Pinnacle St. 12 Ultimate - problemy z menu (DVD)

nikkyo

New member
Witam,
mam problem jak w temacie - od jakiegoś czasu mam ten program i jeszcze nie udało mi się go rozwiązać.
Materiał [SD] z kamery [miniDV] po jako-takim montażyku wyposażam w menu, dodaję znaczniki rozdziałów, robię stopklatki i podpisy do rozdziałów jako edycja wybranych wzorców programowych. Bez względu na opcje wybierane podczas tworzenia filmu [sugerowane mi również przez serwis Pinnacla], moje menu ma bardzo słabą jakość - o ile tło jest ok, to tytuły rozdziałów oraz stopklatki są koszmarne [jakby to była rozdzielczość duużo niższa niż 640x480].
Moje ustawienia PS12Ult:
tworzenie filmu/zakładka dysk;
typ dysku: dvd
Jakość wideo/użycie dysku: najlepsza jakość
kompresja audio: mpa (wtedy mam szybkość transf. 8500 kb/s)
zaznaczone mam używanie kodowania progresywnego
Jakiekolwiek modyfikacje powyższych ustawień [z wyjątkiem typu dysku: dvd], nie przyniosły żadnej zmiany na lepsze.
Komputer :Asus M51Va; Intel Core 2 Duo P8600 2,4 GHz, 4 GB RAM, Vista Home Premium 32 bity, grafika ATI Radeon HD 3650, HDD320 GB
i właściwie nie mam zainstalowanych żadnych kodeków do filmików, oprócz tego, co mam na pinnaclu po aktywacji kluczy oraz co daje vista_jego_mać w media player.
Czy ktoś z Was może wskazać mi co robię źle, na co powienienem zwrócić uwagę lub pochwalić się czy Wasze menu mają przyzwoitą jakość [tj choć w części zbliżoną do dysków komercyjnych]?
Bardzo rzadku tu piszę, więc nie wiem, czy mogę zamieścić jakiś przykładowy jpg, żeby pokazać o co mi chodzi.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
i pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
nikkyo napisał:
... .... moje menu ma bardzo słabą jakość ... ...

Nic nie poradzisz na to.
Meny, z filmikami jest dergradowane do bardzo nizkiej rozdzielczości.
Jak masz klipu HD to wychodzi znosnie, jak SD to zupełnie słabo.

Spróbuj dołączyć do filmu przyzwoite, 7-10Mpix fotografie i je wyznacz jako klipy w menu. Nikt z Twoich gosci nie oczekuje ruchomych klipów w menu, a niecierpliwie czeka na właściwą projekcję.

Ale, SD to trochę mało jak na Tv 32" i większe.
 

nikkyo

New member
Gucio50 napisał:
....Nikt z Twoich gosci nie oczekuje ruchomych klipów w menu, a niecierpliwie czeka na właściwą projekcję.

Ale, SD to trochę mało jak na Tv 32" i większe.

Gucio50,
być może zabrzmi to jak tania wazelina z mojej strony, ale po lekturze kilku tutejszych wątków liczyłem po cichu właśnie na Twoją odpowiedź.
do rzeczy:
ad.1 zgadzam się. Jednak wygląd napisów w menu przypominający czasy basica na zx spectrum raczej nie wywoła entuzjazmu u "gości", a politowanie to ostatni rodzaj emocji jaki chciałbym wzbudzić... ;-)
ad.2 znów się zgadzam. W przyszłym tygodniu planuję odebrać hv30 i mam nadzieję, że nauczę się go porządnie wykorzystywać.

Dziękuję Ci za odpowiedź
i przechodzę na odbiór, bo wiele informacji można tu wyczytać.
Pozdrawiam
 
Do góry