Pioneer BDP 320

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jest jeszcze jeden kruczek przy dekodowaniu dźwięku w odtwarzaczu i transmisji poprzez wyjścia analogowe - większość odtwarzaczy ma dość kiepskie możliwości jeśli chodzi o ustawienia głośników (poziomy, opóźnienia, częstotliwości odcięcia itepe)...
 

asoz

New member
Jest natomiast też jeden kruczek jeśli chodzi o przesył przez HDMI. Powstaje wtedy pewien negatywny efekt, który ma nawet swoją nazwę ale nie pamiętam jaką. Jest to minimalizowanie przez PQLS. Ale to działa tylko przy stereo. Tak więc mamy też coś w stylu zakłóceń cyfrowych. Ten Pioneer ma 4 Wolfsony WM8740 a więc nie byle co... chyba wyposażę się w jeden taki kabelek i porównam to na stereo... Z tego co przeczytałem mój amplituner ma jako DAC'i... Wolfsony WM8740, czyli dokładnie to samo... Mamy więc pojedynek zniekształceń analogowych z tymi cyfrowymi :D Zobaczymy. Jak przetestuję na pewno się podzielę ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli sie nie myle to - jitter
no i jest jeszcze jeden kruczek.... niektore teorie mowia ,ze lepszy efekt powinno przynosic rozdzielenie procesu obrobki dzwieku- wiec rozkodowanie w playerze powinno (wedlug tej teorii) - przujmujac ,ze potrafi to zrobic w sposob rownie dobry , powinno przyniesc pewna poprawe .
jakby nie patrzec - sprobowac warto... nawet dla wlasnej wiedzy praktycznej...:)
 

pawel1

New member
Mam pytanko. Posiadam ampl DENON AVR-1803 i podpiętego do niego pioneer'a 51FD, czy oglądając na nim filmy, koncerty DVD lub BD zapisane w starych standartach (DD, DTS) lepiej wykorzystywać dekodery z denona, czy z pioneer'a? Pozdrawiam
 

vandel

New member
pawel1 napisał:
Mam pytanko. Posiadam ampl DENON AVR-1803 i podpiętego do niego pioneer'a 51FD, czy oglądając na nim filmy, koncerty DVD lub BD zapisane w starych standartach (DD, DTS) lepiej wykorzystywać dekodery z denona, czy z pioneer'a? Pozdrawiam
na pewno lepiej wykorzystać te z ampli, choćby dlatego ze, tam masz większe możliwości kalibracji dźwięku. w pionku 51 są one ograniczone nie ma np. opóźnień.
tam ktoś pytał o różnice miedzy lx71 a 51 pod względem obrazu to nie ma po HDMI ale sa po compnecie ale kto podlacza blu po takim laczu?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pawel1 napisał:
Mam pytanko. Posiadam ampl DENON AVR-1803 i podpiętego do niego pioneer'a 51FD, czy oglądając na nim filmy, koncerty DVD lub BD zapisane w starych standartach (DD, DTS) lepiej wykorzystywać dekodery z denona, czy z pioneer'a? Pozdrawiam

zadam ci pytanie z innej beczki - a jak przesylasz nowe formaty ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wiec skoro masz juz podlaczony odtwarzacz analogowo to nie pozostaje nic innego jak porownac obie formy dekodowania i uzyc wlasnego sluchu jako doradcy i recenzenta...;)
 

pawel1

New member
chciałem poprostu poznać opinię bardziej doświadczonych. Kupując okablowanie też większość bazuje na opinii recenzentów, bo pewnie różnicy w jakośći muzyki pomiędzy kablem za 300 a 600 zł 99% ludzi nie wychwyci (chyba że się mylę), ale fakt pozostaje faktem, że rzeczywiśći masz rację, wielkie dzięki, pozdrawiam
 

tomdvd

New member
48 bit a 36 bit, problem?

Zdecydowałem sie jednak na 320 Pioneer(48bit) a podłącze do Y663 (bit) i tu moje pytanie do fachowców za jakich was uwazam. Czy moze byc problem zwiazany z tym ze BD wysle do Y663 12 bitów wiecej niz ten obsługuje? Musze podłączyc HDMI do Y a wtedy do tv bo Y663 dekoduje formaty dzwieku HD tylko poprzez HDMI. Z góry dzieki za odpowiedz.
P.S Podłączone to bedzie do mega-plazmy 50" V10 Panasonic.
P.S 2. Czy jesli podłacze Pioneer 48 bit do TV bezposrednio bedzie różnica w jakosci obrazu w porownaniu do w/w podłączenia?
 

vandel

New member
tomdvd napisał:
Zdecydowałem sie jednak na 320 Pioneer(48bit) a podłącze do Y663 (bit) i tu moje pytanie do fachowców za jakich was uwazam. Czy moze byc problem zwiazany z tym ze BD wysle do Y663 12 bitów wiecej niz ten obsługuje? Musze podłączyc HDMI do Y a wtedy do tv bo Y663 dekoduje formaty dzwieku HD tylko poprzez HDMI. Z góry dzieki za odpowiedz.
P.S Podłączone to bedzie do mega-plazmy 50" V10 Panasonic.
P.S 2. Czy jesli podłacze Pioneer 48 bit do TV bezposrednio bedzie różnica w jakosci obrazu w porownaniu do w/w podłączenia?

ale co to ma do rzeczy te 48 bit to obraz a nie dzwiek wiec poleci sobie do tv a dzwiek bedzie zdekodowany w yamaszce.
ad p.s.2 nie wiem czy ta yamaha ma polepszacz obrau, jesli go wlaczysz to moze byc roznie wiec lepiej to wylaczyc a roznic nie powinno byc.
 

tomdvd

New member
Chyba sie nie jasno wyraziłem bo zarówno obraz jak i dzwiek najpierw pójdzie do Y663 poprzez HDMI a dopiero wtedy do TV i stąd moje pytanie o kompatybilnosc 320-ki 48 bitowej z Y663 -ką 36 bit. Ja wiem ze bity dot. obrazu:)
 

vandel

New member
ale da sie ustawic passthrought czy jakos tak wtedy yamaha nie powinna ingerowac w te bity, tylko je przeslac a skoro ma hdmi1,3 to nie ma problemu!
 

sebjag

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam !!!
mam pytanko odnośnie tego modelu - czy czyta on format JPEG ( bo z tym jest w br Pioniera zwykle krucho). No i jaka jest funkcjonalność portu USB - bo o tym w zwiastunach i zapowiedziach cicho....
 

plum1

New member
Właśnie kupiłem 51FD. Porównywałem go w sklepie z 320. Oba podpinane dotego samego TV i zestawu kolumn. Różnica w obrazie niedostrzegalna. Dzwięk w 51 tak jakby bardziej otaczał, w 320 było czuć skąd pochodzi dźwięk, ale to tylko moje odczucie. No i dostojność modelu 51, 320 wygląda jak zwykła nagrywarka 60, 61. Po wgraniu softu 51 dekoduje DTS HD MA. Długie czasy startu i włączania filmu. Poza tym chodzi pięknie.
 
Do góry