Pierwszy projektor do sypialni, cichy, używany

lukibest

New member
Witam serdecznie
Chciałbym kupić jakąś używkę niedrogą do sypialni. Odległość od miejsca gdzie będzie stał projektor do ściany to jakieś 2.5m zaledwie. Głownie będę go używał do oglądania filmów lub rzucania ekranu komputera. Chciałbym żeby był w miarę cichy z racji że będzie położony na półce która jest zaraz nad łóżkiem. Dodatkowo, chciałbym podłączyć go za pomocą mirracast więc hdmi dobrze jakby miał.
Zastanawiam się czy warto kupić coś takiego portable z racji odległości i że bedzie stał na półce.
Philips Pico Pix 2450 cena 600zł gw. 1miesiąc
lub może coś wiekszego jak:
Acer p120 cena 650zł gw 6 miesięcy

Cenowo do 1000zł to maks. Czytam i szukam, wiem że polecane są Epsony i Optoma lub BenQ ale nie mogę nic konkretnego znależć w podobnej cenie.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdr
Lukasz
 

buldoggg

Member
Bez reklam
acer wyświetli około 65" i musisz mieć bardzo ciemno w pokoju ponieważ ten acer ma tylko 100 lumenów,takie projektory nadają się maksymalnie na tv naziemna,ponieważ rozdzielczość to WVGA (854 x 480)-czyli bardzooooo słaboooo.
 

lukibest

New member
No tak ale z 2.5metra raczej wiecej chyba mi niepotrzeba, dodatkowo większość czasu będę oglądał wieczorami więc będzie ciemno w pokoju. Nie wiem tylko jak z tej odległości będzie się oglądało w obraz własnie w tej rozdzielczości.
I dlatego że w pokoju jest ciemno rozważam zakup Philips który ma niską jasność ale za to żywotność duża 50000h a myslę że z ok 40h tygodniowo wieczorem posiedzę.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
spokojnie....pierw zmienisz projektor niż lampa ci się przepali jeżeli ma 50000 to przy oglądaniu 40 tygodniowo/-około 6h dziennie to wyjdzie ci ponad 20 lat :) nie musisz więc na to patrzeć czy żywotność ma 50000 czy 20000 :)
 

lukibest

New member
Faktycznie tutaj masz racje. W takim razie pozostaje pytanie co do rozdzielczosci WVGA (854 x 480) czy bedzie odpowiednia przy ogladaniu z ok 3m ? Czy jednak poszukac czegos innego, bo za taką cena to cieżko jednak może być coś znaleźć cichszego i z 720p
 
Ostatnia edycja:

Excalibue

New member
Na żywotność, szczególnie tych LED'owych nie patrz..
Co z tego, że lampa Ci nie padnie, jak skutecznie zepsuje się chip DMD, który jest na tyle drogą częścią, że nie opłaci się go naprawiać.
Zobacz ile ledów wystawianych jest na aukcjach z kropkami na obrazie.
Ot, taki paradoks.

Weź też pod uwagę, że ciężko będzie Ci postawić projektor na półce i prawidłowo go wycentrować w ekran bez regulacji obiektywu Lens Shift.
Przed kupnem takiego projektora bez regulacji koniecznie odpal sobie kalkulator z Projektorcentral i sprawdź.

Jeśli chodzi o prace przy komputerze i filmy to poniżej 720p nie schodziłbym, szczególnie w tych czasach. Komfort panoramicznego obrazu i rozdzielczości będzie dużo większy niż kwadratowe rozdzielczości lub panoramy o rozdzielczości dvd.
 

gerrard

New member
Może warto rozważyć np. używany Epson-TW700
Typowo kinowy, cichy, z lensShiftem.
Z nową lampą poniżej 1tys.
 
Do góry