Pierwsze kino do Sharpa 46LE830

Thoms3101

New member
Witam
Już pisałem tutaj w tej sprawie, ale nie udało mi się odłożyć odpowiedniej ilości kasy i teraz chciałbym ponowić swoje zapytanie i poprosić was o zaproponowanie zestawu idealnego dla mnie, bo TV doradziliście idealny, to teraz myślę, że nie pomylicie się w wyborze audio.
A więc zaczynam pisać czego wymagam ;)
- Pokój ok 14m2 cały w drewnie,
- TV podpięty do kompa przez HDMI, którego używam jako monitora,
- Procentowo wykorzystywanie:
*40% TV(cyfra+ HD) i Filmy
*40% Komputer, od czasu do czasu jakaś gierka
*20% Muzyka(rock, lekki metal rzadziej jakiś pop czy coś klubowego)
-Zestaw 2.0 czy 5.1? To wy musicie mi doradzić, ale myślę, że z moim budżetem to raczej 2.0 z możliwością rozbudowania do 5.1,
- Do tego zestawu chciałbym również dokupić jakiś Blu-ray, cena będzie zależna od ceny audio,
- No i chyba najważniejsze, kwota jaką dysponuje to jakieś 4/4,5k na audio, wolałbym przeznaczyć całość na audio i ewentualnie nie kupować Blu-ray-a, bo wole mieć lepszą jakość i później dokupić odtwarzacz.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Nie sprecyzowałeś tylko czy kolumny mają być podpięte pod tv, komputer czy chcesz zakupić amplituner ;P Zakładając tą ostatnią opcję, to licząc:
1800/2100 amplituner
2x 900/1200 na fronty
masz zestaw 2.0 i mieścisz się w budżecie (3600-4500) - takich zestawów jest bardzo dużo :) na pewno będziesz zadowolony. Konkretne opcje polecą Ci Koledzy z forum. Ja mam doświadczenie tylko z własnym setem, więc ciężko coś polecać innego, niż swoje ;P

Dodam jednak dwie uwagi:
1. Często pisze się o zestawach 2.0/2.1 lub od razu 5.1. Z Twoim budżetem spokojnie wystarczy na zestaw 5.0 plus amplituner. Skoro na starcie sam nie planujesz suba to ok. Natomiast rozważ surroundy (i centrala). To nie są drogie rzeczy, np. w moim zestawie JBL Studio 130 chodzą już od 349 zł za sztukę, a są jeszcze tańsze głośniki przecież. Innymi słowy w swoim budżecie zmieścisz się spokojnie z amplitunerem, frontami i surroundami. Jak dobrze poszukasz to i centrala wciśniesz.

Natomiast idąc z tym budżetem w sam zestaw 2.0, możesz kupić już bardzo zacne sprzęty, ale później wypadałoby dokupić równie zacne: central, surround i sub. A to już są koszty ładne. Zatem odkłada się w czasie, itd. To już musisz sam zdecydować :)

2. Jako odtwarzacz BD polecam PS3. Ma teraz dobrą cenę, a skoro jak wspomniałeś grasz na kompie, może interesują Cię też jakieś exclusivy na PS3 :) miałbyś 2 w jednym. Chyba, ze jesteś zatwardziałym pecetowcem i antykonsolowcem ;P wtedy uznajmy, że propozycji nie było ;P hehe
 

Thoms3101

New member
Chciałem właśnie kupić ampli albo jakiś wzmak i kupić jakieś bardziej hardkorowe kolumny 2.0 z możliwością rozbudowy do 5.1. Myślałem o kolumnach JBL Studio 190.

Co myślicie o zestawie JBL Studio 190 + 120c i jakiś wzmacniacz/ampli do 2000zł?
Albo może lepiej 190 + 150p i jakiś amplituner?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Do Twojego metrażu Studio 180.
190 będą się dusić. Mają dużo basu. U mnie grają na 22 metrach i doszedłem do wniosku, że 180 byłyby łatwiejsze w ustawieniu. Inna sprawa, że jak nie ma suba to te 190 są super. Ale jeśli planujesz kiedyś kupić suba (plus wspomniany metraż pokoju w Twoim przypadku 16m) to max Studio 180. Trzeba zrozumieć - to nie jest model niżej. To jest model z mniejszą ilością basu. Po prostu.

Natomiast jeśli chcesz iśc we wzmacniacz, a nie amplituner, to zapewne w ogóle JBL będzie Ci zaraz odradzony. To są raczej kolumny do kina, chociaż...

Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio

tutaj są przetestowane zarówno 180, jak i 190, a również 130 (wszystkie z zestawu Studio) i autor testów pisze, że w muzyce też się sprawdzają i to bardzo dobrze :)
 

Thoms3101

New member
No i znowu mam dylemat. Czy te Klipschy czy JBL czy może Oli Roth 40, a może jeszcze coś innego.
Polećcie mi coś najlepszego, ale naprawdę najlepszego, do 14m2, żeby się nie "dusiło" i nie kosztowało więcej jak 4500 ew. 5200zł z Blu-rayem.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
(najdrożej)
Muzyka: Roth Oli 30,
Film: JBL Studio 180,
Niska cena: Jamo 606, może nawet 608.
(najtaniej)

Trzy fajne zestawy można na tych frontach zbudować. Osobiście polecam ten środkowy. Sam umam podobny do Twojego TV, podobne potrzeby, tylko większe pomieszczenie. Dlatego kupiłem Studio 190 i się nie zawiodłem. Tobie polecam 180 ze względu na metraż.

Dziś dojechała do mnie płytka BD "Helikopter w Ogniu" ze ścieżką 5.1 LPCM (czyli loseless - bezstrany/nieskompresowany). Ta płyta, te głośniki - MASAKRATOR KINA DOMOWEGO! Nigdy w życiu nie słyszałem lepiej nagranego soundtracku (a słyszałem wiele ;P). I te głośniki to pociągnęły bez problemu, w pełnej rozciągłości. To są kinowe POTWORY. A w stereo (muzyka) już nie jest tak idealnie, ale dochodzę do wniosku, że to wina amplitunera, a nie głośników. Tyle :)
 
Ostatnia edycja:

Thoms3101

New member
A jak nie planuję kupować suba to lepiej dołożyć do tych 190 czy zostać tylko na 180 + Sub? Co będzie robiło lepszy efekt w tak małym pomieszczeniu?

I jeszcze jaki ampli do tych JBL-ek? Marantz NR1602? Czy coś innego?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Moim zdaniem lepiej 180 + sub. Wtedy w muzyce możesz puścić jedynie fronty i nie masz ryzyka "zbyt dużego i dudniącego basu" (a jeśli nadal jest ryzyko to mniejsze, niż w 190). A w filmach zrób tak. Kup bez suba i sprawdź jak się sprawdzą same folumny. Jeśli bas Ci wystarczy to ok, a jak nie, to dokup suba.

Ja kupiłem 190 i na 22 metrach w stereo trochę dudnią basem. Ale w filmach dają tyle basu, że zawstydzą niejednego słabszego suba. Pompują aż miło czasem popatrzeć bez osłonek głośników. Dziś nie wiem co bym zrobił. Pewnie chciałbym najpierw potestować jak grają 180. Zdaniem prasy mają większą kulturę basu.
 

Thoms3101

New member
To dobra, biorę 180-tki narazie bez suba.

Jeszcze tylko pytania:
1. Jaki ampli do tego?
2. Jaki odtwarzacz blu-ray? Jednak PS3? Czym różni się odtwarzacz w PS3 od takiego np jakiegoś Denona 1611UD?
3. Jak basu będzie dość, to mogę dokupić do tego zestawu 120c i położyć go na środku? Lepszy będzie efekt w filmach? Bo w muzyce chyba jednak lepsze dwie kolumny, tak?
4. I jak wtedy najlepiej połączyć taki zestaw? Tzn. Ampli + Głośniki + TV + Komputer(zintegrowana dźwiękówka)? Do kompa? Czy może do TV? Do kompa wtedy pasuje kupić jakąś kartę. Doradźcie jak najlepiej to będzie podłączyć. TV jeszcze raz przypominam Sharp 46LE830E.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
1. U mnie gra Onkyo 616 i gra dobrze. Ale to już kwestia preferencji osobistych (odsłuch),
2. U mnie gra PS3 i gra dobrze. Jeśli już masz, to nie kupuj innego. Jeśli nie masz, polecam. Za tą cenę masz i odtwarzacz BD (bardzo dobry z bezkompresyjnym przesyłem dźwięku) i znakomitą konsolę,
3. Albo stereo i same fronty, albo 5.0/5.1 czyli trzeba dokupić 120c i 2x 130. Bas tu nie ma nic do rzeczy. A w kinie centralny musi być (podobnie zreszta jak surroundy ;P)
4. Wszystko podłączasz do amplitunera.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To dobra, biorę 180-tki narazie bez suba.

Jeszcze tylko pytania:
1. Jaki ampli do tego?
2. Jaki odtwarzacz blu-ray? Jednak PS3? Czym różni się odtwarzacz w PS3 od takiego np jakiegoś Denona 1611UD?
3. Jak basu będzie dość, to mogę dokupić do tego zestawu 120c i położyć go na środku? Lepszy będzie efekt w filmach? Bo w muzyce chyba jednak lepsze dwie kolumny, tak?
4. I jak wtedy najlepiej połączyć taki zestaw? Tzn. Ampli + Głośniki + TV + Komputer(zintegrowana dźwiękówka)? Do kompa? Czy może do TV? Do kompa wtedy pasuje kupić jakąś kartę. Doradźcie jak najlepiej to będzie podłączyć. TV jeszcze raz przypominam Sharp 46LE830E.
Znajdź jeszcze dobry sklep :)
 
Do góry