Pierwsze spojrzenie na telewizor Ultra HD Philips 65PUS8102/12 .

PiotrekZas

Member
Przez jaki program odpalacie? Właśnie jestem po przywróceniu fabrycznych ustawień. Dalej VLC i Mx nie wczytują filmów. Mimo że wbudowany odtwarzacz hula.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Potwierdzam YT już bez jakichkolwiek przycięć.
Obraz bez zmian czyli jak źródło dobre to jest super !
Menu trochę szybsze .
Zapisywać ustawienia bo po aktualizacji jest reset do fabrycznych.


cze. Czyli masz te same odczucia co ja. Na wszelki słuczaj zrobilem ponowna instalacje od zera. Wszystkie ustawienia znam na pamiec wiec nie bylo problemu. Jest nowinka w menu kolor....gama koloru. Co radzisz normalny czy szeroki?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
cze. Czyli masz te same odczucia co ja. Na wszelki słuczaj zrobilem ponowna instalacje od zera. Wszystkie ustawienia znam na pamiec wiec nie bylo problemu. Jest nowinka w menu kolor....gama koloru. Co radzisz normalny czy szeroki?

No właśnie też zauważyłem ale zapomniałem napisać że doszła ta opcja - ustawiłem na szeroki ale czy coś zmienia ? Nie przypatrywałem się dokładnie.
 

LuQa

New member
Orientuje sie ktos czy PUS8602 tez otrzymal update, czy tylko jeden model? Wedlug strony philipsa 8102 dalej jest na starej wersji wiec srednio to update'uja

Mam pytanie odnośnie asystenta googla czy za jego pomocą można sterować tv w sensie wyłącz podgłośnij, bo jak się coś powie to tylko wyszukuje na youtubie.

Mozliwe ze tylko jak ustawisz jezyk na angielski to zadziala. Asystent w polsce jest dostepny jedynie na telefonach jak narazie (kraza sluchy ze do polowy roku tego ma sie to zmienic i maja zostac wprowadzone u nas glosniki google home - moze inne rzeczy tez zaczna dzialac).

Mam TV PUS8602, moze tez dostal update - jak tak to jutro dam Cie znac jak to dokladnie jest, bo mam TV ustawiony na angielski.

w kazdym razie napewno mozna sterowac glosnoscia itp przez asystenta - ja mam glosnik google home i robie reczy typu zmiana glosnosci, puszczanie muzyki czy filmow wydajac komendy glosowe(glosnikowi, nie TV) bez problemu
 
Ostatnia edycja:

Miyagi

Member
Orientuje sie ktos czy PUS8602 tez otrzymal update, czy tylko jeden model? Wedlug strony philipsa 8102 dalej jest na starej wersji wiec srednio to update'uja



Mozliwe ze tylko jak ustawisz jezyk na angielski to zadziala. Asystent w polsce jest dostepny jedynie na telefonach jak narazie (kraza sluchy ze do polowy roku tego ma sie to zmienic i maja zostac wprowadzone u nas glosniki google home - moze inne rzeczy tez zaczna dzialac).

Mam TV PUS8602, moze tez dostal update - jak tak to jutro dam Cie znac jak to dokladnie jest, bo mam TV ustawiony na angielski.

w kazdym razie napewno mozna sterowac glosnoscia itp przez asystenta - ja mam glosnik google home i robie reczy typu zmiana glosnosci, puszczanie muzyki czy filmow wydajac komendy glosowe(glosnikowi, nie TV) bez problemu




8602 też dostał Oreo dzisiaj. Tak więc jutro sprawdź.
 

DrLiveAct

Member
po upgradzie jakby kolory żywsze po wpisaniu ustawień kalibracyjnych :-o

edit: podbicie koloru powoduje ustawienie gama kolorów na szeroka
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
po upgradzie jakby kolory żywsze po wpisaniu ustawień kalibracyjnych:-o
ja tez widze ze wszystko lepiej, ale pewnie to autosugestia. to tak jak ci co wypija rano kawe i mysla ze im pomaga a tak na prawde czuja sie tak samo. Wazne ze nowa aktualizacja nikomu, poki co, nie zaszkodzila jezeli chodzi o jakosc obrazu. Na razie wycofalem swoja sztuke z aukcji.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Doszły nowe opcje dźwiękowe - pogrzebcie i potestujcie.
BT nadal tylko jednostronny - brak możliwości sparowania słuchawek.
Nowy styl ambi : piłka nożna :shock:
 
Ostatnia edycja:

LuQa

New member
8602 też dostał Oreo dzisiaj. Tak więc jutro sprawdź.

Ok juz zainstalowalem. Asystent google dziala na tv. Mam ustawiony jezyk na angielski. Poprawiono wychwytywanie głosu, rzadko sie myli. Można sterowac tv (set volume to 20%/play [nazwa filmu] (uzyje netflixa jesli ma to ustawione w google Home jako standard)/Play rock music (spotify). Mozna tez sterować urzadzeniami w calym domu jak i sprawdzac pogodę/swoje plany na dzien itp
 

szymonkali

New member
Jednak zauważyłem minusa przy aktualizacji. Hue mi powariowalo, taśmy świecą w złej tonacji w porównaniu z ambi. Np przy zielonym swieca na zielono-żółto, bialy wpada w lekki fiolet.. Przy obsłudze przez apke w telefonie prawidłowo wszystko świeci. Sprawdźcie u siebie i dajcie znać. Pozdro
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jednak zauważyłem minusa przy aktualizacji. Hue mi powariowalo, taśmy świecą w złej tonacji w porównaniu z ambi. Np przy zielonym swieca na zielono-żółto, bialy wpada w lekki fiolet.. Przy obsłudze przez apke w telefonie prawidłowo wszystko świeci. Sprawdźcie u siebie i dajcie znać. Pozdro

A gdzie masz te taśmy ? Jak daleko od TV ? Może wyłącz HUE i skonfiguruj od nowa ?
 

szymonkali

New member
Jedna mam pod tv za RTV hue go w lewym gornym rogu i jedna tasme za kanapa. Resetowalem juz mostek konfigurowalem od początku i jak narazie bezskutecznie. Na zielonym ciagle żółto-zielono
 
Do góry