pierwsze podejście do KD

alef

New member
Witajcie

Pomału dochodzę do etapu wyposażania się w meble i sprzęty. Plan salonu razem z planowanym rozmieszczeniem "gratów" wrzucam w
0dsalonyj
załączniku (wysokość pokoju to 3m)


Zaczynam się rozglądać za amplitunerem A/V, zestawem głośników 5.0 (ewentualny sub na później) i napędem BD, a że nie chciałbym wtopić kasy i za chwilę marudzić, to najpierw muszę przejść - mam nadzieję, że z Waszą pomocą 8), etap przygotowań teoretycznych.
Audiofilem na pewno nie jestem, ale uważam że słyszę ciut "więcej" niż przeciętny Kowalski. Ma to być moje pierwsze KD, ale musi też zadowalająco grać w stereo...wiem wiem...najlepiej byłoby kupić oddzielne systemy, ale taka opcja ze względów finansowych, "lokalowych" i innych nie wchodzi w grę (przynajmniej na razie).
A teraz do rzeczy...jaką ROZSĄDNĄ kwotę musiałbym przeznaczyć na taki zestaw, żeby siedzieć przed TV z bananem na twarzy. Nie chciałbym żeby to była dyskusja czysto "akademicka", ale czytam i przeglądam fora, gazetki...i jak to zwykle bywa im więcej czytam tym mniej wiem :hmm:. Lubię nowinki, lubię mieć "dobry" sprzęt, ale mam też tendencję do wpadania w "wir"...tzn. dodam 100zl to będę miał "coś tam"...a jak dodam jeszcze 300zł to "coś tam"...i tak do bankructwa;-).
Co do moich preferencji...
*sprzęt jak najbardziej "przyszłościowy";
*jeśli chodzi o film/muzyka to powiedzmy 50/50, mam nadzieję że w końcu będę mógł "poczuć" koncerty;
*muzyka bardzo różna...z dużą przewagą bardzo szeroko rozumianego rocka (tego delikatnego jaki tego z ostrym łupnięciem), ale delikatniejsze klimaty również, myślę że najmniej będzie elektroniczno/tanecznych dźwięków (to co poleci z radia lub telewizji);
*chciałbym, żeby sprzęt potrafił zagrać jak najpełniejszym pasmem przy niskich poziomach głośności...ale gdy zajdzie taka potrzeba potrafił też postawić "wyższą ścianę" dźwięku;
*podoba mi się wizja zaciągania radia internetowego i muzyki z komputera przez sieć ethernet (lamerskie pytanie: czy jest w ogóle opcja żeby w ten sposób odtwarzać z kompa np. mkv?),
*dizajn i kolorystyka ma znaczenie 6-rzędne ;);
*ceny...tu najgorsza sprawa...jeśli to możliwe to bardzo byłbym zadowolony z możliwości przebierania w zestawach budżetowych, średniej półki i może ciut wyższej (Arcama na pewno nie kupię ;)) ze wskazaniem różnic, które między nimi (półkami cenowymi) będę w stanie zauważyć.

Jakieś tam pierwsze bardzo wstępne typy mam, ale na razie nie będę się ujawniał, żeby nie naprowadzać na "moje"....bo nie o to chodzi.

Jeśli konieczne będą dodatkowe "parametry" z mojej strony...jestem zwarty i gotowy.

pozdrawiam...i czekam na dyskusję
 
Ostatnia edycja:

alef

New member
Przede wszystkim mam problem z odpowiedzią na pytanie: jakie fronty? Czy w moich warunkach konieczne będą podłogowe czy może wystarczą podstawkowe? Chętniej widziałbym podłogówki...tylko czy przy odległości 1m między nimi to będzie miało sens? Niestety szerzej nie da rady :-/
Radio internetowe nie jest warunkiem koniecznym...bardziej zależy mi na obsłudze sieci, a to ewentualnie można załatwić jakimś BD (albo urządzeniem w rodzaju Asus O!Play).
Przy takiej opcji kierował bym się na często polecany TX-SR608 + F2+C1/2+S1/2 + jakiś BD np. Samsunga 6500.
Drugą opcją nad którą się zastanawiam jest TX-NR807 + to co wyżej.
Ewentualnie biorę też pod uwagę zestawy oparte na IQ50, BR6 - opcja tańsza lub RX6, RF62, IQ70 jako sporo droższa.
Wracając jeszcze do ampa...na papierze podoba mi się TX-NR808 ale w tym wypadku na pewno trzeba poczekać aż na dobre wejdzie do sprzedaży/testów.

Z szybkich obliczeń wychodzi mi, że opcja tańsza krąży ok. 5k...a droższa ok. 10k. Tak jak pisałem, audiofilem nie jestem i stąd właśnie moje rozterki...czy warto dołożyć 100%.

Pod uwagę wziąłem amp Onkyo, ponieważ na papierze, w testach itp. w chwili obecnej wg mnie "rządzą", a do tego wizualnie też mi pasują.
Nie przekreślam jednak innych marek...może jakiś Pionek albo Denon (do którego mam mały sentyment)?

Może tym razem udało mi się przekazać więcej info ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Audiofilem na pewno nie jestem, ale uważam że słyszę ciut "więcej" niż przeciętny Kowalski. Ma to być moje pierwsze KD, ale musi też zadowalająco grać w stereo"
Czyli jednak dobrze dobrany sprzęt będzie dla Ciebie radością :
Onkyo 807 + Klipsch F3
Marantz 1501 + Kef Iq 70
Harman 255 + Tannoy Sensys
Pioneer 1020 + Klipsch F3
 

alef

New member
szczerze mówiąc to wydaje mi się, że F3 są po prostu "za duże"....szczególnie w opcji ustawienia ich metr od siebie.........no chyba że tylko mi się tak wydaje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tym ustawieniu co na rysunku - będzie bardzo dobrze .
Klipsch F 3 ma dużą dynamikę- więc będzie extra.
A do kina to będziesz siadał ze zdziwienia.
 

alef

New member
ok...to już mniej więcej wiem czego szukać do odsłuchu

a kwestia BD? opinie o samsungu skrajnie różne...może jednak coś innego?
 
Do góry