Piloty IR, a PS3

patryk1412

New member
Witam,

Pewnie znacie ten problem kiedy chcecie obsłużyć swoim drogim pilotem uniwersalnym PS3, a tu nici, bo pilot nie wpiera BL, albo konsola IR… No to w moim przypadku oprogramowanie Logitech Harmony zaproponowało mi adaptery podczerwieni. Tylko tak patrzę a tego nie ma w Polsce nawet. Po za tym są drogie.

To już zamartwiony myślę co zrobić. Przecież nie wydam 200 zł, bo to jednak sporo… No i ucieszony byłem gdy upolowałem pilot i adapter ir na allegro za parę groszy w stosunku do proponowanych przez Logitech urządzeń. No i dziś mi to przyszło no i niby wszystko ok, nawet ten kupiony pilocik fajnie wykonany, ale mnie interesował adapter. No i podpinam wszystko, aktualizuje pilota, a PS3 się nie uruchamia!!! No i patrzę nawet na tego pilota z Allegro (przypomnę, że kupiłem ten zestaw dla samego adaptera ir) a tu nie przycisku ON czy coś w tym stylu. Myślę niemożliwe, co to za pilot co nie uruchamia urządzenia którym się ma sterować. No i szukam i trafiłem na stary temat na forum, że jednak trzeba kupić te drogie adaptery (jeszcze bez żadnych pilotów)…

No myślałem że mnie poskręca. Co jest grane? Przecież to urządzenia działające na tej samej zasadzie, kwestia jak PS3 interpretuje polecenia bo post USB jest ciągle zasilany. Coś się zmieniło w tej kwestii? Nie da się czegoś dograć czy coś? Co prawda jeszcze nie sprawdziłem, ale reszta opcji (takich jak np. stop, przewijanie, menu) napewno działają, ale włączanie i wyłącznie też jest ważne. No bo po to mam pilota uniwersalnego, aby nie mieszać w pilotach/padach...

Pozdrawiam,
Patryk
 
Do góry