Pierwsze, tanie kino domowe

hornas

New member
Jakie kino domowe do 2500zł

Nie mogę założyć nowego postu więc kontynuuje tutaj:

Witam

Potrzebuje pomocy przy wyborze kina domowego do mojego mieszkania.

Chce wydać maksymalnie 2500zł.
Potrzebuje amplitunera, zestawu głośników 5+1 oraz odtwarzacza blue ray (narazie nie jest konieczny).

Kino domowe będzie stało w salonie o powierzchni 32m2 z czego głośniki przednie i tylne będą mógłby być rozstawione maksymalnie na szerokość 2,5m(przednie) i ok 3m (tylne). Zależy mi na tym, żeby z przodu stały duże kolumny, a tylne głośniki były mniejsze, żebym mógł bez problemu powiesić je na ścianach.

Sprzęt będzie wykorzystywany głównie do oglądania filmów i TV.

Myślałem o czymś takim bo podoba mi się ten design:

Samsung HT-E5530 - Zestaw kina domowego - CENA w RTV EURO AGD

Moje pomieszczenie wygląda tak:

kino.jpg
 

mors111

Active member
Bez reklam
za 2.500zł można już składać "normalne" kino
-amplituner Denon 1612
-do tego głośniki 5,0 - może QQ5000
-suba i BD dokupisz za jakiś czas

ale w plastik za tą kasę bym się nie pchał
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Jeżeli szukasz tu potwierdzenia "Kup plastik, to super pomysł, będzie miazga" to raczej tutaj na to nie licz ;) Wszyscy Ci to powiedzieli a ty uparcie polemizujesz. Chcesz kupić dziadostwo to kupuj, twoja sprawa i twoja kasa ;)
Za max 2-3 lata i tak się to zepsuje i skończy w śmieciach.
Rozsądny "biedny polak" wydałby ciężko zarobione pieniądze na solidny sprzęt który posłuży mu przez lata.
Za 2000zł możesz kupić fajny niedrogi zestaw typu..
Denon AVR-1312 + Jamo 5.0 S426 --- RATY --- (2324099230) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
+ Blu Ray 3D LG BD660, Netcast 2, YouTube, USB (2325644679) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 

hornas

New member
Nie ukrywam, że trochę chodzi o design. Mam zrobiony salon w nowoczesnym stylu i chciałbym przy tym pozostać, ale przede wszystkim chodzi o jakość dźwięku. Wiem, że plastikowa kolumna nie dorówna głośnikom drewnianym. Może podsuniecie coś co ma fajny design i jest drewniane? Subwoofer narazie nie jest konieczny. Najważniejsze są głośniki w ilości 5sztuk plus amplituner.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Quadral Quintas 5000 mają bardzo ciekawy wygląd w tej cenie i do tego grają dobrze, zerknij na nie może Ci się spodobają
 

Piti11

New member
Taka prawda ;) No bo wiesz, jestem strasznie zadowolony, że w ogóle się zgodziła na "kino". A o budżet 2 tys. musiałem prosić. Więc dlatego się zdecydowałem na plastik. Kupiłbym drewno, ale by było darcie "Na coś ty tyle pieniędzy wydał?"
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Mi się osobiście nie mieści w głowie żeby facet nie mógł sobie kupić sprzętu jaki chce bo mu żona zabrania :D Także nie pomożemy Ci tu, niech żona najlepiej wybierze za Ciebie :]
 

ipsz

New member
Kiedyś kolega sprzedawał auto. Parka przyjechała z miasta odległego o dobre 300 km. Z autem wszystko było bez zarzutu, stan, cena, wygląd ale po 15 minutach oględzin pan podszedł do kolegi i powiedział "dziękujemy, auto jest naprawdę w porządku ale żonie się kolor tapicerki trochę nie podoba". I... odjechali do domu. :)

Można tylko współczuć...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krazy777

Member
Bez reklam
Dokładnie hehe ja jak kupowałem auto to byłem sam i wcześniej jak z żoną rozmawialiśmy to nie było mowy o kombi (sam też w sumie nie chciałem). Kupiłem kombi, żonie się spodobał a ja już bym innego nie chciał.

Wracając do tematu to ja wolałbym jakieś tańsze drewno niż w tych pieniądzach plastik. Drewno jakoś tak cieplej gra. Pamiętam czas miniwież itd które miały plastikowe kolumny. Łupały ostro, ale po kupnie Technicsa z drewnianymi kolumnami to od razu można było odczuć, że ładniej gra.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bagiennik

New member
Bez reklam
No właśnie już to sugerowaliśmy ale okazało się że 2000 za plastik spoko ale za drewno 2000 to za drogo i żona bije za nieuzasadniony wydatek ;>
Także ja nie ogarniam, spuśćmy na to zasłonę milczenia...
 

Piti11

New member
Ona woli jechać za te 2tys. na wakacje za granicę :p
Większość ludzi w ogóle nie ma kina i żyje. Także nawet szajs będzie lepszy niż głośniki z telewizorka.

A za 2 tys. można kupić lepsze modele plastikowego, a drewno to jakieś najsłabsze.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wystarczy zrobić prosty test. Podłącz plastiki i drewno pod ampli/wzmacniacz i puść film czy muzykę, bez załączania subwoofera. Zobaczysz wtedy o czym tutaj mówimy. Plastiki w 90% ratuje w kinie sub, a jak kupisz drewno to niekiedy bez suba da się przeżyć. Nie wspominając o muzyce stereo, gdzie raczej suba się nie używa, chyba że konstrukcje zamknięte. Nikt tutaj ci źle nie radzi i nie próbuje naciągać, bo i jaki byłby w tym cel? Oczywiście jak byś miał pokój 8-10 mkw to plastiki by były uzasadnione, chociaż ja i tak bym wolał kupić kolumny podstawkowe:), ale nie przy 20-25 mkw.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Rozumiem, że twierdzisz, iż plastiki to zabawki, a nie kino, ale lg jest "znośne"? Wywalone pieniądze? Moim zdaniem niekoniecznie. Dużo osób na tym forum popiera tylko drewno jak czytam tematy... Ale dla normalnego biednego Polaka, który niedawno zakupił "płaski" telewizorek, plastik powinien wystarczać..

wiesz jak jest co niektorym w glowach sie poprzewracalo :D a nie samym sprzetem czlowiek zyje,no chyba ze ktos stosuje zasade postaw sie a zastaw sie :D.
Tez cos planuje malego kupic do pokoju 12m2 i mysle ze jak ktos nie jest audiofilem i non top nie siedzi przed TV to tak samo moze kupic cos z plastikowych zestawow :)a doliczajac Blu-ray 3D plus subwofer to za najtanszy zestaw drewniany bedziesz muial wydac niestet kolo 3tys ,a plastik kupisz za polowe kasy :) No i druga sprawa platiki sa mniejsze i w malym pokoju sie jakos zmieszcza a drewniane to juz gorzej ,tyle ze troche lepiej zagraja chociaz nie wiem czy w najtanszym zestawie plastik a drewno odczujesz duza roznice a koszt bedzie o 1tys zl wiekszy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry