pierwsze kino domowe - pomoc

slawek0219

New member
Witam
Chciałbym się zwrócić do Was z pomocą w wyborze kina domowego. Jestem laikiem jeśli chodzi o KD, więc proszę o jakieś propozycje. Założenie jest takie, że na tą chwilę kino będzie w pokoju o pow. 15mkw i głównie będzie wykorzystywane do oglądania tv ale też czasem słuchania muzyki. Budżet to ok. 2-2,5tyś.
 

collider

New member
Bez reklam
Czy w zestawie ma byc liczony bluray czy tylko glosniki i amplituner? Czy dopuszczasz mozliwosc kupna soundbaru lub na poczatek okrojonego zestawu (ampek i glosniki frontowe) do pozniejszej rozbudowy?
 

slawek0219

New member
Prawdę mówiąc nie wiem co jest lepszym/ciekawszym rozwiązaniem - soundbar czy okrojony zestaw.
Mój początkowy pomysł na kino był taki, aby mieć możliwość rozbudowy systemu.
Chciałbym też, żeby w zestawie była możliwość odtwarzania płyt bluray, dvd i audio.
 

collider

New member
Bez reklam
W przypadku okrojonego mozna sie pokusic o lepszy sprzet na poczatek i w takim przypadku reszte zestawu mozna dokupic pozniej. Jezeli chodzi o soundbar to wiadomo, ze trzeba by bylo dokupic jakis player. Jednak takie urzadzenie ma tez swoje zalety. Prosta instalacja i obsluga. Zajmuje mniej miejsca. Zobacz sobie Philips Fidelio 9100. Ma on atut w postaci rozkladanych bezprzewodowych glosnikow efektowych. Gra tez bardzo dobrze i prawie sie miesci w zakladanym budzecie.
 

slawek0219

New member
Propozycja soundbara jest interesująca choć uwzględniając jeszcze zakup jakiegoś przyzwoitego playera to tak na początek trochę kosztowna :/
A może jakaś propozycja okrojonego sprzętu (amplituner, player, glośniki), który będę sobie mógł później jakoś fajnie rozbudować?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zobacz amplitunery:
-Pioneer 528
-Yamaha 475
-Onkyo 525
-Denon X1000
do tego kolumny JAMO
-506
-428
-426
dokupisz jakiś BD- Panasonica, Samsunga, Sony czy LG i powinno być ok.
Będziesz miał w miarę przyzwoite KD i na czym posłuchać muzyki.
Być może z blurayem to już bedzie nieznacznie ponad budżet, ale jak dobrze poszukasz to uda się zmieścić w okolicach 2,5 tyś
collider ma Pionka z Jamo i jest zadowolony, więc pytaj go o szczegóły, pewnie potwierdzi takie zestawienie ;)

przykładowy sprzęt w budzecie : http://www.ceneo.pl/25424786;pla?gclid=CK-h9aiMqb4CFZShtAodeGMA_g
 

collider

New member
Bez reklam
Pioneer VSX 528 + Pioneer BDP 160 + Jamo S 606 fronty.
Pioneer VSX 323 (mocno budżetowy, ale solidny ampek) + Pioneer BDP 160 + Jamo S 426 HCS 3+SUB 210 (tu masz kompletny zestaw kina)
Mozesz też wymiennie spojrzeć a najlepiej posłuchać amplituner Denon X500 a bluray np. Samsung BD F6500 (jak zależy ci na lepszych funkcjach smart).
 

Henry

Active member
Bez reklam
Denona X500 bym odpuścił- za mocno budżetowy ;) lepszy pionek 528, wydaje mi się, że poniżej tej klasy nie ma co schodzić
 

collider

New member
Bez reklam
Wiesz, dobrze jest jak ma się jakąś alternatywę. Wtedy sam oceni i wybierze. Można jeszcze dodać np. Yamahę 375.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wiem, dokładnie, ale fajnie jak w parze z dobrym dźwiękiem jest też trochę dodatków, których w słabszych ampli nie ma. Dopłacając +/- 100 zł mamy mocniejszy sprzęt i trochę funkcji sieciowych...
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Ja bym na twoim miejscu poczekał jak wejdą nowe amplitunery wszystkich producentów bo wydaje mi się bardziej przyszłościowe kupić z nowej serii wiecej nowinek nowe systemy autokalibracji hdmi 2.0 itp. niż się spieszyć
 

collider

New member
Bez reklam
To jest oczywiste, ze jak ma czas i checi to lepiej kupic nowszy model. Chociaz gdy wyjda nowe to starsze modele automatycznie potanieja i wtedy mozna kupic nawet cos ciut lepszego i sprawdzonego.
 

ro35

New member
przejdź się po pobliskich dużych marketach typu mediamarkt, euroagrtv...
można trafić na lokalne przeceny zestawów kina i kupić coś przyzwoitego.
ps.
Spinacz, można tak czekać w nieskończoność :>
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
jak w nieskończoność? We wakacje i po nich już będzie wysyp nowych Nowe yamahy x77(RX-V477,577) będą już testowane w nowym czerwcowym numerze AV.Ceny nowych modeli będą podobne jak starych serii więc jak ja miał bym kupować to 2-3 miesiące mnie by nie zbawiło.Jak widać Yamaha wprowadzi najszybcjej jak już w testach jest
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
A w wakacje stwierdzi, że poczeka jeszcze kilka miesięcy, bo jesienią wejdą kolejne nowości, a później kolejne...;)
 
Do góry