Pierwszy odtwarzacz Blu-ray

bogbrush

New member
Witam,

Ponieważ wkrótce zamierzam zakupić nowy telewizor (Panasonic TX-P50GT60), stwierdziłem że to odpowiedni moment by zakupić również odtwarzacz BR. Do tej pory wszelkie produkcje BR oglądałem w formie plików, poprzez odtwarzacz PopCorn Hour A400.

Szukam czegoś rozsądnego w rozsądnej kasie. Jeśli chodzi o to co powinien mieć, nie znam się za dobrze na BR ale fajnie by było jakby posiadał dekodery dźwięku te, których brakuje mi w amplitunerze (Dolby True HD, DTS Master Audio,DTS-HD) - Dobrze by było żeby wizualnie pasował do amplitunera oraz CD (Yamaha RX-V861, Yamaha CDX-930)

Będę wdzięczny za fajne propozycje.

Pozdrawiam,
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,

Ponieważ wkrótce zamierzam zakupić nowy telewizor (Panasonic TX-P50GT60), stwierdziłem że to odpowiedni moment by zakupić również odtwarzacz BR. Do tej pory wszelkie produkcje BR oglądałem w formie plików, poprzez odtwarzacz PopCorn Hour A400.

Szukam czegoś rozsądnego w rozsądnej kasie. Jeśli chodzi o to co powinien mieć, nie znam się za dobrze na BR ale fajnie by było jakby posiadał dekodery dźwięku te, których brakuje mi w amplitunerze (Dolby True HD, DTS Master Audio,DTS-HD) - Dobrze by było żeby wizualnie pasował do amplitunera oraz CD (Yamaha RX-V861, Yamaha CDX-930)

Będę wdzięczny za fajne propozycje.

Pozdrawiam,

To Twoj amplituner nie posiada tych dekoderow? Myslalem ze to juz jest model z tych nowszych ale cosik mi sie pokrecilo... To moze cos kup z yamahy?
 

bogbrush

New member
To Twoj amplituner nie posiada tych dekoderow? Myslalem ze to juz jest model z tych nowszych ale cosik mi sie pokrecilo... To moze cos kup z yamahy?

dekodery w moim apmli : Dolby Pro Logic IIx, Dolby Digital, Dolby Digital EX, DTS Digital Surround, DTS-ES (DTS-ES Matrix 6.1 and DTS-ES Discrete 6.1), DTS Neo:6 and DTS 96/24.

(spec.ampli: RX-V861 - Stereo Receivers - Hi-Fi Components - Audio & Visual - Products - Yamaha United States)

Który model BR Yamahy jest godny polecenia? Oczywiście nie zależy mi na wifi / lan / funkcjach smart - nie chcę powielać tego co będzie miał tv itd.

pozdr,
 
D

Deleted member 121090

Guest
bogbrush
Przecież dekodery dźwięku HD ma Twój Popcorn.
To nie lepiej kupić sam napęd BD i podpiąć go pod A400?
 
D

Deleted member 121090

Guest
No tak. Po co płacić dwa razy za to samo i mnożyć niepotrzebnie klocki?
Za 300zł kupisz nawet z nagrywarką BD.
Dźwięk rozpakowany w formie LPCM wyślesz do ampa po HDMI.
Tylko sprawdź czy Twój amp taki dźwięk przyjmie.
 

bogbrush

New member
No tak. Po co płacić dwa razy za to samo i mnożyć niepotrzebnie klocki?
Za 300zł kupisz nawet z nagrywarką BD.
Dźwięk rozpakowany w formie LPCM wyślesz do ampa po HDMI.
Tylko sprawdź czy Twój amp taki dźwięk przyjmie.

W sumie cenowo wychodzi mega atrakcyjnie. Natomiast nie jestem pewien czy mój amp przyjmie taki dźwięk, nie wiem jak to znaleźć, czego szukać?

Dzięki!
 
D

Deleted member 121090

Guest
Zapuść jakiś plik w dźwiękiem HD i wpuść go własnie w zdekodowanej już formie do ampa. Zobaczysz czy to przejdzie.
 

bogbrush

New member
Dzięki, wieczorem sprawdzę. O ile dobrze pamiętam, na amplitunerze wyświetla się MPCM jak puszczam dźwięk HD. Potwierdzę wieczorem.

Pozdr,
 

bogbrush

New member
No to powinno być O.K.

Jeszcze jedno, ze strony z połączeniami:

"* Standard HDMI 1.1 lub 1.2 jest w stanie przesłać skompresowany cyfrowy sygnał audio o maksymalnej stałej przepływności 6Mbps. Nie jest jednak w stanie przesłać skompresowanego strumienia DTS-HD Master Audio."

Moja Yamaha ma HDMI Ver 1.2a - a druga sprawa, i tak nie mam 7.1 tylko 5.1 (nie mam możliwości podłączenia 7.1 ze względu na układ pokoju)

Zatem czy jest sens kombinować?:)

Pozdr,
 
D

Deleted member 121090

Guest
Większość filmów w formatach HD i tak ma ścieżkę 5.1. Niestety.
 
Do góry