Pioneer 820 czy Onkyo 578

geneg

New member
Hejka
Pokój: 30m2 w bloku.
Przeznaczenie: 90% filmów BD i koncertów DTS. Stereo - jak nie ma innej opcji.
Zastanawiam się między:

Zestawy głośników:
A) KODA Harmony K-5200 + SW-5200
B) Jamo s606 HCS3 + sub2100

Ampli:
C) Pioneer 820
D) Onkyo 578

To daje 4 kombinacje.
Ceny:
A - 1800PLN + sub 1050PLN
B - 1600PLN + sub 700PLN
C - 1300PLN
D - 1300PLN

W zestawach:
wersja1: A+D(bez sub'a)= 3200PLN (w swoim mieście w dobrym "niesieciowym" sklepie)
wersja2: A+C=3700PLN (w znanym serwisie aukcyjnym)
wersja3: B+C (bez sub'a) =2900PLN (w znanym serwisie aukcyjnym)
wersja4: B+D (bez sub'a)= 3050PLN (w znanym serwisie aukcyjnym)

Wg mnie opcja nr 2 jest wyraźnie najlepsza z punktu widzenia ekonomicznego. Wiem, że KODY mają wstęgi. Mają też bass reflex'y z przodu, co w moim przypadku znacznie ułatwia sprawę z ustawieniem.
A co z dźwiękiem i spasowaniem jednego do drugiego?
NIESTETY NIE MA TAKIEJ OPCJI, żebym przekroczył 3700PLN - może być taniej hehe.

Dzięki
 

killpit

New member
Głośniki z twojej propozycji to moim zdaniem Jamo 606 natomiast z ampli dobrze będzie jak sobie odsłuchasz ponieważ zapewne masz inne preferencje ode mnie :)
Moja propozycja to Onkyo+Jamo, ale to nie znaczy że i tobie będzie to odpowiadało.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale przecież mieścisz się w zestawie z:
- Onkyo 606 + 606 Jamo
- HK 255 + Jamo 606
- Marantz 1501+ Jamo 606

i jeszcze wystarczy na mały SUB.
 

geneg

New member
Wielkie dzięki za po/odpowiedzi. Faktycznie rozmnożyłem temat, ale nie żeby zaśmiecać, tyko dlatego, że nie wiedziałem, gdzie to przypiąć. Ani to kategoria amp, ani kino, ani głośniki. Kolego szwarz - dzięki za komentarz w sprawie sub'a - konstruktywny. Twoja prośba do moderatora - dla mnie przykra.
Co do wyboru KODY, to panowie w sklepie zachwalali "wstęgi" (które ma KODA) oraz bass reflex'y z przodu (które też ma KODA).
Wiem, że tymi rozterkami dzielę się na właściwym forum. Pomóżcie amatorowi.
G.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
te wstęgi to odsłuchaj - ten typ głośnika wymaga odpowiedniej adaptacji w kolumnie i dobrego zestrojenia z resztą głośników bo potrafi zakłóć w uszy ale gra bardzo fajnie - coś pomiędzy łagodnością kopułki tekstylnej a ostrością i dokładnością kopułki metalowej
 

geneg

New member
Witam
Dzięki wszystkim za podowiedzi (kąśliwe uwagi również) :) Wczoraj podpięte zostały Onkyo538 z Koda Harmony 5200 (bez sub'a).
Dla mnie rewelacja! Tego właśnie szukałem. Być może można było dobrać coś lepszego, ale na moje potrzeby (i ucho) jest wypaśnie - pewnie do czasu, aż u kolegi nie posłucham czegoś lepszego. Nie mniej jednak do tego czasu jestem i będę bardzo zadowolonym posiadaczem w/w zestawu.
Kolego blackninja -szkoda żeśmy się wcześniej nie zgadali. Może jak jesienią będę szukał sub'a to się zgłoszę.
G.
 
Do góry