Pioneer A-30 czy ONKYO A-9030B?

delfin12

New member
Składam sobie mały zestaw stereo, głośniki jakie wybrałem to Magnat Quantum 673, mam jednak jeszcze dylemat jaki wzmacniacz do nich dobrać? Zastanawiam się nad Pioneer A30 lub ONKYO A-9030B. Cenowo praktycznie bez różnicy, bo obydwa wzmacniacze kosztują tyle samo. Co byście doradzili wybrać? Zestaw ma być głównie do filmów, pokój 26 metrów kwadratowych.
Onkyo ma w specyfikacji coś takiego "Subwoofer Pre-Out". Czy to oznacza, że można do niego dokupić subwoofer jeszcze? I jeżeli Pioneer nie ma czegoś takiego, to znaczy, że do niego nie można dokupić suba? Może to głupie pytania ale nie znam się na tym ;)
Zestawu Pioneer a30 + Magnat Quantum 653 miałem okazję słuchać i dźwięk mi bardzo odpowiadał, dlatego już prawie byłem zdecydowany na zakup takiego zestawu (tylko głośniki Quantum 673 miałem brać), ale ostatnio wpadł mi w oczy ten ONKYO i się jeszcze zastanawiam, bo ten subwoofer w przyszłości to byłaby fajna opcja. Czy jakościowo dźwięk z Pioneer będzie się bardzo różnił od tego z ONKYO? Czy też ze względu że rozmawiamy o wzmacniaczach z niskiej półki to co bym nie wziął to będzie tak samo?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Wybierz co bardziej Ci pasuje, są to wzmacniacze z niskiej półki więc jakościowo zagrają podobnie, charakter troszkę inny ale nie wiem na ile to odczujesz.
Pioneer wypuścił teraz wzmak + cd + strumieniowiec w jednym klocku, fajna rzecz na początek przygody lub dla tych, którym jakość wystarczy i nie są chorzy jak połowa nas na forum, nie wiem czy chcesz tyle wydać.
 

Rafal7

Banned
Weź pioneera, ma wejście Power amp Direct, może się kiedyś przydać.
To że Onkyo ma wyjście na sub to nic nie znaczy, do Pioneera tez można podłączać subwoofer aktywny, sub musi posiada wejście wysokopoziomowe.
 

delfin12

New member
@Borixon Właśnie za bardzo nie chcę zwiększać budżetu, bo początkowo planowałem zestaw za około 1500-1800 zł, a już ten co wybrałem będzie mnie kosztował jakieś 2100-2300 ;) Wiem, że im większy budżet tym można lepszy sprzęt wybrać, ale muszę się trzymać limitu swojego. Dopiero później planuję dokupić subwoofer i jeszcze jakiś odtwarzacz do tego zestawu.

@kapusta7 Skoro do pioneera można też podłączyć subwoofer to chyba jednak go kupię, bo pioneera już słyszałem i dźwięk mi odpowiada, więc nie będzie niespodzianek.

Jak już rozpocząłem temat to mam jeszcze pytania:
1. Pioneer nie ma HDMI. Czy to oznacza, że jak będę chciał mieć dźwięk z głośników z kilku urządzeń ( dekoder nc+, xbox, DVD) to każde urządzenie musi być połączone ze wzmacniaczem, czy wystarczy połączyć TV ze wzmacniaczem a resztę tych urządzeń podpiąć przez HDMI do TV?

2. Jakie kable do głośników wybrać? Jakieś zwykłe, czy coś specjalnego? Na co zwracać uwagę przy wyborze?
 

Rafal7

Banned
Podłączysz wszystko do tv, z tv możesz wyjść wyjściem słuchawkowym ale lepiej jest kupić konwerter sygnału i wyjść z tv z wyjścia optycznego.

Kable to kup 2x2.5mm , może być np Klotz lub Cordial.
 

delfin12

New member
@kapusta7 Przyznam, że nie bardzo rozumiem z tym wychodzeniem z wyjściem słuchawkowym. Wybacz, laik z tej strony. Mam telewizor Toshiba i z tyłu ma takie wejśćia
Toshiba.40L7335DG.jpg


Jaki kabel muszę kupić żeby połączyć wzmacniacz z TV? I mógłbyś podać przykład konwertera o jakim pisałeś? Bo jest tego multum na allegro.
 

delfin12

New member
Odkopuję temat, bo po tak długim czasie i paru przygodach w końcu kupiłem zestaw Pioneer a30k i Magnat Quantum 673. Dziś po pracy mam zamiar go podłączyć i trochę zgłupiałem jak zobaczyłem instrukcję z podłączenia, bo jest tam tyle kabli, że głowa mała.
Za waszą radą zakupiłem przewód optyczny do TV i DAC, do którego podepnę kable 2xRca 2xRca i potem te kable do wzmacniacza, tylko do których wejść to ma iść? Czy to obojętne?
Kable do kolumn radziliście 2,5, ale w moim lokalnym sklepie mieli akurat tylko te grubsze, więc wziąłem 4' o długości 2x2,5m. z Kablami też mam problem jak podłączyć, bo w kolumnach mam 4 "zaciski" 2x"-" i 2x"+". To wystarczy, żebym podłączył jeden kabel do minusa i jeden do plusa?
I do wzmacniacza gdzie podłączyć kable? W tym górnym rzędzie "speakers" lewy i prawy i będzie ok?
Wybaczcie pewnie głupie pytania, ale to mój pierwszy zestaw.
def33bd9a5fa6b55gen.jpg


a73d372a4febe942gen.jpg
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Masz taki sam zestaw jak ja, czyli A30 + Magnat 673. Bedziesz naprawde zadowolony, tym bardziej, ze to Twoj pierwszy zestaw. Dobrze kombinujesz z tym podlaczeniem, pamietaj tylko aby lewy polaczyc z lewym, prawy z prawym. Odpowiednia plus z plusem, minus z minusem. :).

DAC'a mozesz podlaczyc pod wejscie AUX w pioneereze, a magnata pod wejscie speaker A (dolne)
 
Ostatnia edycja:

delfin12

New member
Czyli jak podepnę tak jak na zdjęciu to będzie ok? Dlaczego w kolumnach są 4 zaciski? Czy istnieje jakiś inny sposób podpięcia do wzmacniacza i czy jest on lepszy (w sensie czy lepiej głośniki brzmią)?
ecc35e3b0053d660gen.jpg
 

delfin12

New member
Sprzęt już podłączony. Jakość dźwięku super, ale mam pewien problem po podłączeniu zestawu do telewizora. Otóż dźwięk z głośników jest "szybszy" od obrazu. Zarówno z dekodera jak i z dvd. Jest to dosyć irytujące. Gdy włączę głośniki wbudowane w tv równocześnie z tymi ze wzmacniacza, to tworzy się echo, bo dźwięk z Magnatów jest o ułamek sekundy wcześniej niż ten z TV. I to dźwięk z telewizora jest dobrze zsynchronizowany z obrazem, a Magnaty minimalnie wyprzedzają obraz.

EDIT: Dobra, już ogarnąłem temat. W ustawieniach zaawansowanych TV w opcji dźwięk-wyjście dźwięku cyfrowego należało zmienić opóźnienie z automatucznego na tryb ręczny i z "0" zwiększyć na "140" i już śmiga.

Dzięki jeszcze raz za pomoc wszystkim, którzy udzielali się w tym temacie:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry