Pinnacle, Vegas - Komputer

pdkl

New member
Moim zdaniem nagrywanie kamerą HD (1920x1080), następnie obróbka do 720x576 i odtwarzanie na telewizorze LCD 40 cali to masakra, po co Ci kamera HD.
Moim zdaniem powinienneś zmienić całą swoja dotychczasową filozofię.
Tak jak mówią koledzy obrabiaj materiał HD jednym programem typu Pinnacle Studio, HDwriter, Cyberlink PowerDirector (polecam), następnie zapisz do pliku z parametrami 1920x1080, 50i, ca 15000 kbs.
Odtwarzaj na odtwarzaczu multimedialnym (np Asus HDP-R1, WD TV Live) z dysku twardego zewnętrznego lub pendriva. Zapomnisz szybko o płytkach DVD.
Jeżeli chcesz tkwić przy dotychczasowej technologii, to problem z pasami tkwi może w różnych stosunkach boków 144x1080 =1,33, 720x576=1,25
 
Ostatnia edycja:

Chester70

New member
Moim zdaniem nagrywanie kamerą HD (1920x1080), następnie obróbka do 720x576 i odtwarzanie na telewizorze LCD 40 cali to masakra, po co Ci kamera HD.
Moim zdaniem powinienneś zmienić całą swoja dotychczasową filozofię.
Tak jak mówią koledzy obrabiaj materiał HD jednym programem typu Pinnacle Studio, HDwriter, Cyberlink PowerDirector (polecam), następnie zapisz do pliku z parametrami 1920x1080, 50i, ca 15000 kbs.
Odtwarzaj na odtwarzaczu multimedialnym (np Asus HDP-R1, WD TV Live) z dysku twardego zewnętrznego lub pendriva. Zapomnisz szybko o płytkach DVD.
Jeżeli chcesz tkwić przy dotychczasowej technologii, to problem z pasami tkwi może w różnych stosunkach boków 144x1080 =1,33, 720x576=1,25

Dokladnie tak jak mowisz , tylko ze to nie jest filozofia moja tylko bledne ustawienie chyba tego programu tak jak pisalem nizej w ustawieniach teraz pogrzebalem i widze ze rozdzielczosc w preferencjach projektu byla chyba od poczatku domyslnie zle ustawiona bo byla na PAL teraz zmienilem na HD 1920x1080/25p i juz tych pasow nie ma , ale sproboje jeszcze zapisac do 50i tak jak piszesz.

Moja filozofia jest takaze materiał HD chce zgrac jako zgodny z DVD( zbeym mogl na zwyklym odtwarzaczu ten film odtworzyc).Ktos cos zle zrozumial i zrobil sie z tego problem na pol Polski:) i taki lancuszek idzie.

Dlatego wlasnie sie pytalem o samo ustawienie tego projektu bo moze w tym tkwi problem, i tu mi duzo pomogles, najgorzej jak inni nie umieja czytac ze zrozumieniem a pisza wogole rzeczy o ktore nie pytam i chojracza.

Teraz zrobie ten projekt jako 1920x1080/25p i zapisze najpierw jako zgodne z DVD zobaczymy co wyjdzie i czy odtworze na zwyklym DVD ,a ten pomysl z tym odtwarzaczem tez przemysle.

Mysle ze jeszcze w tych opcjach i preferencjach projektu cos moze byc zle ustawione ale moze jakby ci przeslal screena to byc zobacyzl na to, bylbym wdzieczny?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Edit:/ ew. mogę podesłać Screen ze zrzutu programu na maila ,może wtedy byś wiedział coś więcej

Prześlij mi 2 emaile
w pierwszym ze 2-3 pliki z kamery
w drugim zazipowany projekt z Pinnacla z tych plików.

Ja wtedy najpierw zobaczę co tam nawyczyniałeś, a nie napisałeś.

z drugiego będę miał gołe pliki i zobaczę co sie da zrobić.:D
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
To w takim ukadzie moze inaczej to ujme;) Chce nagrac obraz z kamery HD Sony HDR-CX7 na płyty DVD tak żeby móc je odtworzyć w zwyklym odwrarzaczu DVD (czyli w opcjach zgodne z DVD) ,bo niestety nie wszyscy maja jeszcze Blu-raye zeby moc odtworzyc DVD AVCHD, które nagrałbym na płytę ta metodą.


nie da sie i nie ma co kombinowac, tylko blu-ray odtwarza DVD AVCHD z czytnikow

a jesli DVD to musisz zrobic SD

u mnie tez nie maja odtwarzacz blu-ray, a to nie znaczy ze mam sie do nich dopasowac.
 
Ostatnia edycja:

Chester70

New member
Niedługo podobne testy przeprowadzę z i5 i i3, dla ciekawości oczywiscie ciekawosci mojej i moich klientów. No i moze paru kolegów z tego forum. :-o

Klientów interesuje tabelka, na jednej osi procesory a na drugiej czasy dla
- np renderowania filmu,
- Rarowania skomplikowanego folderu,
- obliczenia płac w MsAccess,
- pracy z bazami danych SQL w programach Visual Studio,
- predkosć okrazenia auta w GTA,
- o ktorej który procesor pokaze godzine 12.,
-komfortu odtwarzania filmów DVD a przedewszystkim HD i FullHD.

A odnośnie tych testów raz jeszcze, bo i7 i QUAD są przedstawione już wystarczająco.
Jak na ich tle spisują się wspomniane wcześniej i5 i i3?. Chodzi mi głównie o i5 bo przymierzam się do zakupy jeszcze w tym roku tego procesora.

Domyslam się ze juz nawet parametry i5 750 beda bily na glowe moj intel core2duo 1,86 Ghz, jednak jak one prezentują się wzgledem i7 np 870, bo jezeli różnica pomiedzy i5 a i7 bedzie na granicy 10% to tez nie wiem czy jest sens placic 400 zł drozej za ten procesor.

Jak przeprowadzałes juz te testy to podaj prosze swoje przmeyslenia i konkluzje
 

Chester70

New member
Pozwolicie ze ponowie post i pytanie go Gucio50 , bo moze umnal uwagi:

Cytat:
Napisał Gucio50

Niedługo podobne testy przeprowadzę z i5 i i3, dla ciekawości oczywiscie ciekawosci mojej i moich klientów. No i moze paru kolegów z tego forum. :eek:

Klientów interesuje tabelka, na jednej osi procesory a na drugiej czasy dla
- np renderowania filmu,
- Rarowania skomplikowanego folderu,
- obliczenia płac w MsAccess,
- pracy z bazami danych SQL w programach Visual Studio,
- predkosć okrazenia auta w GTA,
- o ktorej który procesor pokaze godzine 12.,
-komfortu odtwarzania filmów DVD a przedewszystkim HD i FullHD.


A odnośnie tych testów raz jeszcze, bo i7 i QUAD są przedstawione już wystarczająco.
Jak na ich tle spisują się wspomniane wcześniej i5 i i3?. Chodzi mi głównie o i5 bo przymierzam się do zakupy jeszcze w tym roku tego procesora.

Domyslam się ze juz nawet parametry i5 750 beda bily na glowe moj intel core2duo 1,86 Ghz, jednak jak one prezentują się wzgledem i7 np 870, bo jezeli różnica pomiedzy i5 a i7 bedzie na granicy 10% to tez nie wiem czy jest sens placic 400 zł drozej za ten procesor.

Jak przeprowadzałes juz te testy to podaj prosze swoje przmeyslenia i konkluzje
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Domyslam się ze juz nawet parametry i5 750 beda bily na glowe moj intel core2duo 1,86 Ghz,

Moze będą biły myślę że niekoniecznie, albo i nie

Procesory z serii i w tych samych grupach cenowych co Core są taktowane niżej.
A więc są po prostu drozsze.

Core == i3
Core 2 Duo == i 5
Quad == i7

Nie bardzo widzę sen w wymienianiu Core 2 Duo na i5
Oczywiscie nowych komputerów nie warto juz kupować z serii Core, ale zamienić 2Duo na i5 z problematycznym zyskiem wydajnosci, no nie wiem ... ... ...

To oczywiście moja opinia.

Sam się sporo zawiodłem "przesiadając się " z Core 2 QUAD 3GHZ na droższy i7 2,95

Zaden z moich programów nie "umie" uzywać więcej jak 4 rdzeni.
 
Ostatnia edycja:

Chester70

New member
Moze będą biły myślę że niekoniecznie, albo i nie

Procesory z serii iw tych samych grupach cenowych co Core są taktowane niżej.
A więc są po prostu drozsze.

Core == i3
Core 2 Duo == i 5
Quad == i7

Nie bardzo widzę sen w wymienianiu Core 2 Duo na i5
Oczywiscie nowych komputerów nie warto juz kupować z serii Core, ale zamienić 2Duo na i5 z problematycznym zyskiem wydajnosci, no nie wiem ... ... ...

To oczywiście moja opinia.

Sam się sporo zawiodłem "przesiadając się " z Core 2 QUAD 3GHZ na droższy i7 2,95

Zaden z moich programów nie "umie" uzywać więcej jak 4 rdzeni.

Super opinia, wlasnie na taka czekalem. A niestety w sklepach opinia uzalezniona jest od tego "co jest wiecej na stanie" Super...wielkie dzieki, na takie porównanie czekałem

Mysle ze i7 870 bedzie lepszym posunieciem, nawet w przypadku kiedy pelna jej mozliwosc bedzie wykorzystywana dopiero za jakis czas np w Pinnacle 16 ,czy Vegas 16:),nie ma sensu teraz kupowac i5 i wymieniac jej za rok czy dwa.("Zamienil stryjek...")

Chce kupić teraz taki zestaw:

Intel Core i7 870 2,93 Ghz
Płyta Gigabyte GA-P55-USB3
2xKingston Hyperx Black DDR3 2x2GB 1600Mhz CL9
grafika GTX 460 MSI Cyclone OC 768 MB (chociaz nie wiem czy jest az taka karta potrzebna do
obrowki wideo-w/g sklepu-tak, ale czy ma wsparcie HD..)
to wszytsko zamkne w obudowie Chieftec BH-01B-B-B
i zasile to OCZ series 550W

i mysle ze taki config jak narazie spisze sie w obrobce i przyspieszy nieco rendering i bedzie sluzyl jakis czas.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
i mysle ze taki config jak narazie spisze sie w obrobce i przyspieszy nieco rendering i bedzie sluzyl jakis czas.

Tak oczywiscie, przyspieszy nieco, tylko obawiam się że mamy obaj inny poglad na to nieco.

Wg mnie 5-8%.
Jak często renderujesz długi film. Napewno nie częściej jak 2-3 w kwartale.

Poco Ci to no powiedzmy 12% przyspieszenie. Zamist 5 godzin, 4:42. I tak wtedy spisz, ja śpię.
 

Chester70

New member
Tak oczywiscie, przyspieszy nieco, tylko obawiam się że mamy obaj inny poglad na to nieco.

Wg mnie 5-8%.
Jak często renderujesz długi film. Napewno nie częściej jak 2-3 w kwartale.

Poco Ci to no powiedzmy 12% przyspieszenie. Zamist 5 godzin, 4:42. I tak wtedy spisz, ja śpię.

Masz w zupelnosci racje.

Z tym ze ja sie - tak ramach scisłosci- chce przesiasc z Intel Core 2 Duo E6300 1,86Ghz,wiec wtedy juz chyba roznica bedzie jeszcze wieksza.

Wiesz wczoraj w Komputroniku pani powiedziala mi ze cytuje :
"...i7 bedzie lepszy bo strony szybciej sie otwieraja..."
wiec dlatego sie juz wole zapytac u fachowcow, a jako ze wspominales ze siedzisz w tej branzy juz jakis czas, to wole tobie uwierzyc i zaufac. Masz w koncu z tym stycznosc na codzien.

nad ta i7 w takim ukladzie sie jeszcze zastanowie, poczytam tez o i5 moze faktycznie nie ma co teraz przeplacac, tak jak mowisz.Rendering robi sie dokladnie 2-3x na kwartal...masz racje

A powiedz mi reszta sprzetu ktora podalem ma jakies znaczenie?, bedzie pasowac do siebie? , nie bedzie miala jakiegos "Waskiego gardla" w jakims podzespole?-myslisz ze jest sens wydawac wieksza kase na taka karte graf?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dobrze że ja już mam to za sobą, kupiłem kiedyś E6600 i jestem zadowolony, na nic nie zmieniam, a co mi z procka jak aplikacja i tak nie korzysta z niego.
 

tmfoto

New member
Czytając Wasze wypowiedzi, Szanowni Forumowicze, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że póki co pozostanę jeszcze z moim Core2Duo T5800 2,00Ghz, 4GB RAM i GF9650GT 1GB.

Skoro tej mocy przybywa średnio zadowalająco, patrząc na wypowiedzi i porównania kolegi Guzio50, nie widzę sensu w wyrzuceniu złotówek na upgrade sprzętu, skoro i tak większość plików wynikowych zamyka się w kilkunastu minutach, a dłuższe filmiki zawsze mogą "tworzyć" się w nocy.

Coraz bardziej lubię to forum ... choć mało piszę, jestem od niedawna, za to dużo czytam ... :) Sorry za OT ...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Czytając Wasze wypowiedzi, Szanowni Forumowicze, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że póki co pozostanę jeszcze z moim Core2Duo T5800 2,00Ghz, 4GB RAM i GF9650GT 1GB.

Skoro tej mocy przybywa średnio zadowalająco, patrząc na wypowiedzi i porównania kolegi Guzio50, nie widzę sensu w wyrzuceniu złotówek na upgrade sprzętu, skoro i tak większość plików wynikowych zamyka się w kilkunastu minutach, a dłuższe filmiki zawsze mogą "tworzyć" się w nocy.

Coraz bardziej lubię to forum ... choć mało piszę, jestem od niedawna, za to dużo czytam ... :) Sorry za OT ...

To dobry zestaw komputerowy, jak NIE MUSISZ, to na razie nie kupuj.
Poczekaj z rok na nowe procesory intel 12 rdzeniowe. :mrgreen:

Ja kupiłem I7 i przekonałem się , że zrobiłem to nieco pochopnie. Ale za to żona ma mojego 3GHz Qada Core 2:-D
 

bedrzich

New member
Witam,
pozwalam sobie zadać pytanie w kontekście, że tak powiem, wydajnościowym: czy macie wiedzę na temat rzeczywistego wykorzystywania technologii NVidii CUDA podczas renderingu? Może do C2Duo czyQuada dołożyć kartę klasy GTX460 i korzystać z jej rdzeni, np. pod Vegasem 10 (chwalą się, że obsługuje CUDA)?

Jeśli na ten temat dyskusja się już toczyła, to poproszę o linkę. I wybaczcie pytanie - nie znalazłem na nie dostatecznie udokumentowanej odpowiedzi
Pozdrawiam
Bedrzich
 
Do góry