Pinnacle - wydłużenie czasu zdjęć do czasu muzyki

GGOFilm

New member
Witam mam taki nietypowy problem
zaczalem robic cos w programie windosowym vista czy win7 do tworzenia prezentacji zdjec z podkladem muzycznym , wszystko pieknie tylko ze losowo wybieral miejsce do ktorego zbliza i powstal problem bo zamiast na osobe lecial "gdzies".
Wiecpostanowilem poczytac i sprobowac czegos innego trafilem na Pinnaclem wszystko ladnie pieknie m bez instrukcji doszedlem do wszystkiego tylko natrafilem na jeden problem.

W Create DVD od windows da sie zrobic tak ,ze wydluzy mi wyswietlanie zdjec do muzyki ktora wczesniej stworzylem , mam 24 min nagrania i chce by WSZYSTKIE zdjecia razem wziete mialy tez 24 min wyswietlania m nie obchodzi mnie dlugosc wyswietlania zdjecia , jest to okolo 15,5 sek,

Problem jesttego typu ze muse KAZDE zdjecie z osobna wydluzac a ze mam ich ponad 100 to po prostu "mi sie nie chce " ,

---------
Jest taka mozliwosc by rozciagnac wszystkie zdjecia by odpowiadaly Dlugoscia dodanej muzyce ??
 

sei

New member
Nie wiem której wersji Pinnacla używasz ale da się to zrobić przynajmniej na dwa sposoby.
Pierwszy:
- jeśli fotki są na pierwszej ścieżce video zaznaczasz (Ctrl+a) wszystkie fotki i wchodzisz we właściwości klipu (ikonka kamerki po lewej nad linią edycyjną). Tam zwiększasz długość wyświetlania każdego zdjęcia (jeśli wszystkie są zaznaczone i miały dotychczas jednakową długość). Dla 100 zdjęć i 15,5s musisz wydłużyć każdą fotkę o ok. 4 klatki.
Drugi:
- użycie funkcji "Smart Movie" ale tam masz mniejszy wpływ na to jak będzie wyglądał efekt końcowy i Pinnacle może pokazać Ci :razz: ;)

Ogólnie, zrób kopię dotychczasowego projektu pod nową nazwą i eksperymentuj. To nie boli a tylko w ten sposób poznasz program.
Powodzenia

BTW Jeśli to piracka kopia, to nie zdziwię się jeśli się "wyłoży" przy tych 100 fotkach ;-)
 
Do góry