Pierwsza recenzja nowej ST50

taschoon

New member
Sprawdzałem i u mnie jest tak samo z obrazem, że jest taka sobie ramka dookoła, natomiast nie mam żadnych przebarwień, pasków czy innych podobnych spraw zgłaszanych na forum. Może trafiłem normalny model lub sprzedawca mnie nie oszukał, choć całe RTV i AGD od niego biorę to raczej by nie prubował.
 

copperman

New member
Witam, bawiłem się z korektorem dżwięku.Użyłem płyty testowej CD Stereophile Magazine 3 odtwarzanej z DVD .Do pomiaru użyłem Radio Shack Realistic Sound Level. Jest b. duża nierównomierność np. przy pomiarze 70dB, 80hz jest na 62dB, 200hz jest 72dB a 250hz jest 62dB, 1kz jest na 68dB ,4kz jest na 62dB a 6,3kz jest na 75dB ,12,5kz jest na 60dB. Tak,że ingerencja korektora jest bardzo ograniczona.
 

copperman

New member
Przepraszam za post pod postem. Moj wybór to 150 hz ;3kliki w dół,250hz;4kliki w dół,500kz ;5 klków w górę, 1khz ;1klik w gorę ,2khz; 1 klik w dół,4 khz;2 kliki w góę, 8 khz;2 kliki w górę,12khz;3 kliki w góre. To daje trochę leprze zrównoważenie częstotliwości i myślę że leprzy odbiór dżwięku.Ekran 50ST50 stoi 40cm od ściany,ustawienie dżwięku na powyżej 30cm. Pozdrawiam.
 

taschoon

New member
Jeśli chodzi o mnie to dźwięk idzie "optykiem" do amplitunera i nie ustawiałem nic na TV.
Aplikacja /viera remote/ którą KIKI opisywał w jednym poście bardzo dla mnie przydatna, często pilot jest nie tam gdzie powinien a telefon przeważnie gdzieś bliżej.
Dzisiaj także w sieci lokalnej udostępniłem zasoby filmowe z laptopa i jakość oglądania filmów jest bardzo fajna, gwiezdne wojny w HD coś pięknego. Lapek i TV połączone poprzez WiFi i filmy zwykłe ładuje od razu natomiast HD troszkę dłużej jednak jest to kilka sekund aby skoczyć po browarka do lodówki, dalej film idzie bez zgrzytów.
Z dnia na dzień coraz bardziej utwierdzam się, że dobrze kupiłem.
 

kuras90

New member
ja się cieszę, że czyta mi dysk 1TB z tym, że czasami ma problemy chyba z większymi plikami, bo w momencie gdy zrobiłem pauze i chciałem odtwarzać dalej to się pogubił i nie mógł go odczytać. Tak samo problem jest przy przewijaniu
 

kuras90

New member
a jak u Was to wygląda? bo ja u siebie jak wyłączę opcje overscan to o ile na TVP 1 i 2 HD jest dobrze to np na Polsacie obraz nie jest wyświetlany na całym ekranie
 

sentientxan

New member
Problem z odtwarzaniem plików video z USB w ST50

Witam.
Mam ST50 od 2 tygodni, czy ktoś mógłby mi doradzić co mam zrobić aby mój PANAS czytał więcej formatów plików video z dysku przenośnego???
Podłączam dysk zewnętrzny 1,5TB Samsunga, mam na nim b. dużo filmów, przy podłączeniu wgrywa je do listy chyba z 10-15 minut, po czym mogę odtwarzać z 50% plików. Nie widzi wszystkich plików avi (pomimo, że zarejestrowałem sprzęt na stronie (www_divx_com) i puściłem z USB filmik rejestracyjny na TV), nie może odtwarzać żadnych plików w formacie mov i flv i tym podobnych (np. zapisane filmy z Youtube'a na komputer).
Czy u Was też nie czyta tych formatów????
Aktualizacje systemu zrobiłem wczoraj. Pomocy!! :)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Tutaj problemem mogą być pliki same w sobie, a konkretnie niestandardowe kodowanie Audio/Video.
Wtedy jedyne co możesz zrobić to albo przekodować w standard który TV odpowiada albo szukać odpowiedniej wersji pliku.

A jest jeszcze 3 opcja, podłączyć do TV komputer i oglądać te pliki za jego pomocą (chyba najlepsze rozwiązanie ;) )
 

melkorr

New member
Witam,
Mam problem z 50ST50, od jakiegoś czasu TV sam się resetuje. Potrafi to zrobić jeden raz w tygodniu lub 5 razy w ciągu godziny. Zauważyłem, że robi to tylko w ciepłe dni, przegrzewa się ? Wyłączenie TV następuje najczęściej w trakcie gwałtownego zejścia z jasnego obrazu w ciemny. Ostatnio nawet doszło do tego, że nie mógł się włączyć i przez 15 sekund włączał się i zaraz wyłączał. Może ktoś miał podobny problem ? Może ktoś coś podpowie, ale coś mi się zdaje, że bez serwisu się nie obejdzie.
 

Fankis

New member
a ja tez mam pytanie..z racji ze to moja pierwsza plazma,mam pytanko..czy to jest normalne,po zblizeniu sie do ekranu widac migajace piksele,na np.szarym kolorze je bardziej widac,a na bialym mniej?czy to jest normalne?ale juz np.jak oglada corcia film na blu rayu safari,jest tam scena ze mis polarny bialy oczywiscie :),jest pokazany na tle pustyni,gor czyli cieplych barw i na misiu sa widoczne piksele nawet z daleka,a wokol niego zadnych pikseli nie widac..
 

Fankis

New member
Podziekowal..:)testuje wszystko,doogladam kazdy szczegol,poniewaz jak cos znajde mam 2 tyg na oddanie sprzetu,bez podania przyczyny..
 

Piotrek_id

New member
Kilka tygodni temu kupiłem 50ST50. W sumie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Kilka uwag:
- poprzednio miałem 40 calową Bravię, różnica w tych 10 calach jest kolosalna, w sklepie taka wielkość nie robiła specjalnie wrażenia, w domu wprost przeciwnie, siedzę 2,5m od ekranu i jak dla mnie jest super
- jakość obrazu świetna, ciekaw byłem, jak to jest z tą czernią - rzeczywiście, jest różnica w porównaniu do LCD
- tv bardzo dobrze wyświetla materiał SD - kiepskiej jakości kablówkę, największe zaskoczenie miałem jednak przy podłączeniu zacofanych technicznie konsol - PS2 i Wii - tutaj różnica w porównaniu do LCD Sony i jakiegoś starego Samsunga była kolosalna, dla mnie jest to duży plus :)
- tv bzyczy - ja to słyszę bardzo wyraźnie, na początku mi przeszkadzało, na dzień dzisiejszy już nie, za to z zaproszonych osób żadna nie zwróciła na to uwagi, mimo wszystko największy minus tego telewizora
- nie za bardzo odpowiada mi dźwięk z głośników, chyba będę musiał jakieś dokupić, nie tylko ja zwróciłem na to uwagę - drugi problem, obok bzyczenia, który jakoś tam może przeszkadzać
- powidoki niestety występują, po 2-3h gry na PS3 coś tam zostało na ekranie i już od 2-3 tygodni powoli się usuwa (zostawienie białego pasa na noc prawie załatwiło sprawę, przy normalnym oglądaniu schodziło baaaardzo powoli), generalnie z tymi powidokami jest tak, że widzę je tylko ja, w dodatku wiem, gdzie mam szukać i muszę się przypatrywać, żadna inna osoba tego nie widziała, problem dotyczy tylko PS3, żadne loga TVN24 mi się nie wypalają, ale też nie oglądam zbyt często kablówki
- zjechałem z ustawieniami w dól (wg zaleceń z forum) i z poborem energii nie jest tak źle - rzadko kiedy dochodzi do więcej niż 150W, w trybie normalnym na ustawieniach fabrycznych potrafił dojść do ponad 200W (w jasnej i jaskrawej grze), a w trybie gra do minimalnie ponad 300W
- na nowo odkryłem filmy na BD - jakość jest po prostu super, różnica w porównaniu ze starym LCD olbrzymia :)
- multimedia traktowałem jako niepotrzebne bajery, ale jednak czasem korzystam z Youtube'a lub odtwarzam jakieś pliki z kompa - wciąż jest to dla mnie bajer, ale bardzo fajny, wszystko działa bardzo szybko, niektórych plików tv jednak nie obsługuje
 
Do góry