Pierwsza recenzja nowej ST50

czarnuch

New member
To okazyjna cena (2316 zł ) za ten model sprawiła że pomyślałem o wymianie bo ze starej plazmy bylem bardzo zadowolony.
Na moje oko obraz jest porównywalny.ST50 na pewno oferuje lepszą czerń.Pewnie m.in za sprawą filtra Black Pro.Kolory wydają się być takie bardziej cukierkowe ;).Zapewne to też kwestia ustawień.Jak postawiłem dwa odbiorniki obok siebie (jeden połączony po HDMI a drugi po komponencie to odniosłem nawet wrażenie że PV80 wyświetlała minimalnie bardziej ostry obraz na kanałach HD.

Wiec wychodzi na to że panasonic przez 4 lata nie zrobił postępu jeśli chodzi o jakość obrazu. A liczyłem że właśnie st50 będzie miał obraz bardziej ostry niż starsze plazmy panasa.
 

Osato

New member
Można bez problemu podłączać do tv dysk 2,5 cala ? Pytam, bo w instrukcji jest coś napisane, że podłączany dysk powinien być podpinany do zasilania, a taki ma jedynie kabelek usb.
 

Pawel70

New member
Wiec wychodzi na to że panasonic przez 4 lata nie zrobił postępu jeśli chodzi o jakość obrazu. A liczyłem że właśnie st50 będzie miał obraz bardziej ostry niż starsze plazmy panasa.

Bez przesady.Nie ma może takiego postępu jak w LCD ale poziomem czerni bije na głowę PV80.Ostrość wydaje się być minimalnie mniejsza ale to może być kwestia ustawień,innego panelu (tu jest full HD a tam był HD Ready) itp.Aż tak nie drążyłem tematu bo ST50 przy ustawieniu ostrości na 6 ma wystarczająco ostry obraz jak dla mnie.
 
Ja też posiadam TV z serii PV80 i jestem z niego bardzo zadowolony.
Po 4 latach Zero wypaleń, itp. Świeci jak ta lala, filmy HD poezja :)
Też się zastanawiam nad ST50, gdyby nie to że PV80 nie ma DVB-T to bym jej nie zmieniał.
Niby mam zew. tuner ale nie ma to jak wbudowany w TV.

Witam.Panowie PV80 wyprzedzał swoją epokę,jestem zdania że to najlepszy model w historii panasa.Oglądałem st50w akcji i nie zrobił na mnie takiego piorunującego wrażenia z obrazem i za podobną cenę + 5"więcej oraz 2 pary okularów zdecydowałem się na sama 60"e6500 który ma lepszą czerń i brak problemu 50hz
 

chrobry

New member
Witam.Panowie PV80 wyprzedzał swoją epokę,jestem zdania że to najlepszy model w historii panasa.Oglądałem st50w akcji i nie zrobił na mnie takiego piorunującego wrażenia z obrazem i za podobną cenę + 5"więcej oraz 2 pary okularów zdecydowałem się na sama 60"e6500 który ma lepszą czerń i brak problemu 50hz

Ciekawe rzeczy piszesz, bo z różnych testów wynika, że e6500 jest o klase niżej niż ST50 a już napewno jeżeli chodzi o czerń. Ale może to kwestia indywidualnych upodobań. Ja oglądałem w sklepie zarówno e6500 jak i ST50 i dla mnie różnica jest.
 

marin81

New member
Czy można zmienić gdzieś w opcjach Panasa sposób sortowania/wyświetlania plików/filmów z dysku?

Mam dysk 1TB i na nim katalogi
FILMY
- LEKTOR
- NAPISY
- HD
MP3
ZDJĘCIA itp.

TV filmy wrzuca mi wszystko w jeden "worek"
Da się to zmianić abym widział katalogi j.w tak jak to jest np. w Samsungu ?

Dzieki
 

xadamux

New member
jeśli myślisz o DLNA jest to rozwiązanie, ja używam dysku podpiętego pod tv oraz z DLNA z tym że trzeba wmuxować napisy do filmy by tv je widział po DLNA, wszystkie katalogi i foldery są dostepne po DLNA
Niestety odczyt z dysku jest sprzed epoki kamienia łupanego w Panasie i wrzuca wszystko do jednego wora i myśli że to fanie tak
ja też musze spróbować podzielić na partycje

Mam pytanie-czy dzieląc dysk na partycję muszę wszystkie pliki zrzucić dla bezpieczeństwa na inny nośnik czy mogę dzielić bez obaw o utrate danych ?
przy robieniu partycji robi sie format dysku ?
 

Golfiarz

New member
Witam,
Jestem właśnie przed decyzją, którą plazmę wybrac (50ST50 czy 51E6500).
Proszę o informację użytkowników Panasoniców, czy seria ST posiada wbudowaną obsługę wifi i nie trzeba wsadzać adapterów do USB.
Druga sprawa to czy Panasonic odtworzy pliki MKV i filmy 3D z dysku ?

Z góry dziękuję z pomoc.
Pozdrawiam,
Marek
 

marin81

New member
Witam,
Jestem właśnie przed decyzją, którą plazmę wybrac (50ST50 czy 51E6500).
Proszę o informację użytkowników Panasoniców, czy seria ST posiada wbudowaną obsługę wifi i nie trzeba wsadzać adapterów do USB.
Druga sprawa to czy Panasonic odtworzy pliki MKV i filmy 3D z dysku ?

Z góry dziękuję z pomoc.
Pozdrawiam,
Marek


Tak ST50 ma wbudowane WiFi, co do MKV to różnie to bywa, ale nie jest źle, generalnie odtwarza prawie wszystko...
Ja też się zastanawiam nad ST50.

Ostatnio testowałem/bawiłem się ST50 i E8000 i niestety lepszy pod względem multimedialności był Samsung.
ST50 nie podołał paru filmom MKV pow. 10GB a E8000 odtworzył bez zająknięcia.

Oba TV były zaaktualizowane
 

Golfiarz

New member
Witam,
Znajomy przekonuje mnie do Samsunga ze względu na jego multimedialność w postaci odtwarzania właśnie "wszystkiego". Wspominał coś o ograniczeniach Panasoniców pod względem możliwości odczytu dużych plików (max 2GB?!) przez usb z powodu czytania tylko systemu FAT.
Jeśli to nie prawda i st50 odczyta mi duże pliki mkv to go biorę. Po prostu znajomy ma mnóstwo materiału 3D, do którego mam dostęp. Nie chciałbym po kupnie plazmy i zapchanym dysku 1TB stanąć przed tym problemem.
Dlatego alternatywą była by plazma 51E6500, ale jak już ktoś wspomniał to słabszy model od Panasonica.

I jeszcze jedna kwestia to czy jest jakieś ograniczenie w nagrywaniu sygnału HD na dysk w ST50 ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marin81

New member
Tak ST50 ma wbudowane WiFi, co do MKV to różnie to bywa, ale nie jest źle, generalnie odtwarza prawie wszystko...
Ja też się zastanawiam nad ST50.

Ostatnio testowałem/bawiłem się ST50 i E8000 i niestety lepszy pod względem multimedialności był Samsung.
ST50 nie podołał paru filmom MKV pow. 10GB a E8000 odtworzył bez zająknięcia.

Oba TV były zaaktualizowane


Ujmę to inaczej:
ST50 czyta i pliki po 15GB z HDD na NTFS ale czasami mam problemy z kodekami i nie czyta wszystkich MKV.
Mi nie odtworzył np. "300" - cieło film, wyskoczył komunikat że nie może odtworzyć.
Na E8000 odtwarza bez problemu.
 

Golfiarz

New member
Ujmę to inaczej:
ST50 czyta i pliki po 15GB z HDD na NTFS ale czasami mam problemy z kodekami i nie czyta wszystkich MKV.
Mi nie odtworzył np. "300" - cieło film, wyskoczył komunikat że nie może odtworzyć.
Na E8000 odtwarza bez problemu.

Bardzo bym prosił innych użytkowników o spostrzeżenia w powyższym temacie odtważania plików mkv. Czy problem z kodekami może się na przykład rozwiązać z kolejnym uaktualnieniem oprogramowania, czy to może kwestia jakości plików MKV ?
 

TomekGlog

New member
No i w końcu kupiłem 50ST50. Cena już spadła poniżej 4000zł. Konkurencji chyba w tej cenie ten telewizor nie ma.
Potwierdzam telewizor buczy ale tylko na bardzo jasnym obrazie. Wcześniej miałem PV80 i też buczał. Nie jest to jednak uciążliwe można się przyzwyczaić. Co do zielonych punkcików to nic takiego nie zaobserwowałem. Oglądam z 3,5m i absolutnie jest w porządku. Obraz HD żyleta, choć mam wrażenie że PV80 miał lepszy odbiór kanałów SD.

Podłączyłem oczywiscie do internetu. Planuję zakup klawiatury Logitech K400. Podpiąłem moją starą klawiaturę od komputera pod USB i telewizor ją ładnie wykrył. Działa jak nalezy. Chcę jednak kupić mniejszą i nową dlatego wybór padł na K400. Zresztą panasonic ją poleca do tego telewizora. Co do myszki to nie działa. Na zachodnich forach także to potwierdzają. A szkoda.

No i teraz mam pytanie. Wiem że internet nie ma flasha ale dlaczego nie można się zalogować na niektóre swoje konta. Chodzi o szyfrowanie? Stronie się otwierają jak nalezy ale na pocztę się nie można zalogować, na allegro także nie możliwe. Allegro przeglądam normalnie, ale logowanie jest niemożliwe.
Może ktoś próbował i wie czym to jest spowodowane?
 

TomekGlog

New member
Szkoda to duży minus. Internet można przeglądać ale nie zalogujemy się prawie na żadne konto. Wiem że to tylko (albo aż) telewizor ale jednak te braki mocno ograniczają. Brak obsługi myszy (działa tylko klawiatura) oraz brak flasha czynią przeglądarkę bardzo ubogą. Nie oczekuję cudów ale sądzę że chociaż obsługa myszy to absolutne minimum. Bo dlaczego jeśli działa klawiatura to ma nie działać mysz ?

Nie wiem jak to było z modelami z poprzednich lat czy były te same bolączki ale mam jeszcze małą nadzieję że może aktualizacja oprogramowania to zmieni w przyszłości.
 

slimak

New member
Bez reklam
Witam,

Jeśli to nie prawda i st50 odczyta mi duże pliki mkv to go biorę. Po prostu znajomy ma mnóstwo materiału 3D, do którego mam dostęp. Nie chciałbym po kupnie plazmy i zapchanym dysku 1TB stanąć przed tym problemem.

Czyta i 30GB 50Mbps, ale jest kapryśny i czyta według swojego widzimisię. Do tego nie potrafi prawidłowo wyświetlić jakichkolwiek napisów na filmie 3D.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Myślałem, że się Wam pochwalę nowym nabytkiem...
Że zapieję z zachwytu... a tu pech:(

Przyjechał do mnie 50ST50 z wiodącego sklepu netowego...
Niestety po rozpakowaniu okazało się, że matryca jest popękana, obudowa w górnej części jest powyginana, a samo TV mam wrażenie jest lekko wygięte:(:(
 

TomekGlog

New member
Właśnie dlatego nigdy nie kupię telewizora w internecie. Mimo iż praktycznie ostatnio większość zakupów robię w sieci to po swojego 50st50 wybrałem się do sklepu. Podpowiem że media expert który ma salony w każdym większym mieście ma go teraz za 3994zł. W takiej cenie chyba w internecie nawet nie kupimy. Od razu zaznaczam że nie mam z tym sklepem nic wspólnego ale może ktoś planuje zakup to mu się przyda takie info.
 
Do góry