Pierwsze kino domowe. Pokój 3,5 x 5 m

peter1987

New member
a06d740e815fd246.jpg


Powyższy rysunek mniej więcej przedstawia mój pokój.

Chciał bym kupić kino domowe 5.1 do owego pokoju.
Telewizor jak widać jest w rogu a oglądam go prawie zawsze na łóżku (pod ścianą) - nie wiem czy to ma znaczenie.
Kolumny myślałem rozstawić po rogach pokoju.

Budżet to ok 1500 zł. Może ciut więcej jak będzie taka potrzeba.
Telewizor jaki posiadam to Samsung LE40C550.

Nie jestem jakimś melomanem.
Kino domowe będzie służyło w 80% do oglądania telewizji/filmów.
Sporadycznie nieraz do posłuchania radia czy muzyki z USB lub laptopa.
Głośność też nie będzie jakoś mocno rozkręcana.
Miejsce na nawet duże kolumny po rogach pokoju mam.
Większy problem to poprowadzenie kabli ale to już mój problem bo jak się domyślam w tej cenie nie kupie nic z bezprzewodowymi? A dobrze by było gdyby chociaż tylne kolumny były bezprzewodowe?

W oko wpadł mi zestaw HT-E5530.

Dlaczego?
Powinien być kompatybilny z moim TV i ma Smart Hub (TV nie ma). A dość często moja dziewuszyna ogląda seriale z VOD chociaż by z tvnplayer.

Jakieś uwagi?
Sam nie umiał bym złożyć zestawu bo się na tym nie znam.
Dlatego przeglądałem gotowe komplety (głównie samsunga)
Odtwarzacz Blu-ray czy DVD praktycznie nie jest mi potrzebny bo i tak wszystko oglądam z dysku USB.
Ten z wybranego zestawu bardziej przypadł mi do gustu ze względu na funkcje jakie posiada.

Co mi polecicie? co mi poradzicie?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przede wszystkim by uzyskac poprawny efekt 5.1 zestaw musi byc poprawnie i symetreycznie rozstawiony. Moze tv na mebloscianke i fronty po bokach a tyly przy łóżku? Obecnie to nie ma większego sensu.

Moze zamien łóżko na kanape rozkladaną? Ogladac i słuchac tez musi byc wygodnie. Przedstawiam Ci sluszne propozycje. Oczywiscie jesli masz miejsce, w rys. 1 i 3 mozesz mebloscianke postawic jak na rys. 2.
Rys. 2 malo praktyczny bo trzeba bedzie przechodzic obok kanapy (nie chcialo mi sie juz kopiowac, ale wtedy glosniki raczej po bocznych scianach)
Rys. 1 jest oczywiscie najmniej inwazyjny.
 
Ostatnia edycja:

peter1987

New member
A no właśnie nie wiedziałem że musi być symetrycznie, myślałem że da rade to wyregulować głośnością poszczególnych głośników.

Owe łóżko to rozkładana kanapa z tym że w meblościankę telewizor mi nie wejdzie (bo nawet by mi tam pasował ale trudno)

TV na środek (na górze rysunku) też ciężko bo okno tam jest a pod nim kaloryfer.
Ale pomyśle może ciut niższy stolik sobie bym fundnął i fotele z ławą bardziej na środek i by było ok.

Na rysunku może nie było wszystko dokładnie zaznaczone i zapomniałem o jednym oknie ;-)


Myślałem żeby tak to ustawić.



Tył to myślałem żeby jeszcze prawy na szafie (nie oznaczyłem - to szare po prawo w dolnym rogu) albo przy łóżku a lewy może bliżej meblościanki.
Wszystko by wyszło w praniu. Jakoś to ustawie.

PS: Nie wiem czy to ważne ale tam gdzie stoi TV i dziura w rogu koło meblościanki to tam są skosy - jest to po prostu sokolik w dachu.

Dziękuje za rady.

A co powiecie o zestawie?
Dobry dla mnie będzie ten HT-E5530?

Czy może co innego byście proponowali?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

peter1987

New member
To co polecicie?
Jaki zestaw?
Jak pisałem raczej do filmów i do gier to kino domowe będzie.

Ale jak za tą kasę mogę coś lepszego złożyć?
Jestem zielony.
 
Do góry