Pierwsze wrażenia-JVC LT-42P80BU!

aru

New member
dolozysz 500 zl bedizesz mial tylko 37 cali.
42 cale duze, ale nei za duze , a ogladam z niecalych 2 metrow!!!
Tez mialem identyczny dylemat. Wygraly finanse. 2700zl za 42P80. Oplacilo sie! Obraz rewelka. Po tygodniu ogladania nie dostrzegasz niedoskonalosci wiekszosci kanalow SD (wiadomo, przyzwyczajasz sie, a przypominam ogladam 1,5 do 2 m)
 

Bucek

Banned
hehehehe ...

mitologizowanie kalibracji :p

ludzie, przeciez nie da sie skalibrowaćtv idealnie bo w zaleznosci od tego co sie na nim oglada to efekty beda różne :p

inna kalibracja powinna być do kreskóek, inna do filmó przyrodniczych, itp. .. wlasciwie t odo kazdego filmu trzeba by bylo kombinowac z ustawieniami zeby bylo idealnie ...

można sobie kalibratorem zrobić takąkalibrację jak w przypadku monitoró LCD tyle, że to są ustawienia do typowej grafiki i tyle ...

potem sie okazuje, żę o ile w Photoshopie i na zdjeciach jest lux to filmy sa jakies dziwne ...

poza tym odpowiedzcie sobie na pytanie co was bardziej interesuje? ładne kolorki czy kolorki wierne i odzwierciedlajace rzeczywistość?

bo np. na Samsungach kolorki są ładne ale wiernymi ich nazwać nie można ... ludzie nazywają je "kreskówkowymi" ...

mnie samemu najbardziej odpowiadaja kolorki rzeczywiste, nawet jesli wiekszosc moich znajomych twierdzi, ze sa brzydkie ... co mnie to obchodzi? nie chce, zeby amazonska dżungla czy Wielka Rafa Koralowe wygladaly ładnie tylko tak jak wyglądają w rzeczywistości, nie chce dodawania zieleni tam gdzie kolory powinny być "wyblakłe i wyprane", nie chce dodawania czerwieni tylko po to, zeby kwiatki wygladały idealnie ...

niestety, nie da sie jednoczesnie spełnic wszystkich wymagań
 

valve911

New member
Witam,

Jestem nowym człowiekiem na forum i mierzę się z zakupem tego TV. Będę go używał głównie do oglądania telewizji (Cyfra + SD) i filmów w formacie Divx. Sporo o nim przeczytałem, a konkretniej o modelu 37P80 i nadal mam 3 pytania:

1. Czy podłączenie komputera po złączy DVI/HDMI do telewizora nie nastręcza problemów? Czy można uzyskać rozdzielczość 1366x768? Czy nie ucina rogów/pasków w widoku ekranu komputera?

2. Często użytkownicy pisali o 'buczeniu' TV. Czy model 42P80BU jest wolny od tych wad?

3. Co właściwie oznacza BU na końcu symbolu modelu?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
 
Do góry