Pierwszy LCD - KDL-40Z5500, czy warto dokładać do UE40B8000?

runnerman

New member
Witam

Proszę o opinie dot. dokonanego przez mnie wyboru.

Wybrałem 2 modele, które uważam, że powinny być dla mnie odpowiednie ze względu na ogólne parametry techniczne, możliwości podłączeniowe i wygląd.
Będzie to mój pierwszy LCD, więc doświadczenia nie mam żadnego.
Sony ma duży atut ze względu na gwarancję 5-letnią i cenę ok. 1500,00 taniej.
Możliwości USB gorsze od Samsunga ale pozostaje DLNA.
Samsung wydaje się być ładniejszy ale Sony także źle nie wygląda.
Sony ma podobno lepszy dźwięk i panel 10 bitowy.
Samsung powinien mieć lepsze podświetlenie ale w praktyce wygląda mi na podobne.
Samsung teoretycznie powinien zużywać mniej prądu ale w praktyce różnica nie jest pewnia aż tak duża.
Nie jestem pewien co do Sony czy ma możliwość upgradu, Samsung na pewno tak.
Nie wiem co z istotnych różnic pominąłem?

Skłaniam się ze względów na długą gwarancję, cenę i podobną jakość obrazu do Sony KDL-40Z5500.

Proszę o konkretne uwagi, czy Samsung jest na tyle lepszym urządzeniem, że warto do niego dołzyć ok. 1500,00 zł.

Wielkość ekranu 40" wybrałem m.in. ze względu na cenę i wydaje mi się, że 46" byłby za duży (odległość patrzenia i wielkośc pokoju w opisie). Wychodząc z założenia, że lepiej zainwestować w LCD lepszy parametrami, niż większy o kilka cali. Nie wiem czy dobrze myślę?
Na dołożenie kolejnych 1500,00 zł do 46" nie mam kasy.

A może 46" KLD-46W5500 będzie lepszym rozwiązaniem, tylko czy nie odbije się to na jakości obrazu i możliwościach podłączeniowych?! Jakby nie patrzeć, to jest to jednak model z niższej półki - brak 200Hz.

Dodatkowe pytanie dot. połączenia elementów mojego zestawu.
Czy tak będzie najlepiej?
Dźwięk:
LCD, Denon DVD-1930 i n-ka poprzez kable optyczne do Denon AVR-2805.
Obraz:
N-ka, Denon AVR-1930 <--> LCD = HDMI

Chcąc puścić obraz ze wszystkich źródeł przez AVR-2805, musiałbym łączyć kablami RGB lub coaxial lub stosować kable, które z jednej strony mają np. HDMI, a z drugiej strony coaxial lub RGB, czy warto to robić ze względu na ewentualną stratę na jakości sygnału wizji?
AVR-2805 nie ma złaczy HDMI.

Jakie masz warunki ? Pokój ok. 20 m2
Preferowana wielkość matrycy: 40
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: 40Z5500 lub UE40B8000
Jaki sygnał: tuner n-ki, Denon DVD-1930, filmy przez DLNA, jak na razie przewaga filmów divx.
Jaka odległość od ekranu: ok. 3,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia: tuner n-ki, Denon DVD-1930, Denon AVR-2805, komputer przez DLNA
Jaka klasa cenowa: ok. 5000 - 6500 ze wskazaniem na 5000 chyba, że będą naprawdę poważne powody na wyższą ceną
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: raczej wieczów i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: nasłonecznienie spore, ale mam zewnętrzne żaluzje
Ile osób zasiada przed telewizorem: zwykle 3 (max. kąty to ok. 45 stopni
Jaki masz telewizor: CRT Thomson Black Diva 25"
Jaki masz ulubiony program: Discovery, TVN, TVP i kocham filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: przy delikatnym świetle
Ma stać czy wisieć: na razie stać, w przyszłości może będzie wisiał
Czy ma być HD Ready czy Full HD: Full HD
Co cię denerwuje w tv: wszystko co psuje obraz, szczególnie słaba jakość filmów divx


 
Ostatnia edycja:

runnerman

New member
orange napisał:
Przy odległości 3 metry większość wybiera 46 cali...
Mój tok rozumowania jest następujący:
Lepsza jakość LCD kosztem trochę mniejszego ekranu.
Dobrze myślę, czy nie?
Na 46" przy wybranej przeze mnie klasie LCD-ków raczej mnie nie stać.
 

Ares78

New member
runnerman napisał:
Mój tok rozumowania jest następujący:
Lepsza jakość LCD kosztem trochę mniejszego ekranu.
Dobrze myślę, czy nie?
Na 46" przy wybranej przeze mnie klasie LCD-ków raczej mnie nie stać.
Niekoniecznie jeśli nie jesteś jakoś super wymagający to możesz kupić dobry telewizor 46 cali w proponowanym przez Ciebie budżecie. Przykład w5500 według Kikiego obraz lepszy niż na Z5500 (osobiście jestem odmiennego zdania, także polecam porównać osobiście). Idąc na niewielki kompromis zyskujesz 6 cali i wciąż cieszysz się bardzo dobrym obrazem. Z 40 calami niestety szybko będzie rozglądał się za czymś większym (chyba, że masz mało miejsca ;) )
 

Mikele

New member
Zgadzam sie z Aresem78. Nie wiem czy w normalnym użytkowaniu (czyli nie chodzi o porównywanie plansz testowych) zauważysz różnicę między Z5500 i W5500, ale różnicę 6" zauważysz na pewno! Sam mam 50" i wcale nie jest tych cali za dużo...

Jeżeli nie jesteś maniakiem sprzętu to zapewne kupujesz telewizor z perspektywą na kilka lat. Weź to pod uwagę przy zakupie. Może lepiej poczekać miesiąc i dołożyć niż potem miesiącami żałować.
 

runnerman

New member
Mikele napisał:
Zgadzam sie z Aresem78. Nie wiem czy w normalnym użytkowaniu (czyli nie chodzi o porównywanie plansz testowych) zauważysz różnicę między Z5500 i W5500, ale różnicę 6" zauważysz na pewno! Sam mam 50" i wcale nie jest tych cali za dużo...

Jeżeli nie jesteś maniakiem sprzętu to zapewne kupujesz telewizor z perspektywą na kilka lat. Weź to pod uwagę przy zakupie. Może lepiej poczekać miesiąc i dołożyć niż potem miesiącami żałować.

Tylko, że W5500 nie ma 200Hz, a jak trafnie się domyśliłeś, telewizor kupuję z pewnością na dłużej niż 5 lat.
 

runnerman

New member
Wielkie dzięki za dotychczasowe zainteresowanie tematem...
Najlepiej to liczyć na Tolka Banana lub na siebie :cool:
Wybrałem lepszy wariant od tych które początkowo rozważałem, czyli KDL-46Z5500 za 5.999,00 zł
Pierwsze wrażenia - jeszcze szukam szczęki na podłodze.

Wątek zamykam.

Pozdro dla wszystkich maniaków.
 
Ostatnia edycja:
Do góry