Pierwsze spojrzenie: telewizory Panasonic OLED na rok 2024 (Z95A) z technologią MLA i FireTV drugiej generacji.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

Pierwsze spojrzenie: telewizory Panasonic OLED na rok 2024 (Z95A) z technologią MLA i FireTV drugiej generacji​

1712013787561.jpeg


Panasonic przechodzi z własnego MyHomeScreen na FireTV w swoich telewizorach OLED na rok 2024, które będą również wyposażone w jaśniejszy panel MLA OLED na rok 2024. Oto nasze pierwsze spojrzenie na Z95A.

Rok 2024 to nowy początek dla japońskiej firmy z nową nomenklaturą modeli. Z95A to nowy flagowy telewizor OLED , który będzie dostępny w rozmiarach 55 i 65 cali, natomiast Z93A będzie dostępny w wersji 77 cali bez panelu MLA OLED.

Najbardziej znaczącą zmianą jest przejście z własnego ekranu MyHomeScreen firmy Panasonic, który nie będzie już dostępny w telewizorach Panasonic – ale według firmy nadal będzie utrzymywany – na platformę FireTV firmy Amazon. Zmiana ta wprowadzi także całkowicie przebudowaną strukturę menu telewizora.


Panasonica Z95A
Przeprojektowane menu obrazu/audio w Panasonic Z95A. Zdjęcie: FlatpanelsHD

FlatpanelsHD otrzymały demonstrację nowych funkcji FireTV w Z95A, a zaskakującym elementem jest współpraca Amazon i Panasonic w celu zintegrowania przewodnika telewizyjnego Panasonic, menu nagrań i niektórych innych unikalnych funkcji tunera znanych z istniejących telewizorów Panasonic – coś, co zwykle nie jest spotykane w innych FireTV.

Do modeli Panasonic Z95A i Z93A dołączony jest także własny pilot Panasonic z konfigurowalnym przez użytkownika przyciskiem MyApp. Nowy system Matter Casting będzie obsługiwany w telewizorach Panasonic FireTV, a ponadto dostępna jest obsługa Apple AirPlay. Amazon potwierdził, że Alexa będzie obsługiwana w języku angielskim na wszystkich rynkach.

Poniżej możesz zobaczyć „Ambient Experience” firmy Amazon, które wyświetla grafiki i widżety, gdy telewizor nie jest używany. Wcześniej była dostępna wyłącznie na urządzeniach Amazon, ale pojawi się także w telewizorach Panasonic w 2024 roku.


Panasonica Z95A
Usługa Amazon Ambient Experience jest także obsługiwana w telewizorach FireTV firmy Panasonic. Zdjęcie: FlatpanelsHD

W przeciwieństwie do MyHomeScreen, FireTV będzie regularnie otrzymywać aktualizacje interfejsu użytkownika za pośrednictwem serwerów w chmurze Amazon, ale FireTV ma również coraz większą liczbę reklam na ekranie głównym. Jeśli zajdzie taka potrzeba, obowiązkiem firmy Panasonic jest udostępnienie aktualizacji oprogramowania sprzętowego tunerów i sprzętu HDMI.

Pierwsze spojrzenie: Panasonic Z95A​

Widzieliście już FireTV, który według Panasonic „będzie naszym głównym systemem operacyjnym” w tym roku – nie wykluczając Google TV w niektórych modelach – ale Z95A to oczywiście przede wszystkim flagowy telewizor OLED.

Potwierdzono, że Z95A będzie wyposażony w panel OLED MLA (Micro Lens Array) 2024. Chociaż LG Display twierdzi, że może osiągnąć szczytową jasność do 3000 nitów, Panasonic nie podał żadnych twardych liczb. Panasonic tylko twierdzi, że będzie jaśniej. Jeśli chodzi o brak MLA OLED w 77-calowych telewizorach, Panasonic argumentował, że rynek dużych telewizorów OLED jest wciąż niewielki, a posiadanie MLA spowodowałoby, że 77-calowy telewizor byłby droższy.

Firma Panasonic zaprezentowała krótką demonstrację jakości obrazu i maksymalnej jasności panelu na rok 2024, ale nie na tyle, aby przedstawić jakikolwiek znaczący komentarz poza tym, że wygląda bardzo obiecująco. Oczekujemy, że w 2024 r. Z95A ponownie znajdzie się wśród telewizorów o najwyższej wydajności.

Tryb filmowca będzie obsługiwał automatyczne przełączanie za pomocą wbudowanej aplikacji Prime Video, ale jeszcze nie w aplikacji Apple TV. Amazon powiedział, że ten mechanizm automatycznego przełączania działa z ponad 1000 filmami w Prime Video.

Panasonic przechodzi na platformę chipową MediaTek Pentonic, więc Z95A (i Z93A) po raz pierwszy będą obsługiwać Dolby Vision zarówno przy 120 Hz, jak i 144 Hz. Podobnie jak wszystkie inne marki telewizorów z MediaTek Pentonic, nadal są tylko dwa porty HDMI 2.1. Pozostałe dwa porty obsługują wybrane funkcje HDMI 2.1, ale oferują jedynie przepustowość HDMI 2.0 do 4K60.


Panasonica Z95A
Ulepszona płyta sterowania grami w Panasonic Z95A. Zdjęcie: FlatpanelsHD

Graczom dostępna jest ulepszona „Płyta sterowania grami”, która wyświetla informacje o sygnale wejściowym i zapewnia szybki dostęp do odpowiednich funkcji gier. Jak widać na zdjęciu, VRR z karty graficznej Nvidia GeForce PC po raz pierwszy w telewizorach będzie obsługiwany do 144 Hz. „Tryb prawdziwej gry” jest wstępnie skalibrowany, dzięki czemu możesz grać w gry zgodnie z przeznaczeniem i wiernie odwzorować kolory.

Panasonic stwierdził, że obok filmów jednym z głównych obszarów zainteresowania firmy są obecnie gry. Dzięki nowym funkcjom i ulepszeniom telewizory Panasonic OLED są bliżej niż kiedykolwiek – z wyjątkiem braku czterech portów HDMI 2.1 – telewizorom OLED firmy LG, które są bardzo popularne wśród graczy.


Głośniki Atmos z nowymi funkcjami​

Wbudowany system głośników pozostaje w dużej mierze niezmieniony pod względem sprzętowym, z głośnikami skierowanymi w górę i w bok dla Dolby Atmos.

Jak pokazano na filmie, dostępne są jednak nowe ustawienia i funkcje audio, które pozwalają skupić dźwięk na określonych pozycjach w salonie, na przykład jeśli masz w salonie krzesło, które nie znajduje się bezpośrednio przed telewizorem. TELEWIZJA. Dostępny jest „Tryb punktowy” i „Tryb obszarowy”, jak widać na poniższym obrazku.

Niestety otoczenie było zbyt hałaśliwe, aby ocenić, jak dobrze to działało.
To wszystko na teraz.

Panasonica Z95A
Nowe funkcje audio w modelach Panasonic Z95A i Z93A. Zdjęcie: FlatpanelsHD

Panasonica Z95A
Nowe funkcje audio w modelach Panasonic Z95A i Z93A. Zdjęcie: FlatpanelsHD

Panasonica Z95A


Nowe funkcje audio w modelach Panasonic Z95A i Z93A. Zdjęcie: FlatpanelsHD
Flatpanelshd
 
Do góry