Pierwsze sensowne stereo.

rutek08

New member
WiTT czyli wychodzisz z założenia iż jeżeli kolumny są na takim poziomie cenowym to wzmacniacz też nie powiniene być na przykład o klasę lepszy? Przecież to chyba chodzi o to, że ten rotel to okazja po prostu. Nie zależy mi tu na przekomarzaniu się bo nie o to chodzi w temacie. Proszę jedynie o dobranie mi kolumn pod wzmacniacz Rotel 930AX.


A co myślicie o polaczeniu tych kolumn TAGA Harmony Platinum v2 F-60 z wzmacniaczem Rotel RA-930ax i cd Marantz CD-43?
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Ten Rotel ma moc, gdybym ja miał słuchać go, to na pierwszy ogień bym podpiął PARADIGM MONITOR 7 v.7, tak jak krzysztof już pisał. Nawet 9 v.7. Wiem że to cenowo wysoko, ale to daje obraz jaką moc można uzyskać na takim zestawie. Z TAGA tak samo, nawet F-100. Ciekawe jakby zabrzmiało z Klipsh.
W pierwszym poście napisałeś rodzaj muzyki - rock, metal. Tu musi być siła.
Z tymże, że bez odsłuchania w ciemno bym nie kupił. Takie moje zdanie.

PS: czemu Marantz CD-43? Może lepiej by było zostać przy brzmieniu firmowym i pozostać przy Rotel? Np. RCD-930AX do kompletu?
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post na tym forum wiec jeżeli popelnilem jakiś błąd tworzac ten temat to przepraszam.

No ale przejdzmy do sedna sprawy. W najbliższym czasie planuje zakupić zestaw stereo do pokoju o wielkosci około 20tu m2. Ma on mi slużyć do sluchania muzyki z rodzaju rock,metal,jazz, ogolnie wszystko gdzie przeważają różnego rodzaju instrumenty a mniejsza role odgrywa bass. Chciałbym zmieścić się w cenie około 3 tysiecy złotych.


rutek08 takiej szansy już nie dostaniesz:

kolumny:

Heco Clean Xt 501 (2951323079) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a do tego ampli Yamaha np:

Amplituner Yamaha RX-797 Jak nowy - Komplet (2950256969) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

KOLUMNY SĄ ŚWIETNE ZAPEWNIAM - ZAPEWNIAM RÓWNIEŻ, ŻE NIE JESTEM ICH WŁAŚCICIELEM CZY SPRZEDAWCĄ - JEŻELI CHODZI O KOLUMNY TO TAKA OKAZJA TRAFIA SIĘ RAZ NA 6 -mcy
 

rutek08

New member
Moge miec po prostu ten odtwazacz praktycznie za darmo. Dosyć intensywnie zastanawiam się nad tymi kolumnami TAGA Harmony Platinum v2 F-60. W wielu postach ludzie pisza, że nadają się one do takiej muzyki jakiej ja slucham, dlatego też prosze o dobranie jakiś wzmacniaczy do tych kolumn.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Jak najbardziej w takim razie możesz podpinać, na początek będzie ok z transportem CD. Później zawsze można odsprzedać/dokupić jak będziesz chciał coś pozmieniać w barwie.
Te kolumny grają naprawdę bardzo dobrze, nie ukrywam że cieszę się że je mam.
Jak zawsze chodzi o to co nam się podoba, każda kolumna gra inaczej z różnymi wzmacniaczami. Mi odpowiada połączenie ich z zasilaniem NAD. W tej chwili mam NAD T748, miałem też wzmaka NAD 3240PE - piękny klasyk. I jak dla mnie amplituner w stereo zagrał jak wzmak. Próbowałem różnych konfiguracji, łącznie z PRE-OUT. Ten ampli nie ma się czego powstydzić porównując ze wzmakiem. Ale to pokazuje ile więcej trzeba dołożyć do ampli by mieć dobre stereo (a nawet i ciut lepsze po zrobieniu bi-amp). W każdym bądź razie wzmacniacz NAD 3240PE to fantastyczne zasilanie dla tych kolumn, mi to odpowiadało, a wzmak już zdrowo ponad 20 lat miał. Czasem na allegro pojawiają się tego typu perełki, 3240PE lub 3020, ale schodzą raczej szybko i potrafią kosztować z przedziału 400 do nawet 700zł :)
Z nowych C316 i C326. Skłaniałbym się ku drugiemu. A sam bym w tej chwili zaczynał dopiero od C356.
Może CA 350A? Ale nie wiem jak razem zabrzmią.

Stereo to wielka radocha, w poszukiwaniu klocków, zmianie brzmienia i poszukiwaniu tego co się Tobie spodoba.
 

rutek08

New member
To wychodzi na to, że jeżeli chce aby moje stereo fajnie grało musze kupić do kolumn TAGA Harmony Platinum v2 F-60 droższego NAD'a, a pod rotela droższe Paradigm'y. Czyli jednym słowem jestem w kropce. Myślę, że najlepiej będzie jak poczekam troche z tym stereo, jakiś miesiąc. Odslucham trochę sprzętu w sklepach i wtedy sie zdecyduje. Możliwe że będe wtedy mógł zainwestować w to większe pieniądze.
 

mec05

New member
Bardzo rozsądna decyzja, bez odsłuchów ciężko trafić w gust. Życzę powodzenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To wychodzi na to, że jeżeli chce aby moje stereo fajnie grało musze kupić do kolumn TAGA Harmony Platinum v2 F-60 droższego NAD'a, a pod rotela droższe Paradigm'y. Czyli jednym słowem jestem w kropce. Myślę, że najlepiej będzie jak poczekam troche z tym stereo, jakiś miesiąc. Odslucham trochę sprzętu w sklepach i wtedy sie zdecyduje. Możliwe że będe wtedy mógł zainwestować w to większe pieniądze.
Ja bym atakował Paradigmy.
 
Do góry