Pierwsza recenzja nowej ST50

kuras90

New member
mam pytanie do osób posiadających zewnętrzny dysk podpięty pod TV. Czy w momencie jak wyłączycie TV (tylko pilotem, nie przyciskiem z tyłu) to dysk nadal Wam pracuje? Bo ja dopóki nie odłączę dysku od zasilania to słyszę, jak talerz się kręci. Poza tym w TV niby jest opcja bezpiecznego usuwania urządzenia USB, ale jak w nią wejdę to nie ma tam dysku tylko jest pusta lista.
Jak to u Was wygląda?
 

spooky

New member
mam pytanie do osób posiadających zewnętrzny dysk podpięty pod TV. Czy w momencie jak wyłączycie TV (tylko pilotem, nie przyciskiem z tyłu) to dysk nadal Wam pracuje? Bo ja dopóki nie odłączę dysku od zasilania to słyszę, jak talerz się kręci. Poza tym w TV niby jest opcja bezpiecznego usuwania urządzenia USB, ale jak w nią wejdę to nie ma tam dysku tylko jest pusta lista.
Jak to u Was wygląda?

Ja nie słyszę talerza( podobnie jak bzyczenia ;))może to zależy od dysku.

Powiem szczerze, że nigdy tą opcją usuwania się specjalnie nie interesowałem.
Po prostu wyłączam tv przyciskiem i wyjmuję "wtyczkę" USB.
 

Komander

New member
Ja nie słyszę talerza( podobnie jak bzyczenia ;))może to zależy od dysku.

Powiem szczerze, że nigdy tą opcją usuwania się specjalnie nie interesowałem.
Po prostu wyłączam tv przyciskiem i wyjmuję "wtyczkę" USB.

ja mam samsunga 1TB, dysk podłączony do TV przez cały czas, przez cały czas świeci się niebieska dioda sygnalizujaca podłączenie, jednak żadnego bzyczenia nie słyszę, TV wyłączam nie na pilocie tylko na przycisku głównym i dysk wtedy się całkowicie również wyłącza, nie ma potrzeby za każdym razem wpinac i odpinać dysku. Aha i jeszcze chciałem dodać że gdy nie korzystam z dysku to gdy przełączę na viera connect by zobaczyc zawartość dysku to widzę że dysk zaskakuje ok 1-3 sekundy by wyświetlić całą zawartość... czyli wniosek z tego że dysk podłączony do TV i nie używany przechodzi w stan uśpienia. Później gdy dysk jest już używany to zaskakuje normalnie przy każdorazowym wyświetlaniu jakiego kolwiek folderu czy zawartości. Takie moje spostrzeżenia.

DYSK Samsunga 1TB bezpośrednio podpięty przez kabel USB bez zasilania dodatkowego.
 

kud-ia

Banned
prezentuje się na prawdę pozytywnie. Niestety znając Panasonica pewnie znowu zniszczą TV ceną na samym początku.
Co do kwestii technicznej małe zmiany z wcześniejszym modelem .
 

adlud

New member
Witam forumowiczów i mam pytanie zakupiłem panasonica tx p42st50 i wczytał mi tylko częsć programów z dvb t czyli 15 z 20 które sa dostępne gdzie tkwi problem z wczytaniem pozostałej reszty kanałów zaznaczam ze na moim starym panasie kineskopowym i dekoderze manta chodziły wszystkie bez zająknięcia może coś w ustawieniach
 

Komander

New member
Witam forumowiczów i mam pytanie zakupiłem panasonica tx p42st50 i wczytał mi tylko częsć programów z dvb t czyli 15 z 20 które sa dostępne gdzie tkwi problem z wczytaniem pozostałej reszty kanałów zaznaczam ze na moim starym panasie kineskopowym i dekoderze manta chodziły wszystkie bez zająknięcia może coś w ustawieniach

Witam. Ja rowniez mam tx-p42st50e i rowniez z anteny zbiorczej wykryl mi 15 kanalow, w moim regionie jak narazie jest tylko 15 dostepnych kanalow. Za bardzo sie tym nie przejmuje bo mam cyfre+. Sprawdz dokladnie ile w Twoim regionie jest dostepnych kanalow w wersji cyfrowej. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
 

wa12

New member
Witam forumowiczów i mam pytanie zakupiłem panasonica tx p42st50 i wczytał mi tylko częsć programów z dvb t czyli 15 z 20 które sa dostępne gdzie tkwi problem z wczytaniem pozostałej reszty kanałów zaznaczam ze na moim starym panasie kineskopowym i dekoderze manta chodziły wszystkie bez zająknięcia może coś w ustawieniach

A czy te nieczytelne, to nie czasem kanały HD?
Jeśli tak to musisz zaprogramować jeszcze raz z wyborem opcji wsparcia dla HD.
 

zxc2

New member
mam prosbę:
moge kupic lekko używaną (na gwarancji) st50 - podobno w idealnym stanie. na co zwrócić szczególną uwage przy oglądaniu? jakieś konkretne rzeczy które na pewno należy sprawdzić lub które bardzo łato mogły zostać uszkodzone a nie widac ich na pierwszy rzut oka?
 

spooky

New member
mam prosbę:
moge kupic lekko używaną (na gwarancji) st50 - podobno w idealnym stanie. na co zwrócić szczególną uwage przy oglądaniu? jakieś konkretne rzeczy które na pewno należy sprawdzić lub które bardzo łato mogły zostać uszkodzone a nie widac ich na pierwszy rzut oka?

sprawdź ilość wyświeconych godzin w menu serwisowym
(gdzieś tu powinien być opis jak tam wejść,tak samo wchodzi się w vt 20 tam też był, poszperaj troszkę)
poza tym stan obudowy i matrycy - czy nie ma zarysowań
sprawdź wyjścia, papierki, przejściowki
(i sprawdź czy ci nie buczy ;) - bo niektórym buczy - żebyś potem nie płakał że nie wiedziałeś co kupujesz) :)
 
Ostatnia edycja:

zxc2

New member
sprawdź ilość wyświeconych godzin w menu serwisowym
(gdzieś tu powinien być opis jak tam wejść,tak samo wchodzi się w vt 20 tam też był, poszperaj troszkę)

znalazłem
http://www.hdtv.com.pl/forum/673091-post615.html
ale w watku
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/88692-menu-serwisowe-panas-50st50.html

napisano że jest problem z tym sposobem w st50

czy ktoś może potwierdzić jednoznacznie jakim sposobem sprawdzić liczbe wyświetlanych godzin na st50? nie chciałbym żeby podczas oględzin nie było możliwości odpalenia tego.

sprawdź wyjścia, papierki, przejściowki

w sensie zeby podłączyć wszystkie gniazda i sprawdzić czy działają?

jakie przejściówki?

jakie papierki - gwarancja/paragon?
 

Komander

New member
czy ktoś może potwierdzić jednoznacznie jakim sposobem sprawdzić liczbe wyświetlanych godzin na st50? nie chciałbym żeby podczas oględzin nie było możliwości odpalenia tego

Witam, zerknij na temat ustawienia obrazu dla tx-p42st50e, tam jest wszystko krok po kroku co i jak zrobic. Pozdrawiam

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
 

zxc2

New member
Akurat mam ten sam model, wiec zamiast marudzic to moze spróbowalbys sprawdzic...

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

przecież napisałem ze dopiero jadę obejrzeć telewizor i zanim to zrobię to chciałbym mieć 100% pewności ze to jest ta metoda. a jak ty masz ten model to sam możesz spróbować i potwierdzić zamiast odsyłać mnie do innego wpisu ;)

dzieki
 
Do góry