacyjne.

Ciekawy jestem czy model D-890 HX, ktory z opisu wyglada na podobny tylko nieco wczesniejszy (rozni sie chyba tylko brakiem obslugi DivX HD) tez ma opisane wady? Moze odpowie ktos kto go ma?
 
Do góry