Pilot w AV Onkyo Tx-SR304E

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Onkyo do Philipsa podaje następujące kody:
1142,0749,1749,0724,0819,1076,0722,0853,0200,1114,0887,0133,0898,1442,1672.Jednak czy któryś z nich będzie obsługiwał model Philipsa DSR 6201 to już znak zapytania ?. Może warto z pilotem podejśc do punktu C+ i sprawdzic.
 

timbot

New member
Bez reklam
timbot napisał:
Ale jest rozwiazanie- kupic pilota - mozna kupic programowalnego pilota z modelu amplitunera SP504S o kodzie RC-647M lub pilota uniwersalnego Onkyo RC-591M. polecam ten drugi - jest duzo ladniejszy, wszystkie klawisze podswietlane, co wiecej poza kodami standardowymi ma tez opcje uczenia sie z innych pilotow (gdyby ktos mial jakis stary sprzet, np elemisa to nie znajdzie do niego kodow, ale moze pilota nauczyc guzik po guziku ;)

........

Tak wiec moj pilot RC-647M jest w drodze z hamburgu, zamowilem przed chwila, ma byc w piatek, jak dotrze to dam znac jak sie sprawuje!
pozdrawiam wszystkich!
w nawiazaniu do mojej powzszej wypowiedzi:
Pilota zamowilem Onkyo RC-591 M (blad drukarski).
pilot zamowiony byl we wtorek kolo 17, a w czwartek bylo swieto, przyszedl do domu juz w poniedzialek.
jak sie okazalo: - nie ma podswietlanych wszystkich guzikow (w sumie to bylby festyn), jedynie podswietlone sa guziki wyboru odbiornika
przyciskow jest ponad 70 w sumie, sam pilot jest ogromny (3 baterie AA), ale bardzo ladny. w dodatku silny - mozna celowac nim po scianach a do wiekszosci sprzetow i tak dociera, podczas gdy pilot z zestawu nie dzialal "po scianach"

ciemna strona - ja go zamowilem za 70 zeta w necie w sklepie, ktory jak sie okazalo chyba serwisy zaopatruje, dlatego przyszedl pilot nowka sztuka, oryginal onkyo, ale w bezpiecznym opakowaniu zastepczym i bez instrukcji :!:
duze pol godzinki kombinowania i wymyalilem jak go programowac, kolejne 15-20 minut i wprowadzilem do niego wszystkie piloty w domu :D(metoda kopiowania, czyli uczenie twarza w twarz pilota guzik po guziku - nawet szybko idzie), dziala bez problemu ze wszystkimi sprzetami! (w tym dvd sp404e, a z aplitunerem dzialal od razu, bez programowania)

w sumie polecam pilocika na wszystkie problemy z obsluga sprzetow

gdyby ktos chcial to moge zrobic foty
 

kazadoom

New member
wydaje mi się, że nie możesz sterować DVD pilotem z amplitunera. Jest to mozliwe jedynie przy połacznieniu urzadzen przewodem RI. Niestety 304 nie ma takiego łącza.

Mozesz jednak dokupić pilota. Jest to RC 591. Jego koszt to 199 zl ale mozna go wyrwac znacznie taniej.

Nich ci podadzą nazwę serisu gdzie kupić takiego pilota za 70 zł , ja bym za takie pieniądze także go kupil.
Oczywiscie zgadzam się z przedmówcą. Nie ma podswietlanych klawiszy. Świecą się jedynie klawisze wyboru.
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
podsumowanie

chyba jakies drobne niezrozumienie jest, wiec znowu o tym samym, obiecuje ostatni raz:

ja wlasnie kupilem tego programowalnego pilota rc 591m za 68 zeta plus przesylka, przyszedl bez instrukcji i w opakowaniu zastepczym, ale jakos rozgryzlem jak nauczyc go guzik po guziku inne piloty (jak ktos zianteresowany to napsze jak).
kupilem go w http://sklep.north.pl/
poniewaz ciezko go znalezc, to najprosciej wstukac w wyszukiwarce "rc591m" - wyskoczy pilocik (po prostu nie ma myslnika w bazie danych, ale to ten sam pilocik, bo go mam na stole przed soba ;)

kupno pilocika polecam jesli ktos (tak jak ja) ma amplituner tx-sr304e od ktorego pilot nie jest programowalny (pilot z tego amplitunera dziala jedynie dla sprzetow podlaczonych zlaczem RI, ale juz na przyklad dvd onkyo dv-sp404e nie ma takiego zlacza ;) , lub ma dziwne sprzety, do ktorych niedostepne sa kody, lub nie dzialaja
 

timbot

New member
Bez reklam
Instrukcja i kody do RC-591m

znalazlem pelna instrukcje do pilocika rc-591m
instukcja do pilot RC-591m wraz z kodami, opisem uczenia pilota guzik po guziku oraz z opisem programowania makro polecen jest czescia manuala do amplitunera tx-sr603 i tx-sr8360.
manual jest do sciagniecia ze strony Onkyo com/europe, z tym ze nie ma bezposredniego dosptepu do niej - trza uzyc funkcji szukaj na stronie.
jakby ktos byl mniej sprawny manualnie to moge mu ja podeslac, pozdro!
 

Gucio50

New member
Bez reklam
timbot napisał:
ja wlasnie kupilem tego programowalnego pilota rc 591m za 68 zeta plus przesylka, przyszedl bez instrukcji i w opakowaniu zastepczym, ale jakos rozgryzlem jak nauczyc go guzik po guziku inne piloty (jak ktos zianteresowany to napsze jak).

Kupiłem RC591m
:grin: Podobnie jak Twoja, moja przesyłka NIE zawierała ani pudełka ani instrukcji.


Mam w związku z tym problem, jeżeli możesz mi coś poradzić
Nie mam kodów do pilota/tunera nKi

Niestety jest on "niezwykły"
Uniwersalny pilot NKi uczy się przez odczytanie kodów do pilota Panasonic czy Samsung

Ni cholery nie chce do nKi
To znaczy uczy się. Miga lampka że odebrał. Ale potem to NIE DZIAŁA.

Pewnie ten nKowy jest dla niego za trudny.

Nie powinieneś chyba go polecać, że tak powiem w ciemno :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
...
Nie powinieneś chyba go polecać, że tak powiem w ciemno :mrgreen:

moze powinnienem napisac, ze akurat n-ki jak i fergusona, ani sciemniacza w żyrandolu nie mam, zeby sprawdzic WSZYSTKIE sprzety jakie sa na rynku :twisted:
udalo mi sie zaprogramowac - dwa tv (nowy philips i staroc elemisa, tak dla sprawdzenia), vcr philipsa, wieze philipsa, dvd onkyo sp404. a ampli dziala bedz programowania. ja zadnych problemow nie mialem.
wyrzutow sumienia nie bede mial, ze chcialem pomoc innym, ktorzy tak jak ja maja amplituner onkyo 304 i ch...wego nieprogramowalnego pilota
 

michmad13

New member
Hałaśliwy Onkyo TX-SR304E

Witam. Mam prośbę do użytkowników tego amplitunera ( Onkyo TX-SR304E) , a jest ich na tym forum sporo.
Napiszcie czy wasze amplitunery czasami nie hałasują. Moje urządzenie po prostu "buczy" (efekt pogłębia jeszcze pułka na której stoi) jest to uciążliwe przy bardzo cicho słuchanej muzyce. Wysyłałem już do naprawy , odesłali z notatką o wymianie transformatora -(niby profilaktycznej wymianie).Naprawa nic nie zmieniła. Strasznie mnie to irytuje i nie wiem co mam z tym zrobić.
Poradzcie coś - dzięki
 

Gucio50

New member
Bez reklam
michmad13 napisał:
Witam. Mam prośbę do użytkowników tego amplitunera ( Onkyo TX-SR304E) , a jest ich na tym forum sporo.
Napiszcie czy wasze amplitunery czasami nie hałasują. Moje urządzenie po prostu "buczy" (efekt pogłębia jeszcze pułka na której stoi) jest to uciążliwe przy bardzo cicho słuchanej muzyce. Wysyłałem już do naprawy , odesłali z notatką o wymianie transformatora -(niby profilaktycznej wymianie).Naprawa nic nie zmieniła. Strasznie mnie to irytuje i nie wiem co mam z tym zrobić.
Poradzcie coś - dzięki

Wysyłaj do naprawy az do skutku, czyli do zwrotu pieniedzy i kup w innym sklepie. :krol:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Takie buczenie jest spowodowane wadliwie spasowanymi płytami ferrytowymi w transformatorze. Jeśli nawet wymienili, to na jeszcze gorszy. Tak jak mówi Gucio: do skutku.

ArtS :)
 

timbot

New member
Bez reklam
Jacuś napisał:
Jesli ktos ma te kody to prosze mi podac do Samsunga:hmm:
o jakie kody ci chodzi?
do pilota rc-645s dolaczanego do amplitunera tx sr304? bo caly watek jest o tym, ze tego pilota nie da sie zaprogramowac pod zadne inne sprzety niz tylko Onkyo i to jeszcze jedynie polaczone złączem RI (ktore w praktyce nie wystepuje nawet w odtwarzacu dvd onkyo sp404 :) pomimo mnogości guzików na tym pilocie....
 

jerrydd

New member
Gucio50 napisał:
Kupiłem RC591m
:grin: Podobnie jak Twoja, moja przesyłka NIE zawierała ani pudełka ani instrukcji.
Mam w związku z tym problem, jeżeli możesz mi coś poradzić
Nie mam kodów do pilota/tunera nKi
Niestety jest on "niezwykły"
Uniwersalny pilot NKi uczy się przez odczytanie kodów do pilota Panasonic czy Samsung
Ni cholery nie chce do nKi
To znaczy uczy się. Miga lampka że odebrał. Ale potem to NIE DZIAŁA.
Pewnie ten nKowy jest dla niego za trudny.
Nie powinieneś chyba go polecać, że tak powiem w ciemno :mrgreen:

czyli co, nie ma jak narazie pilota uniwersalnego który obsługiwałby N-tv ?
przynajmniej jakiś firmowy onkio ?
bo z tego wontku wyczytałem ze ten RC591m nie działa
 

timbot

New member
Bez reklam
wedlog mojej wiedzy pilota onkyo, ktory by z n-ka pracowal to nie ma
na forum sa informacje, ze logitechy (harmony iles tam?) uniwersalne dzialaja z onkyo, oraz jakis pilot innej firmy (ale tylko niektore opcje n-ki)
 

Pierun

New member
Witam, posiadam amplituner TX-SR304E i zaistnial pewien problem. Mianowicie podlaczylem tylko 2 tylnie glosniki (B) do komputera i na poczatku wszystko bylo w pelnym porzadku. Niestety nieswiadomie "cos mi sie wcisnelo" na pilocie i w glosnikach umarly wysokie tony. Z racji tego ze jestem ciemny w obsludze tego sprzetu zwracam sie o pomoc jak przywrocic wysokie tony :) z gory dziekuje.
 

timbot

New member
Bez reklam
podlaczone sa jako zestaw "B" na pewno? bo gdyby byly jako glowny, to moj jedyny typ, to wlaczenie jakiegos trybu surround (Neo6), wlasciwie to nie jestem w stanie wymyslic jak inaczej obciac wysokie tony... (na pewno nie chodzi o niskie?)
gdybys jeszcze mial zródło dzwieku DolbyDigital, to moglbys wlaczyc niechcacy z pilota funkcje night listening, ale to tez nie wiem czy dziala na na zestawach "B"...

gdybys nic nie wymyslil, to pozostaje Ci zresetowanie amplitunera, przywrocony zostanie wtedy do ustawien fabrycznych (oraz skasowane zostana wszystkie stacje radiowe, ustawienia subwoofera, balansy,....) - to jest najpewniejsze rozwiazanie, jesli nie zadziala to znaczy ze cos jest z glosnikami
jak zresetowac: amplituner wlaczony musi byc, nalezy nacisnac i przytrzymac na amplitunerze guzik video1 i trzymajac go nacisniety nalezy nacisnac standby, cos tam mrugnie i sie ampli wylaczy.
 
Do góry