Pioneer A30 czy Harman Kardon HK980

gangscior21

New member
Witam
Chce kupic stereo bylem i sluchalem Pioniera A30 z Monitor Audio BX6 i toche sie przypalilem.
Poczatlowo myslalem o Harman Kardon HK 980 z Monitor Audio BX6 tylko ze nie mieli go w sklepie i nie wiedza kiedy beda mieli. Warto zainwestowac w wyzej wymieniony zestaw czy lepiej poszukac H. K.
 

gonzo2000

New member
Witam a czego brakowało w wzmacniaczu pionieera ,czego szukasz w brzmieniu -pionieer jest dość "neutralny " ma w pewnym sensie linową charakterystykę i jest jest demonem dynamiki i mocy .
HK 980 owszem silny głęboki bas , miękki , delikatne wokale , ładna scena - raczej nazwałbym go ciepłym brzmieniowo z BX dobre połączenie .
 

gangscior21

New member
Gonzo - jak dla mnie niczego. Tylko nie mialem porownania bo nie maja dostepnego H K w sklepie. Chodzi mi o polaczenie wzmacniacza z kolumnami. Ja jestem zielony w tym temacie, ktos mi kiedys powiedzial ze kolumny musza byc minimum dwa do trzech razy mocniejsze od wzmacniaca. I chcial bym sie dowiedziec czy to bedzie dobre polaczenie. W sklepie sprzedawca tez chyba nie byl zbyt obeznany bo zbytnio mi nie dorazil. Na poczatku chcialem Pionieer VSK527k z Monitor Audio BX6 , ale jak bylem na odsluchu podlaczylem jeszce Pioneera A10 i A30 na tuch dwoch dzwiek byl o niebo lepszy. Miedzy A10 i A30 jakiejs roznicy jak dla mnie nie bylo. A30 jest wyzszym modelem wiec wole ten. Osoby z mojego otoczenia doradzaja mi HK980 chociaz nikt nie go nie ma. Dlatego pytam was na tym forum o opinie.


Przemko - robiac sobie caly zestaw wolal bym wszystko w jednej firmie co bys powiedzial na Pioneer PD30 CD/SACD ma jeszcze wejscie usb i mozesz i-phona podlaczyc
 
Ostatnia edycja:

gonzo2000

New member
Sorry ale się pomyliłem z wypowiedzi miałem napisać " nie jest demonem mocy " .
Ja bym brał Hk 980 ma leszy tor zasilający i lepsze komponenty gra dobrze z wieloma kolumnami i na pewno dynamiki i mocy nie zbraknie .
Co do dopasowania to bardziej ważna jest impedancja wzmacniacz ,kolumn , a moc zależna jest od skuteczność db kolumn ich efektowności moc muzyczna to inny parametr ,jak moc rms znamionowa .
Hk 980 i MA BX 5/6 bardzo dobry system , pionieer gra dość specyficznie ,zwłaszcza te budżetowe nawet z włączonym filtrem "kontur" nie dysponuje tają dynamiką jak HK 980- to jest półka wyższa niż w/w pionieery 10/20/30 wszystkie podobne jakością
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bzdury Ci ktoś opowiada odnośnie mocy kolumn ,jeżeli np. końcówka mocy Krella ma 250W na kanał to według takiego myślenia kolumna powinna mieć 750-1000W
Wiele źródeł podaje że moc wzmacniacza powinna być większa niż moc kolumn ,osobiście tak mam słucham już ładnych naście lat i jeszcze nic złego się nie stało ,oczywiście nie należy zbytnio przekręcać gałki wzmocnienia .Przy takiej konfiguracji sprzęt zagra swobodniej i dynamiczniej

Akurat się składa że mam ten kompakt Harmana - jeżeli masz jakieś konkretne pytania chętnie pomogę
 

gangscior21

New member
Kupilem dzisiaj tego Pionieera A30 z MA BX6. Nie maja HK 980 i juz nie chcialem czekac. .kupilem kable QED QUDOS gra spoko.
Mama jeszcze tekie pytanko bo kolumny i wzmacniacz maja po dwa wyjscia na kable. Dzy jak bym dokupil kable CHORD CARNIVAL SILVER SCREEN i podlaczyl dwa na raz to by lepiej gral. Nie wiem jeszcze jak gra na samych CHORD CARNIVAL SILVER SCREEN. Kable QED kupilem i dopiero wyczytalem ze inne kable przenosza inne dzwieki.
Jeszcze jedno pytanko czy mozna do tego wzmacniacza podpiac PS3 probowalem i glos nie idzie
 
Do góry